10.12.17, 10:11Zdj.screen Facebook

'Wystrzelamy Żydów! Armia Mahometa powróci'! Intifada w Malmö

„Ogłaszamy z Malmö intifadę. Chcemy odzyskać wolność, wystrzelamy Żydów!” – tak brzmiało przesłanie grupy demonstrantów z palestyńskimi flagami, która zebrała się w Malmö w piątek wieczorem.

Intifada jest reakcją na decyzję prezydenta Trumpa o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. Natychmiast po ogłoszeniu tej decyzji pojawiły się gwałtowne reakcje. Terrorystyczna organizacja Hamas ogłosiła intifadę przeciwko Izraelowi, sytuacja w regionie jest teraz bardzo napięta.

Ale eskalacja konfliktu ma miejsce nie tylko na Bliskim Wschodzie. W piątek wieczorem na placu Möllevångstorget w Malmö zebrali się demonstranci z palestyńskimi flagami. Jak donosi lokalna stacja radiowa Sveriges Radio P4 Malmöhus, wykrzykiwali oni nienawistne hasła pod adresem Żydów,

„Ogłaszamy z Malmö intifadę. Chcemy odzyskać wolność, wystrzelamy Żydów!” – brzmiało jedno z haseł demonstracji. Inne hasło głosiło: „Żydzi muszą pamiętać, że armia Mahometa powróci”.
W mediach społecznościowych rozpowszechniane jest też wideo datowane na czwartek 7 grudnia, które też ma pochodzić z Malmö. Również na nim widać grupę demonstrantów z palestyńskimi flagami, wykrzykujących nienawistne hasła pod adresem Żydów.

Wideo można obejrzeć tutaj

Nagranie skomentował między innymi dziennikarz Per Gudmundson:

„Malmö wczoraj wieczorem. Antysemickie hasła na nielegalnej demonstracji. Żadnej policji, żadnych politycznych protestów. Cisza w ‚Sydsvenskan’, podobnie jak w ‚Skånska Dagbladet’ [tytuły lokalnych gazet – przyp. tłum.] Kogo jeszcze dziwi, że Żydzi uciekają? Ile jeszcze miejsc przestanie nadawać się do zamieszkania, zanim powiemy stop?!”

Rolka na podst.

https://www.document.no
http://sverigesradio.se

za:euroislam.pl