Wystawienie ocen? Brudziński: Nikt tutaj łaski nie robi! - zdjęcie
17.04.19, 08:00screenshot Youtube - Telewizja Republika

Wystawienie ocen? Brudziński: Nikt tutaj łaski nie robi!

11

Przy okazji strajku nauczycieli wielokrotnie już słyszeliśmy o groźbach dotyczących matur i braku klasyfikacji uczniów, czym straszyli nauczyciele i związkowcy. Bardzo ostro odniósł się do tego faktu szef MSWiA.

Joachim Brudziński na antenie Polsat News, odnosząc się do groźby braku zebrania niektórych nauczycieli na radach pedagogicznych w celu wystawienia ocen, odpowiedział:

Bardzo trudno sobie coś takiego wyobrazić. Byłoby to coś krzywdzącego dla i tak już zestresowanej i zdezorientowanej młodzieży. Oceny się w sposób wręcz oczywisty uczniom należą, tutaj nikt łaski nie robi”.

Odnosił się też do egzaminów gimnazjalnych, które udało się przeprowadzić bez większych problemów:

Gdyby nie było urzędów wojewódzkich, tych egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów nie można byłoby przeprowadzić. Państwo zadziałało”.

dam/Polsat News,Fronda.pl

 

 

Komentarze (11):

Agnieszka2019.04.17 13:21
Państwo zadziała jak pozbawi prawa do strajku pewne zawody - przynajmniej w momentach i formach, które mogą zniszczyć innym życie a nauczycieli, którzy nie rozumieją swoich powinności pozbawi prawa do wykonywania tego zawodu. Dziś jest tak, że w strajkujących szkołach zostaną tylko pazerni, egoistyczni i często mierni nauczyciele bez sumienia i moralności, bo już słychać, że zaszczuwani, mobbingowani są przez nich ci, którzy ze względu na dobro uczniów wyłamali się ze strajku w czasie egzaminów. Ci nauczyciele już dziś myślą o zmianie miejsca pracy, bo nie da się żyć i jeszcze pracować wydajnie w tak odpowiedzialnym zawodzie wśród takiej szczujni wrogów. Pozwalając więc bandyterce na takie harce stworzono warunki do selekcji negatywnej, która w wielu szkołach wyrzuci tych najlepszych nauczycieli - może z braku miejsc w oświacie to nie tylko z tych placówek, ale nawet z zawodu, bo wiele jest takich przypadków, gdy właśnie z powodu relacji w gronie nauczycielskim i z dyrekcją rezygnowali z tego zawodu ci, którzy byli najbardziej oddani uczniom i swojej pracy a miernota z wiecznymi pretensjami do dzieci, rodziców, pracy i świata zostawała i miała się dobrze mimo wszystko.
Gnostyk2019.04.17 10:42
Brudziński z angielskiego pała!
henrykM2019.04.17 9:12
Szkoła publiczna jest państwowa.Obowiązek uczenia wynika z konstytucji i nikt nie może zwolnić z tego obowiązku ani uczeń ani nauczyciel.Nauczyciel szkoły publicznej nie robi nikomu łaski.A gdyby w wojsku żołnież zastrajkował i nie stanął do boju to jakie byłyby konsekwencje tego czynu?Nikt na siłę w szkole nauczycieli nie trzyma.Można na kasę do supermarketu.Kalkulatorem umieją się posługiwać to dadzą radę na kasie.
Gnostyk2019.04.17 10:45
Ty zupełnie nic nie rozumiesz! Polskie prawo jest jak zwykle niedoskonałe i kulawe. Strajk jest absolutnie legalny więc i absolutne legalny jest również brak wystawienia ocen. To, że ustawodawca dopuścił taką sytuację to już nie jest zmartwienie nauczycieli.
KINGA2019.04.17 17:27
Ale dlaczego uczniowe są zakładnikami! ? Dlaczego nie piszesz o tym gnosiu?
Grzegorz2019.04.17 10:48
Ty jednak strajkowałeś w szkole "żołnieżu". I co, można?Jasne, że można!
Edi2019.04.17 8:54
Polskie społeczeństwo jest w dużym stopniu ZDEMORALIZOWANE i SKORUMPOWANE - bo jakim cudem nauczyciel zostawia uczniów na pastwę losu a lekarz wystawia FIKCYJNE ZWOLNIENIA LEKARSKIE - tak jak to było w przypadku mundurowych nagle parę tys. mundurowych na zwolnieniach lekarskich - TO JEST EFEKT WYMORDOWANIA POLSKICH ELIT PODCZAS II WŚ. PRZEZ NIEMCÓW I RUSKICH - TRZEBA ODBUDOWAĆ ETOS PRAWIE KAŻDEGO ZAWODU.
Tadeusz Marek2019.04.17 11:03
TTo sa święte słowa, ale "Oświecone" elity" nie posługują się rozumem. tmk
Polak2019.04.17 8:47
To, achimku, zamiast brać dzieci na zakładników zajmijcie się tym, czym rząd powinien się zajmowac, nie tylko rpzyznawaniem sobie kolejnych milionowych nagród.
KINGA2019.04.17 17:25
Ej, Cwaniaczku "Nie zmieniaj tematu! Tu chodzi o młodzież i matury!
Marian2019.04.17 8:16
Przede wszystkim nalezy podjac decyzje o ostatecznyn rozwiazaniu kwestii ZNP.(End lösung)