Wypłynęły dokumenty, które potwierdzają udział Rosji w wojnie ukraińskiej - zdjęcie
08.12.14, 13:44To Rosjanie walczą na Ukrainie. Są dowody (fot. Twitter, Euromaidan)

Wypłynęły dokumenty, które potwierdzają udział Rosji w wojnie ukraińskiej

1

Są dowody na udział Rosji w wojnie ukraińskiej, którego Kreml cały czas się wypiera. Serwery Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji zostały zaatakowane przez hakerów, którzy zdobyli w ten sposób informacje dotyczące okupacji Donbasu.

Na Twitterze umieszczono link do archiwum zawierającego 66 GB danych. Mówią o działaniach zbrojnych na Ukrainie. Według prowadzących facebookowe konto Euromaidanpr, dokumenty te potwierdzają, że to rosyjskie służby specjalne i wojsko są zaangażowane w walki, a nie separatyści.

Jeden z dokumentów ma zawierać rozkazy dla rosyjskiej jednostki w Rostowie. Ta ma wziąć na cel ukraińską grupę „Prawy Sektor”. Chodzi o ujawienie agentów SBU, którzy udają rosyjskich imigrantów.

W udostępnionych przez hakerów dokumentach można też przeczytać o rannych przybywających z Ukrainy.

bjad/niezalezna.pl

Komentarze (1):

anonim2014.12.8 15:12
Ostatnio też ujawniono dokumenty że na froncie ukrainskim szlag trafił 600 najemników z polski. Teraz zagwozdka, bo waadze ukrainy twierdziły że żadnych najemników nie ma nie było i nie będzie. Musicie sie teraz zdecydowac czy to dobrze czy to źle. Jeśli polska tak wspiera ukraine to chyba dobrze że nasi chłopcy walczą za wolność "naszą i waszą"? jeśli zaś żadni polacy tam nie gina to znaczy że całe to wspieranie jest kłamstwem i oszustwem.