Wyznanie Tomasza Kammela: Po wydarzeniach z Orlando mam ochotę mówić: jestem, homoseksualistą, pedałem - zdjęcie
15.06.16, 17:00(fot. youtube)

Wyznanie Tomasza Kammela: Po wydarzeniach z Orlando mam ochotę mówić: jestem, homoseksualistą, pedałem

- Od dawna czytam o sobie, że jestem gejem. Nie jestem, ale gdybym był, byłbym z tego absolutnie dumny. Dzisiaj jednak, po tym co wydarzyło się w Orlando, mam ochotę mówić: jestem gejem, homoseksualistą, pedałem. Nikt na świecie nie ma prawa karać ludzi za to, że kochają. Także w Polsce - mówi Tomasz Kammel, dziennikarz TVP.

- Ten film powinien powstać zdecydowanie wcześniej. Ale potrzebowałem czasu, aby przemyśleć, o co mi dokładnie chodzi - mówi w nagraniu opublikowanym na Facebooku Tomasz Kammel.

- Chodzi o Orlando i o to, co się tam stało. O 50 osób zabitych przez szaleńca w gejowskim klubie. Po pierwsze mam wrażenie, że w naszym kraju dziwnie mało się o tym mówi. Czy nikt się nie przejął tą tragedią? Czy też może ktoś postanowił się nią nie przejmować, bo chodzi o homoseksualistów. Pedałów... - dodaje

- Ja zastanawiam się, dlaczego to się stało. Jakie były pobudki - mówił Kammel

- ISIS... terroryzm... islam... mam to głęboko w poważaniu. Mnie najbardziej boli fakt, że to się stało, bo komuś przeszkadzało, że ktoś inny kocha. A miłość jest przecież najważniejszą wartością i nikomu nic do tego, kogo się kocha - mówił dziennikarz

- Bardzo często, przez lata słyszałem i czytałem o sobie, że przecież jestem gejem. Że wszystkie kobiety, które pojawiają się w moim życiu to przykrywki. Otóż prawda jest taka, że gejem nie jestem. Ale gdybym gejem był, byłbym z tego absolutnie dumny - dodawał Kammel.

- A ja dzisiaj, po tym co stało się w Orlando, mam ochotę powiedzieć: jestem gejem, jestem pedałem, jestem homoseksualistą. Bo tak właśnie chcę się czuć, jak wtedy Kennedy - mówił Kammel.

- Nikt na świecie nie ma prawa karać ludzi za to, że kochają. Nikt na świecie nie ma prawa mówić, że homoseksualizm to choroba. Tu chodzi o chromosom. Tym się nie można zarazić. Tego się nie można nawdychać. W ten sposób nie można wychować dzieci. Z tego nie można wyleczyć - kontynuował.

No cóż, chyba potrzebny lekarz...

bg/Facebook