Wygrana Andrzeja Dudy coraz bliżej! Przewaga nad Trzaskowskim rośnie - zdjęcie
04.07.20, 18:20Fot. Saeima via Flickr, CC BY-SA 2.0 / Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Wygrana Andrzeja Dudy coraz bliżej! Przewaga nad Trzaskowskim rośnie

121

Najnowszy sondaż pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl nie pozostawia wątpliwości – Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich, jaka odbędzie się za tydzień 12 lipca. Co więcej, urzędujący prezydent zwiększa swoją przewagę nad wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Wedle najnowszego sondażu Estymatora Andrzej Duda w drugiej turze może liczyć na poparcie 50,9 proc. wyborców, podczas gdy jego konkurent jedynie na 49,1 proc. poparcia.

W porównaniu do poprzedniego badania preferencji wyborczych, jakie wykonała ta pracownia w dniach 24-25 czerwca, poparcie dla głowy państwa wzrosło o 0,3 pkt proc. Poparcie dla Trzaskowskiego tym samym spadło o tę samą wartość.

Badanie Estymatora pokazuje wyjątkową mobilizację elektoratów obu kandydatów. Aż 98 proc. wyborców, którzy oddali głos na Andrzeja Dudę w pierwszej turze, deklaruje, że uda się do urn 12 lipca, by ponownie poprzeć prezydenta (to oznacza aż 8 mln 281 tys. głosów samych tylko wyborców Dudy z pierwszej tury). W przypadku Rafała Trzaskowskiego 97 proc. jego zwolenników z pierwszej tury chce ponownie zagłosować na kandydata popieranego przez Koalicję Obywatelską. To z kolei oznacza, że Trzaskowski od czasu pierwszej tury stracił 177 tys. wyborców ze swojego „żelaznego” elektoratu.

Interesująco przedstawia się przygotowana przez pracownię Estymator analiza przepływów elektoratów pozostałych kandydatów z pierwszej tury. Na Andrzeja Dudę w największym stopniu chcą zagłosować wyborcy Krzysztofa Bosaka. Na prezydenta głos w drugiej turze wg Estymatora odda 57 proc. wyborców kandydata Konfederacji. Poza tym Andrzej Duda może liczyć na głosy 16 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza, 12 proc. wyborców Szymona Hołowni oraz 8 proc. wyborców Roberta Biedronia. Dodatkowo obecny prezydent może otrzymać 43 proc. głosów wyborców innych kandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze.

Rafał Trzaskowski w największym stopniu popierany jest przez wyborców Roberta Biedronia (81 proc.) i Szymona Hołowni (82 proc.). Poza tym oddanie głosu na tego kandydata deklaruje 75 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza, a także 31 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka. Poparcie Trzaskowskiego deklaruje także 43 proc. wyborców pozostałych kandydatów z pierwszej tury.

Według Estymatora frekwencja w drugiej turze wyborów może wynieść 65 proc. Oznaczałoby to wzrost frekwencji względem pierwszej tury o pół procenta i dodatkowe 150 tysięcy głosów do zebrania przez kandydatów. Większą część z tej puli zebrałby Andrzej Duda, na którego głos oddałoby 54 proc. nowych wyborców. 46 proc. z nich zagłosowałoby na Trzaskowskiego.

Wyniki sondażu Estymatora pokazują, że Andrzej Duda jest coraz bliżej reelekcji na kolejną pięcioletnią kadencję. Zarazem uwidaczniają skalę mobilizacji w obozie Platformy Obywatelskiej i wspierających jej środowisk. Walka wyborcza bez dwóch zdań będzie zacięta do samego końca kampanii.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (121):

Stanisław2020.07.7 9:33
W pełni podzielam zdanie, że to będzie wybór moralny a nie polityczny. Jeśli są jacyś rodacy, którzy deklarują poparcie dla Trzaskowskiego, to oznacza, że w Polsce czeka nas ogrom pracy, aby leczyć okaleczoną świadomość. Trzeba zacząć od uporządkowania rynku medialnego, który jest w rękach niemieckich i sieje spustoszenie w świadomości Polaków.
MaxFiend2020.07.5 15:10
Zapomnieliście na wynik nałożyć błąd statystyczny +/- 3%. Wygrana Trzaskowskiego coraz bliżej! :-D
Walter2020.07.5 14:53
Informacja dla słuchaczy Radio Maryja. Tadeusz Rydzyk i Mirosław Piotrowski nie udzielili poparcia kandydaturze Andrzeja Dudy. Tadeusz Rydzyk poczuł się oszukany przez Jarosława Kaczyńskiego w kwestii zakazu aborcji. Andrzej Duda jest człowiekiem bez poglądów, który przez pięć lat prezydentury nic nie zrobił w kierunku zakazu aborcji.
Drogi Walterze2020.07.5 15:08
Sprawa, o której piszesz jest trudna i wymaga czasu, aby ludzie zgadzający się z aborcją zrozumieli, że jest ona złem. Potrzeba mozolnej pracy ludzi prawych by to nastąpiło, ale przede wszystkim Bożej Łaski Rozumu. Wybranie Trzaskowskiego na prezydenta, nie tylko zaprzepaści wszystkie w tym kierunku wysiłki, ale całą sprawę. Głęboko się zastanów, co Tobą kieruje, że występujesz przeciwko Dudzie, a tylko on może uratować wysiłki ludzi prawych.
Stanisław2020.07.5 14:33
Za kilka dni bo 12-stego lipca Prezydent Duda zostanie na drugą kadencję pomimo wielkiej nienawiści do człowieka prawego.....70 lat lewactwa zrobiła z Was zakodowanych w nienawiści do Polski prawej , sprawiedliwej i praworządnej.....To są już ostatnie podrygi szatana....Będą wreszcie przywrócone sądy Narodowi Polskiemu....i sprawiedliwa władza ludu Polskiego. Będzie obroniona nasza Ojczyzna przed szatańskim lewactwem.....
beka2020.07.5 13:47
Jest rzeczą groteskową, że homoseksualista Trzaskowski, który dla kamuflażu pokazywany jest żoną (kobietą) jest kandydatem na Prezydenta 38 mln katolickiego kraju.
Foster2020.07.5 14:28
Zarozumialstwo to brzydka wada - niejeden homoseksualista jest lepszy od ciebie. Nawet Michał Anioł był homoseksualistą.
Anonim2020.07.5 15:52
Foster: bo są homoseksualiści, którzy pomimo swojej choroby jaką jest homoseksualizm coś osiągnęli i są homoseksualiści nieudacznicy tacy, jak Trzaskowski, którego jedynym "osiągnięciem" jest spuszczenie szamba do Wisły, albo tacy jak ty, których największym osiągnięciem jest mentorski wpis na forum internetowym.
Tylko, czy2020.07.5 15:10
Ona jest kobietą? Może ma inną płeć (160 do wyboru), albo się jeszcze nie zdecydowała?
Arabella2020.07.5 11:36
Ten, kto przeprowadzał sondaż, ewidentnie nie umie liczyć. Wyszły mu jakieś liczby z kosmosu. Ale czegóż wymagać od popleczników Dudy? Mają duży problem z inteligencją... Za to oszukiwać potrafią koncertowo. W przypadku wygranej Rafała Trzaskowskiego oczywiście, że sfałszują wybory. Choćby po to, żeby nie wyszły takie afery, o których nikt z nas nie ma pojęcia. I żeby nie wyszło, jak przez 500+ i inne 'rozdawnictwo' Polska jest zadłużona. Choćby w niemieckich bankach. Trzeba więc kurczowo trzymać władzę. I dalej zadłużać Polskę, niszczyć ją i spychać jeszcze dalej w dół. No cóż, wyborcy PiSu - życzę Wam dobrego humoru...
Droga Arabello2020.07.5 15:11
Bredzisz
Bolo2020.07.5 10:54
Z map, które znalazłem w internecie wynika, że w poprzednich wyborach DUDA wygrał w województwach wschodnich i południowo wschodnich. Granica dokładnie pokrywa się z granicą zaboru rosyjskiego. Jednocześnie w tych województwach jest najwięcej ludzi zatrudnionych w rolnictwie. Czyli Duda wygrał dzięki chłopom z zaboru rosyjskiego.
kogo przypomina ten z prawej2020.07.5 10:06
czy to mina Materny po sukcesie Komorowskiego- czy mina Bulla Lewatywy
Romek2020.07.5 9:58
No właśnie, jak widać Duda wygra, więc nie ma co iść na wybory i na niego głosować. Siedźcie sobie w ogródkach przy piwie i disco polo. Ale pamiętajcie o wydojeniu krów.
Zenek2020.07.5 9:55
Ale hejt w tych wpisach. Panika jest. co nie ? Żadnych argumentów, tylko sama defekacja. No bo nie macie argumentów i tyle. Ale chciałem was uspokoić. PiS sfałszuje wybory i nijaki Duda będzie nadal okupywał fotel normalnie przeznaczony dla prezydenta. Nadal będzie w nocy bez czytania podpisywał co mu JK podsunie. Fajnie, co ?
Puknij się w pusty czerep2020.07.5 15:13
trollu zasrany
Seks kamerki2020.07.5 9:07
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
olo2020.07.5 8:59
Morawiecki to patriota tylko czemu nie chce ujawnić majątku przepisanego na żonę i jak się go dorobił ? Jak sądzicie dlaczego ?
Foster2020.07.5 8:49
Mam zlą wiadomość - Duda się waha.
awer2020.07.5 8:47
wszystko w ręku Boga. Panie ,pogoń lewactwo
boję się o Czaczkowskiego2020.07.5 8:25
w poniedziałek mają wręczać darmowe egzemplarz Półszmatławca Czerskiego - pociągnie Czaczkowskiego na dno Czajki. Nie będzie tym razy koszernej,sczoskowanej kiełbasy wieprzowej wyborczej. Ostarzegam na działce działacz Po jak se podetarł, to dostał liszaji i syfa ruskiego syberyjskiego
Jan Radziszewski2020.07.5 7:09
Ot wiadomo kto wygra Andrzej Duda bo muszą się spełnić słowa "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie taka kara jest zapowiadana Obecnemu Prezydentowi z jakiego powodu zlekceważył Pana Boga podobnie jak ABp krakowski Jędraszewski któremu już 2019 roku Pan zapowiedział karę z podobnych względów , że zostanie zamordowany Pan zaś Andrzejowi Dudzie zapowiedział 13.03.2020 r w słowach " Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne." co zostało potwierdzone w dniu 26.06.2020r w słowach 26 VI 2020 Klątwa rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen ! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
sok z buraka słabnie2020.07.5 7:01
dystans między " tupą" Szlachetnego i Charyzmatycznego Dudy, a nosem ucznia Pinokia Bąka z Zoppot Trzaskowskim zwiększyłsja
Dla niezdecydowanych2020.07.5 1:50
Przed wyborami warto zadać sobie kilka pytań: - Na kogo będą głosować złodzieje z mafii watowskich? - Na kogo będą głosować mordercy sprzedający dzieciakom dopalacze? - Na kogo będą głosować UB-cy katujący i mordujący Polaków? - Na kogo będą głosować resortowe dzieci? - Na kogo bedą głosować złodzieje kamienic? - Na kogo będą głosować mordercy pani Brzeskiej? - Na kogo będą głosować mordercy księdza Popiełuszki? - Na kogo będą głosować członkowie "nadzwyczajnej kasty"? - Na kogo będą głosować zbrodniarze komunistyczni typu Stefana M.? - Na kogo będą głosować lewackie bojówki Antify? - Na kogo będzie głosować tęczowa zaraza? - Na kogo będą głosować feministki? - Na kogo będzie głosować nowa targowica? - Na kogo będą głosować folksdojcze i ruskie onuce? I, czy chcę być po ich stronie i popierać tą szemraną ferajnę głosując tak jak oni?
nora2020.07.5 5:01
Złodzieje i pedofile będą głosować na Adriana!
sedi2020.07.5 21:28
nora do nory ty russki trollu!!
SL_KO2020.07.5 1:30
Cały program Trzaskowskiego to - Marszczenie freda dla każdego - od maleńkości do starości.
a qq2020.07.5 2:03
Dla lewactwa marszczenie nowoczesne - przyspieszone
SL_KO2020.07.5 1:26
Wiadomo, ,że w razie wygranej Traskoskiego, będzie on urzędował na portierni, a w pałacu będzie siedział ktoś z jego mocodawcó ;Soros, ktoś z grupy BB, jakiś stary UBek, elgebetienie ? KTO ? I jeszcze jedno ; jaka flaga będzie powiewać nad pałacem prezydenckim - biało czerwona, czy temczowa ? Ściągaj maskę Trzaskoski, nie udawaj Polaka. Ps. Nie dajcie się nabrać na ten jego głupawy uśmieszek. Trzaskoski to reprezentant obcych interesów i ideologij, instalowany tylko po to, aby siać ferment.
Głowa do góry2020.07.5 5:07
W razie wygranej Trzaskowiego będą rządzić typki pokroju Nitrasa czy Kierwińskiego - to jest pewne (tak ogólnie to jest walka miedzy 3-cim pokoleniem UB i 3-cim pololeniem AK)
Urszula2020.07.5 0:19
"Rodzina prezydenta Andrzeja Dudy na siłę, jeszcze przed wyborami na urząd prezydenta budowała obraz elekta jako Polaka - Katolika, genetycznego, polskiego patrioty. Tymczasem po raz kolejny okazuje się, że z tą Polskością PAD to ściema.. zaś po babci ze strony matki ojca nasz prezydent jest pochodzenia niemieckiego. Rodzina Rams przybyła w okolice starosądeckiego Podegrodzia w 1820 roku i osiedliła się w Nasowicach, na dobrach skasowanego katolickiego klasztoru Klarysek - jako koloniści józefińscy wyznania kalwińskiego. Przynależeli do zboru w Stadle. To odkrycie pokazuje dlaczego z usmiechem na twarzy prof. Duda w jednym z wywiadów uciął wywód genealogiczny Ramsów, jednocześnie z lubością opowiadając o pochodzeniu rodziny po mieczu." Dziadka w Wehrmachcie też pewnie ma.
Bibi2020.07.5 0:49
Rozumiem, że w 1820 roku, 200 lat temu, ktoś z z Dudów ożenił się z kimś z z kalwinów Ramsów i dlatego PAD nie jest genetycznym polskim patriotą i katolikiem. Rozumiem też, że dzięki temu małżeństwu PAD ma obecnie krewnych w Wermachcie. Słabo, panie Urszulu!!!! Słabo i komicznie!!! Za to polskim genetycznym patriotą jest trzaskowski, którego matka Teresa z domu Arens, primo voto Fersterowa (mówią ci Urszulu coś te typowo polskie nazwiska? - z litości nie będę pisać o dziadkach pani T. Arens), była przez wiele lat tajną współpracowniczką SB o pseudonimie Justyna. Pierwszy mąż pani T, czyli Marian Ferster był synem Władysławy Fersterowej etatowej funkcjonariuszki UB. Takie to otoczenie rodzinne pani T i pana R. i to nie sprzed 200 lat, a całkiem współczesne. Jeżeli możemy tu mówić o jakimś genie, to o genie zdrady, co trzaskowski potwierdza każdym wystąpieniem.
ks. Sowa2020.07.4 23:30
Kąpałem się w jednej wannie z Rafałem Trzaskowskim.
Cecylia2020.07.4 23:26
Przegra ? Ale z kim ? Z tym lalusiem , leniem i kłamcą ?
ooo2020.07.5 1:44
Litianię do drzewa uskuteczniał
Kriso2020.07.4 23:22
A napiszecie coś jak Duda uciekał z Nowej Soli jak ostatni tchórz?
ks. Sowa2020.07.4 23:15
Kochałem się z Rafałem Trzaskowskim.
Ale przecież Rafał2020.07.5 1:57
Ale Rafał po francusku umie!
Topek2020.07.4 23:06
Ten sondaż to chyba w Ruskim kołchozie był robiony
wystarczyło nie ułaskawiać pedofila2020.07.4 22:47
Z żoną i dwojgiem dzieci?
wybór oczywisty2020.07.4 22:47
PAD pochodzi z patriotycznej i wykształconej rodziny , w której rodzice kandydata są wykładowcami AGH w Krakowie a sam PAD jest pracownikiem UJ . Rafał T . natomiast to środowisko , w którym związki z SB były oczywiste . Mamusia Rafała T. to znana postać występująca w archiwach SB jako TW Justyna , donosiła ona na Polaków . Wybór zatem mamy między patriotą a postacią ukształtowaną w środowisku wrogim Polakom .
Darek2020.07.5 0:05
Trzaskowska faktycznie była TW, ale nie donosiła na obywateli Polskich, tylko amerykańskich - Donovana i Conovera. Za to ojciec Trzaskowskiego to wybitny muzyk jazzowy. Ale Trzaskowski nie odpowiada ani za karierę swojego ojca ani antyamerykańską przeszłość matki.
Bibi2020.07.5 1:16
Mylisz się, bo TW Justyna donosiła m.in. na Jerzego Matuszkiewicza czy Leopolda Tyrmanda. Ale szczególnie łajdackie jest utrzymywanie zażyłych i niby przyjacielskich kontaktów z Donovanem i jednocześnie donoszenie na niego bezpiece. Oszustwo i kłamstwo, jak widać, to cechy rodzinne, które rafałek odziedziczył. Przed paroma godzinami wmawiał widzom POlsatu, że nitras podtrzymywał tylko posła Kaletę, żeby ten nie spadł ze schodów. Rafałek nie musi odpowiadać za mamusię, niech odpowie za swoje własne kłamstwa.
Antoniusz2020.07.4 22:43
Przykro mi to mówić, ale jest rzeczą coraz bardziej oczywistą, że Trzaskowski to zwykły pedał.
Ana2020.07.5 0:31
A ty cwel
oby2020.07.5 1:46
Nie zwykły - wypraszam sobie
stary frondziarz2020.07.4 22:37
Duda przegra. Za cienki w uszach.
IKA2020.07.4 22:48
"stary frondziarzu!" hahaha...! Można się z twojego wpisu tylko śmiać.....!! TO JEST DLA NIEGO NIEWYKONALNE! PONIAŁ...?
Japa2020.07.4 23:29
To możliwe . Tyle tylko , że wam by się dopiero wtedy oczy otworzyły . Trzaskowski śluby pedałom daje . Rabiej tym hetero dzieci zabiera . W szkołach od 3 podstawowej uczą jak z " panią Raczkowską " kopulować . A Czajka to już legalnie odchody " Warszawiaków " z Koziej Wólki by spuszczała do Wisły . Nitras jako Generalny Gebelsnator , czuwał będzie nad holokaustem pisiorów .Itd itd . Sam miód . 12 07 .20 możecie zacząć . Jak się nie uda , pan Tusk z Angelą , Tuskoland wam załatwi .Z obsługą Nord Strid i sprzątaniem na Kremlu włącznie . Głupie ? Pewno że głupie . Ale to Wasze marzenia .......
Walter2020.07.4 22:35
Andrzej Duda w Warszawie i Krakowie przegrał wybory w pierwszej turze z Rafałem Trzaskowskim, dlatego teraz mści się na "warszawce" i "krakówku". Krytykuje elity, a sam z nich pochodzi. Złamał następujące artykuły konstytucji" art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190, ale ma nadzieję, że jego elektorat jest tak bardzo niekumaty i o tym nie wie. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej, a wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków tj. francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Dlatego zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. Jeśli wygra Andrzej Duda, to praworządność i demokracja będą zagrożone.
50.6 : 49.4 RT/AD2020.07.4 22:39
Trzeba poprzeć Trzaskowskiego. Niech wygra nawet paroma tysiącami głosów, ale niech WYGRA.
Olo2020.07.5 0:37
Jak wygra małą różnicą głosów, to PiS te wyniki sfałszuje.
IRGA2020.07.4 22:53
WALTERKU...KELLERZE...! ZAPOMNIAŁEŚ O JEDNYM ! DUDA WYGRAŁ W 13 WOJEWÓDZTWACH, A TRZASK.... TYLKO W 3 WOJ. AJ, WAJ..... POPŁACZ SOBIE I POCIESZ SIĘ, ŻE WYGRA....!
Alojzy Cedzidło2020.07.4 23:35
No właśnie . Praworządność będzie zagrożona . A co to takiego ta PRAWORZĄDNOŚĆ co po wygraniu wyborów przez dr Dudę utracimy. ?
wystarczyło nie ułaskawiać pedofila2020.07.4 22:29
Jak dodała, być może ojciec wrócił do domu jako "dobrodziej, który daje pieniądze". Jej zdaniem jest prawdopodobne, że ani prezydent, ani urzędnicy nie zainteresowali się zapewne, czy poszkodowanej zapewniono właściwą pomoc psychologiczną po tym, jak jej ojciec został skazany za molestowanie. - A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. (...) Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - powiedziała Onetowi.
Artur M.2020.07.4 23:09
Wszyscy trąbią już na ten temat ! Kazdy wie jak było, tylko ty JESTEŚ BETONEM! Pedofila nie ułaskawił! Odsiedział w więzieniu całą karę 4 lata, co do dnia ! Chodziło tu o zniesienie zakazu zbliżania się do matki i córki! To właśnie one obie napisały, prosząc o zdjęcie tego zakazu, bo i tak już mieszkał z nimi , po wyjściu z więzieni od 5 lat ! Zrozumiał , przestał pić! Sąd w I i II Instancji się przychylił i Prezydent wyraził zgodę ! Więc nie widzę problemu ! Tylko pedofil , co o tym pisze, zobaczył problem !???
Porównajcie to 0,3 z poparciem jakie Putin2020.07.4 22:05
uzyskał w głosowaniu nad swoimi poprawkami do rosyjskiej Konstytucji.
KATON STARSZY2020.07.4 22:05
Masz rację Yeti-nie tylko się skundlił ale stracił także instynkt samozachowawczy.Dla mnie jest poniżające,że takie nic,zwykły celebryta ma takie poparcie.Sytuacja jak przed rozbiorami-myślałem że naród wyciągnie wnioski,a naród się w 50% zeszmacił.PIS niech się opamięta i stworzy prawicowe media ,coś w rodzaju dawniejszej Rzeczypospolitej.
ceramik2020.07.4 21:56
I daj Boże.
ann-sofie2020.07.4 21:55
Walka miedzy zwolennikami Trzaskowskiego czyli globalnego piekla a Anrzejem Duda mozna porownac obrazowo do walki Froda z "Wladcy pierscieni" i Golluma. Polska jest na etapie uginania sie pod ciezarem pierscienia wladzy.
...2020.07.4 21:52
Duda, gdzie jest aneks do raportu WSI?
Ajka2020.07.4 23:13
Nie sącz wściekliżny swojej! Artykuł jest na inny temat! Nie umiesz czytać? Nie ponimajesz...???
...2020.07.5 8:44
Spierd...j pachołku, nie do ciebie to było pytanie, więc morda w kubeł.
yeti2020.07.4 21:31
Niewielka. Trzeba przyznac sie nam brzydko że naród sie nam skundlił.
Areta2020.07.4 22:27
Proszę nie obrażać kundelków. W przeciwieństwie do Polaków są mądre, wierne i inteligentne.
KLIO2020.07.4 23:19
" YETI" KŁAMIESZ ! TY TO PISZESZ JESTEŚ SKUNDLONY I ZAFAJDANY PO PACHY W SZAMBIE! AŻ CZUĆ !
Bibi2020.07.5 0:20
Yeti ma rację. Różnica 1% to różnica błędu statycznego. Połowa Polaków okazała się motłochem, który popiera tęczowe parady i synusia donosicielki SB. Motłoch jest kompletnie ślepy na dokonania rządu i PAD czyli przede wszystkim na to, że dzięki rządowi i PAD zmarło ok. 1.5 tysiąca ludzi na koronowirusa, a nie ponad 20 tysięcy. Że dzięki PAD można bez wiz jeździć do Stanów i jesteśmy dzięki PAD bezpieczni, bo doprowadził do stacjonowania w Polsce wojsk NATO i USA. Dzięki ustawom rządowym, które PAD podpisał, gospodarka w Polsce się nie wywróciła, jak w innych krajach europejskich. Nie wiem, co się stało z Polakami, że tego wszystkiego nie widzą, aż wierzyć się nie chce, że tak zgłupieli. Gorzko będziemy wszyscy żałować, gdy tęczowy laluś - nie daj Boże - wygra.
Moly2020.07.4 21:31
Hahaha Grafik sie postaral jak mogl zeby p. Duda nie wygladal jak mokra kluska przy. p. Trzaskowkim. Ale my sie nie nabierzemy na ten pic na wode fotomontaz! Ale 5 za wysilek.
Anonim2020.07.4 21:45
Moly? Geju, Lechu itd, myślisz, że ktoś da się jeszcze nabrać?
Zdjęcie dudeły sprzed paru lat2020.07.4 22:06
j.w.
Areta2020.07.4 22:28
Trzaśnięty wygląda jak to czy jest czyli gówniarzykiem, bez zasad i wiedzy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.4 21:31
Prostactwo i wieśniaki łykają te kłamstwa szMateusza i PADofila żeby potem w swej durnocie dziwić się rozpadowi państwa... co to za prymitywna dzicz te propisowskie zyeby!
Głowa do góry!2020.07.4 21:36
Ciekawe czy Czajkowski odda swoje dzieci na odukację do tęczowych chłoptasiów?
Pola ....2020.07.4 23:23
Lechu Keller! Zamknij się! Wiesz, że nie ma większego głupka od ciebie ! Chcesz się sam docenić, poniżając innych i ściągając w swoje bagno ! Nie tędy droga ! Spadaj na bambus!
Głowa do góry!2020.07.4 23:32
Wystarczyło nie chodzić do pedofilskiej kanjpy w Sopocie (coś ze sztuką to miało być?)
JanP2020.07.4 21:18
Jak to dobrze, że są sondaże, bo jak głupi polazłbym zagłosować na Andrzeja Dudę a mógłbym się zarazić koronawirusem.
Anonim2020.07.4 21:47
Ajajaj...
Areta2020.07.4 22:30
Ty nigdzie nie chodź bo zarazisz całą wieś wirusem wścieklizny.
wystarczyło nie ułaskawiać pedofila2020.07.4 21:13
Dzisiaj nie trzeba by było rozpaczliwie szukać pocieszenia w "wewnętrznych" sondażach.
Michał Jan2020.07.4 21:22
Sprawa ex-pedofila, to pikuś, bo daje paliwo tylko zagorzałym przeciwnikom Pana Prezydenta. Najwięcej zaszkodził Mu Geniusz spod Górki Lelewela z akolitami. Polityką bez liczenia się z innymi poza swoimi. Dzięki metodzie d'Hondta, na Sejm to wystarczy, ale już na Senat było za mało.
"Ex-pedofila" ?2020.07.4 22:44
Ex-pedofilem jest się po egzekucji wykonanej w majestacie prawa. Jedyne lekarstwo to porcja ołowiu a jedyna sprawiedliwa kara dla tych dewiantów to KŚ.
ryszard2020.07.4 20:58
Prawdę o tym czyj on jest, Trzaskowski ogłosił na samym początku. On ma lotnisko w Berlinie i Berlin go nigdy nie opuści, co otwarcie potwierdził niedawno Fakt. I jeśli zostanie wybrany oni już wtedy nienaszej Polski i indywidualnie każdego z nas, nigdy nie opuszczą. A niemiecka łaska, jak wiemy, na pstrym koniu jedzie. Ten kto takiego wyboru dokona zdradzi więc OJCZYZNĘ.
Michał Jan2020.07.4 20:50
13 lipca, p. red. Dam zapewne napisze: "Pan Prezydent zajął świetne drugie miejsce, a kandydat KO był przedostatni". Albowiem Pan Prezydent zachowując 98% swoich wyborców, stracił ich praktycznie tyle samo, co Trzaskoszczak. Ale p. red. Dam "powinność swą zrozumiał" i przedstawił te dane, jak na "najstojaszcziewo prapagandistu" przystało.
Anonim2020.07.4 20:56
Menda sowiecko-niemiecka zaprorokowała.
Anonim2020.07.4 20:58
Ps. A może w Der "Fakcie" to przeczytałeś?
Michał Jan2020.07.4 21:11
Obliczenia procentowe, to zbyt trudna sztuka dla pisowców, jak widzę.
Anonim2020.07.4 20:56
Kolejny Jackowski się odezwał...
wolodia2020.07.4 20:49
Duda wygra, a _syn wiatru i kurzu - TUMAN _ przegra
Frondo fan2020.07.4 20:36
Zdjęcie Dudy pełne elegancji i yntelectu. Trzaskowski jak świr. To socjotechnika frondy, której uczy i przed która przestrzega papież polski Tadeusz Rydzyk. Głupiec PiSowski się nabierze odrazu.
Anonim2020.07.4 20:41
Lesiu, brakuje pomysłów na wpisy czy co?
AS2020.07.4 20:31
POLAKU PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
PePe2020.07.4 20:17
Andrzej Duda naszym Prezydentem
Tumigraj2020.07.4 20:38
Waszym, dokładnie tak.
Anonim2020.07.4 20:43
I co wyślecie jakiegoś Cybę by go zastrzelił? Ciekawe jak wygrał Komorowski to był to "prezydent wszystkich Polaków". Tak pisali w "Fakcie" i podawali w TVN-ie. A już u PeŁowiaków zachwytom nie było końca...
Michał Jan2020.07.4 20:52
Moim też. Do 12.7. Potem trzeba będzie niesmaczyć się widokiem tej niedogolonej facjaty.
Anonim2020.07.4 20:54
Jeśli już to do pierwszych dni sierpnia, miłośniku niemieckiego popychadła, folksdojczu.
Michał Jan2020.07.4 21:14
Po 12.7 będzie już tylko odchodzącym prezydentem, nieumiejący się podpisać komsomolcu.
ja2020.07.5 1:24
tvn i fakt ci mózg zlasował
ano nim2020.07.5 1:21
co na to niemcy powiedzą?
anonim2020.07.4 20:12
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła zarzuty Zbigniewowi R., który na nagraniu krążącym w sieci, wyzywał sąsiadkę i groził spaleniem jej domu za to, że miała na płocie plakat wyborczy Rafała Trzaskowskiego.
Anonim2020.07.4 20:38
Co, TVN sfilmował przypadkiem tak jak "nazistowski wafelkowy torcik" konsumowany w krzakach?
GeneralAdmiral2020.07.4 20:49
kogo to obchodzi???
Rafael Trzasken2020.07.4 19:22
My niemcy szykujemy nowen provokatiren. Ułaskawienie pedofilen nieudanen ale my dalej arbeit
Z życia wzięte2020.07.4 19:48
Goering decydował, kto jest Żydem w Luftwaffe. Duda decyduje, kto jest pedofilem w Polsce.
Anonim2020.07.4 19:55
Ty Lesiu pasujesz znakomicie, mendo niemiecka.
Anonim2020.07.4 20:17
Ps. Doskonale wiesz jaka jest prawda. Myślisz, że nie ujdziesz kary. Pamiętaj, śmierć wszystkich czyni równymi. Jesteś przecież śmiertelny, zgadza się? Ile to Ci jeszcze latek zostało, mendowaty?
Anonim2020.07.4 19:55
Kupiłem sobie nowy smartfonik. No i w tych widełkach cenowych na które było mnie stać wyszedł "Chińczyk". Głównie chodziło o długość działania baterii. Ciekawostka, bo po pewnej rozmowie gdzie "zrównaliśmy z ziemią" Rafcia, smartfonik miał problem z mikrofonem. Po napisaniu SMS, że zastanawiam się, które służby mi grzebią, mikrofon zaczął działać bez zarzutu. No więc wyszło mi, że obok Sowietów i Niemców, i Chińczycy popierają Trzaskowskiego. Oczywiście pewnych dowodów nie mam, ale podejrzenia są. Ciekawe co tam Chińczycy montują w tych swoich fabrykach... Bo przecież nie montują tylko swoich firmowych telefoników...
Jurek K.2020.07.4 19:08
Jurek Kopciński Polecam cały artykuł. To są efekty 5 lat pracy. To, że zdarzają się pomyłki to zawsze się zdarza. Nie myli się ten co siedzi i nic nie robi (tylko zajada ośmiorniczki). Ale efekty rządów Zjednoczonej Prawicy są absolutnie pozytywne. Gdyby nie koronawirus, prawdopodobnie ten rok byłby historycznym rokiem bez deficytu budżetowego. Po latach inwestycji w końcu są efekty. 500+, 300+, 13 emerytura to nie rozdawnictwo tylko inwestycja w wewnętrzną konsumpcję, która przekłada się na wzrost produkcji i wreszcie wzrost zatrudnienia. I to jest najbardziej odczuwalny efekt rządów PiS. To jest właśnie droga do dobrobytu, o której mówi premier Morawiecki. Każda gospodarka na świecie będzie musiała zmierzyć się ze skutkami tzw. pandemii. Polska gospodarka ponieważ jest rozpędzona może z tego kryzysu wyjść szybciej, a polskie produkty mogą zastąpić wiele innych na całym świecie. Żeby dokonywać rzeczy wielkich trzeba mieć wizję i ambitne plany. Żeby ten kierunek rozwoju był kontynuowany Prezydentem Polski musi być ANDRZEJ DUDA. PS. Zwracam uwagę, że artykuł powołuje się na dane Eurostat, nie dane TVP. A zatem dla wyborców PO czyli Trzaskowskiego chyba instytucja wiarygodna. https://www.fronda.pl/a/brawo-polska-polska-drugim-krajem-w-ue-o-najnizszym-bezrobociuopozycja-armagedon-na-rynku-pracy,146781.html?fbclid=IwAR2UBcBDhl2Vm4cCUdpjtBuNO8opPXx3Biq6Ug_xuKfmpXQpJp271rgovDA
Urszula2020.07.4 19:41
Gratuluję dobrego samopoczucia i wiary w 'prawdy" Morawieckiego. Roztropny człowiek korzysta z kilku źródeł informacji i wyciąga wnioski. Ręka coraz bliżej nocnika.
Ala2020.07.4 20:15
Tyle, że cytat: "Eurostat opiera badanie rynku pracy w oparciu o tzw. metodę BAEL, która bierze pod uwagę zarejestrowanych bezrobotnych, którzy aktywnie poszukują pracy". Są zarejestrowani, bo pracy nie mają. Zawsze można wybiórczo stosować metody, które potwierdzą z góry założoną tezę, wprowadzając świadomie nieświadomych ludzi w błąd
Piotr Nowak2020.07.4 19:07
To, że jeszcze w 2020 my Polacy musimy walczyć o normalność i o dobro naszej Ojczyzny i Narodu – z nienormalnościa, złem, nienawiścią i agresją reprezentowaną przez kandydata PO na prezydenta Trzaskowskiego - to jakiś koszmar, to jakieś polityczne nieporozumienie ?! Facet, który chce likwidować telewizję, wypalać wszystko co dobre, ale zrobione przez PIS, pajac i świr polityczny zależny od Sorosa, obrońca tęczowej i czerwonej zarazy, nieudacznik myjący ulice Warszawy deszczówką, notoryczny kłamca i przeciwnik odpowiadania na pytania Narodu – ma dzisiaj , przed II turą wyborów prawie 49 % poparcia ?! Pytam więc, czy ludzie z powodu dobra stają się bydlętami ? Czy jeśli jest zbyt dużo dobra, to chcą zła ? Czy my Polacy jesteśmy skazani na ciągłych politycznych przygłupów typu palikot, petru, hołownia, bosak ...... ? Idźmy na II turę wyborów i głosujmy na A. Dudę i na prawidłowy rozwój Polski i Polaków, bo inaczej to te zajoby wyboiorą Polsce zajoba.
Urszula2020.07.4 19:43
No i tu, w twoich słowach mamy ten przykład zła, nienawiści i agresji o którym piszesz i które to cechy przyklejasz opozycji. Wyjmij tę belkę ze swojego oka, gościu.
Biały-nie-czerwony2020.07.4 20:23
To, że jeszcze w 2020 my Polacy musimy walczyć o normalność i o dobro naszej Ojczyzny i Narodu – z nienormalnościa, złem, nienawiścią i agresją reprezentowaną przez kandydata PiS na prezydenta Dudę - to jakiś koszmar, to jakieś polityczne nieporozumienie ?! Facet, który zlikwidował telewizję, wypala wszystko co dobre, ale zrobione przez PO, pa... i ś... polityczny zależny od Kaczyńskiego, obrońca metod komunistycznych, nieudacznik korespondujący z Leśnym Ruch...., notoryczny kłamca i przeciwnik odpowiadania na pytania Narodu – ma dzisiaj , przed II turą wyborów prawie 49 % poparcia ?! Pytam więc, czy ludzie z powodu dobra stają się bydlętami ? Czy jeśli jest zbyt dużo dobra, to chcą zła ? Czy my Polacy jesteśmy skazani na ciągłych politycznych przygłupów typu kaczyński, bosak ...... ? Idźmy na II turę wyborów i głosujmy na R.Trzaskowskiego i na prawidłowy rozwój Polski i Polaków, bo inaczej to te zajoby wyboiorą Polsce zajoba.
okulista technik wartownik2020.07.4 18:53
to prawda - oczy Trzaskoiwskiego powiększają się jak u człeka któremu ktoś przyłożył dwiema łapskami w ucha
Nie tak szybko,2020.07.4 18:40
głosy jeszcze nie podliczone. Sondaże mówią jedno: idą łeb w łeb. Ostatecznie zadecyduje kilka tysięcy głosów, może nawet mniej. Dopiero wtedy zacznie dom wariatów, "a że to, że tamto, że sramto ..." Pogoda zadecyduje, jak będzie lało - Duda wygra, słonecznie kto wie czy nie Trzaskowski.
asd2020.07.4 18:40
POLAKU PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.4 18:35
PADalec chce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę głosami pedofilów!
"PADalec chce przechylić szalę zwycięstwa2020.07.4 18:43
na swoją stronę głosami pedofilów!" ... SUPER! Każdy homoseksualista to pedofil, 100%!
Anonim2020.07.4 19:03
A ty, jako zdeklarowany pedofil, na kogo zagłosujesz?
potencjał Dudy jest za duży2020.07.4 18:33
dla ucznia Bąka z Zoppot
trend spodziewany, przewidywalny i prawidłowa2020.07.4 18:32
i znowu kolejny łykend lemingi mają za###ny