Wygrywa frakcja Budki. Tomczyk nowym szefem klubu KO - zdjęcie
26.09.20, 09:21Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Wygrywa frakcja Budki. Tomczyk nowym szefem klubu KO

1

Wczoraj wieczorem parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej wybrali nowego szefa swojego klubu. Został nim Cezary Tomczyk, który pokonał swoją jedyną rywalkę Urszulę Augustyn w stosunku głosów 115:56.

Cezary Tomczyk zastąpi na tym stanowisku Borysa Budkę, który dotychczas łączył funkcję szefa klubu z funkcją przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Z ubiegania się o szefostwo w klubie przed samymi wyborami zrezygnował Sławomir Neumann i Arkadiusz Myrcha, którzy poparli kandydaturę Urszuli Augustyn z tzw. stronnictwa Schetyny. Tomczyk natomiast przedstawiany jest jako członek stronnictwa Budki.

Cezary Tomczyk w Sejmie zasiada czwartą kadencję. Był rzecznikiem rządu Ewy Kopacz i szefem sztabu Rafała Trzaskowskiego w ostatnich wyborach prezydenckich. Jest bliskim współpracownikiem Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. Jego kandydaturę mieli wesprzeć też parlamentarzyści ugrupowań koalicyjnych: Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

Wybór nowego szefa klubu KO jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Zdaniem wielu internautów wczorajsza decyzja klubu to dobra wiadomość dla… Jarosława Kaczyńskiego.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (1):

JANOSIK2020.09.26 10:34
Siedza se na miedzy locapuja kierpce z piasku a tu nagle przechodzi panacek piknie loblecony i zagaduje.Baco mam duzy namiot do sprzedania na owce aby mogly spokojnie zyc zgodnie z nowa ustawa.Jak mi sycko pedziol i wyperswadowol to troch sie zawacholem, podumolem ,podumolem i tak zek mu lodpowiedziol.Ponocku, pilnuj mi tu lowiecek a ja ide do Sejmu toc to tam dach maja a baranow do pasieniaaa ocho,cho.Milego dnia