Wyciekł raport CBA dotyczący Mariana Banasia i jego syna - zdjęcie
09.08.21, 08:29Fot. screenshot - YouTube (polsatnews.pl)

Wyciekł raport CBA dotyczący Mariana Banasia i jego syna

96

Szef NIK Marian Banaś miał w trakcie piastowania stanowisk państwowych świadomie unikać płacenia podatków - donosi Rzeczpospolita, ujawniając treść raportu CBA na temat Banasia i jego syna.

Piastując ważne stanowiska w administracji państwowej, Marian Banaś "unikał płacenia podatków – zarówno rozliczając się z kontrahentami, jak i pomagając finansowo synowi" - głosi raport CBA.

"E-maile, które CBA odkryło w laptopach Banasiów, dowodzą, że obaj mieli tego świadomość" - czytamy w Rz. Gazeta podaje ponadto, że Marian Banaś bez wiedzy urzędu skarbowego rozliczał swoje transakcje gotówką, pomimo posiadania aż ośmiu kont bankowych.

Marian Banaś pełnił funkcje urzędowe związane z obszarem podatków i finansów od 2005 roku. Śledczy mają jednak zastrzeżenia co do sprawozdań składanych przez Banasia oświadczeń majątkowych.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Rzeczpospolitą, w 2016 roku Banaś zgłosił posiadanie 550 tys. złotych, podczas gdy w rzeczywistości miał 963 tys. złotych. W 2017 roku z kolei zgłoszona kwota wynosiła 385 tys. złotych, a rzeczywista 825 tys. złotych. Do takich konkluzji prowadzą analizy kont bankowych. 

Raport nie wskazuje jednak, dlaczego Banaś błędnie wpisywał posiadane sumy pieniężne w oświadczeniach. Analiza maili szefa NIK wskazała ponadto, że amerykańskie zarobki Banasia mogły być uzyskane na czarno.

W mailach znajduje się bowiem korespondencja ze "Stanleyem", w której ten prosi Banasia o wystawienie zaświadczenia, że w 1,5 roku zarobił w USA 70 tys. dolarów.

Rzeczpospolita donosi także, że Banaś, nie powiadamiając urzędów skarbowych, miał przekazać synowi w gotówce od 426 tys. do 494 tys. złotych. Jakub Banaś miał także otrzymać 1,9 mln złotych darowizny po sprzedaży kamienicy w Krakowie. Miał także zaniżać czynsz w umowach dzierżawy kamienic, aby płacić mniejszy podatek.

"Marian Banaś odniesie się do wniosku i zarzutów na posiedzeniu komisji regulaminowej i podczas obrad izby niższej parlamentu. Wcześniejsze ujawnienie takich okoliczności mogłoby być odebrane przez posłów jako brak szacunku do Sejmu RP" - poinformował Rzeczpospolitą adwokat Banasia.

jkg/rp

Komentarze (96):

Filip - matis89 - Anonim - katolik - matis2021.08.9 19:23
Filip - matis89 - Skrzypek - matis - Filip - Aldona - Filip - katolik - Anonim - matis .... AKORDOWA TYRA dla radzieckich towarzyszy!
Banaś2021.08.9 17:59
nie musi się niczego obawiać - majątek dostał przecież od przyjaciela :)
Filip2021.08.9 17:30
Gościem Iwony Kutyny w "Onet Rano." był Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. Polityk był pytany o sprawę Mariana Banasia. - "Pisowski gang" próbuje Banasia zastraszyć i to najmocniej jak potrafi, czyli uderzając w jego rodzinę - ocenił polityk KO. - Nigdy nie uważałem, że Marian Banaś jest jakąś postacią kryształową. Natomiast dzisiaj sytuacja się absolutnie zmieniła. Widać, że ten "pisowski gang" próbuje Banasia zastraszyć i to najmocniej jak potrafi, czyli uderzając w jego rodzinę i jego samego, by nie pokazywał prawdy o tym rządzie - mówił Tomczyk. Co ustaliły CBA i prokuratura w sprawie Mariana Banasia - Dzisiaj jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. NIK to jedyna instytucja w Polsce, która może dotrzeć do różnego rodzaju dokumentów. Kto może dotrzeć do szczegółów Funduszu Sprawiedliwości Ziobry? Najwyższa Izba Kontroli. Kto może dotrzeć do pensji dziennikarzy w TVP? Najwyższa Izba Kontroli. Czego więc się boją? Oni (PiS - red.) zawsze boją się tego samego, czyli prawdy - podsumował.
salamandra2021.08.9 18:59
PO_wskie PO_paprańce myślą, że ludzie mają krótką pamięć i wszystko ŁYKNĄ JAK Karpie. GAWŁOWSKI, NEUMAN, NOWAK, AbmerGold, CIECH, ORLEN, AZOTY_POLICE, afera melioracyjna, afera informatyczna w MSWiA, likwidacja stoczni, najdroższe autostrady w europie /równina/, SMOLEŃSK, KNEBLOWANIE MEDIÓW, afera podsłuchowa, strzelanie do ludzi w Jastrzębiu, akcja WIDELEC, sprzedaż wszystkiego co tylko się da /sprzedali PO_paprańce nawet Polskie Nagrania z całą dyskografią Polskiej muzyki rozrywkowej i poważnej oraz kolej linową na Kasprowy którą górale budowali przed wojną/. A teraz RYŻY ...UJ kłamie ile wlezie a jego tOMCZYKOWE PIESKI robią ludziom wodę z mózgów razem Z KOSZERNĄ, WSi24 I CAŁYM TYM LEWACKIM $MIECIEM.
Filip2021.08.9 19:33
Pragnę posumować dokonania PiS-u od 2015 roku. Doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 4 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Przeznaczają corocznie 2 mld zł na dotacje z budżetu państwa na TVP, żeby oczerniać opozycję i wychwalać rządzących. Doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Wielokrotnie załamali Konstytucję i sabotują wyroku TSUE. Chcieli wykarczować Puszczę Białowieską, ale pod naciskiem UE musieli się wycofać. Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, marnotrawienie środków publicznych przebiły wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. Mateusz Morawiecki zmarnował w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Miliony wydano na bilbordy oczerniające sędziów. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego corocznie kosztuje budżet państwa 1,5 mln zł. Mateusz Morawiecki prowadzi kreatywną księgowość, żeby ukryć ogromny deficyt budżetowy i wzrost zadłużenia finansów publicznych. Jarosław Kaczyński pod pretekstem "repolonizacji mediów" chce przejąć TVN, że zablokować wyborcom dostęp do niekorzystnych dla rządzących informacji. Czy to nie hipokryzja rządzących? Co jeszcze musi zrobić PiS, żeby przegrać wybory? Żadna afera z udziałem polityków związanych z PiS-em nie została rozliczona przez Zbigniewa Ziobrę. Wszystkie to afery zostały ujawnione przez niezależne media, a nie przez powołane do tego służby podlegające rządzącym. Zbigniew Ziobro nie potrafił sporządzić żadnego aktu oskarżenia przeciwko politykom z PO i PSL, wbrew wcześniejszym zapowiedziom. To znaczy to nie były afery, tylko kłamstwa wymyślone przez propagandę pisowską. Najwięcej afer jest w ekipie pisowskiej. W przypadku utraty władzy przez PiS, wielu polityków z partii rządzącej znajdzie się w więzieniach. Dlatego Jarosław Kaczyński chce przejąć wszystkie niezależne media, żeby kłamać, manipulować i oczerniać opozycję! Bardzo obawia się utraty władzy!!!!
salamandra2021.08.9 22:09
Filipku ty piszesz o milionach. A SZUMOWINY Z PO zajumały ludziom 150 mld z OFE, 250 mld w karuzelach VAT, 90mld w CIT, ORLEN o 1/3 zwiększył sprzedaż paliw bo za PO_paprańców ta 1/3 to był czarny rynek gdzie paliwo szło na lewo bez żadnych podatków. Sprzedaż bardzo tanio Kulczykowi firmę chemiczną CIECH, firmę przynoszącej zyski i dokapitalizowaną. Na czysto Kulczyk w momencie sprzedaży miał od 800mln do 1mld zł nie kiwając palcem w bucie. A TVP bardzo dobrze, że zostało dokapitalizowane o 2mld co roku bo teraz ludzie mają wybór i nie muszą oglądać tylko jednego przekazu jak to było za RYŻEGO ...UJA.
Po 11 ...2021.08.9 17:23
A kiedy "wycieknie" raport smoleński?
Po 12 ...2021.08.9 19:28
.
mateuszjegliński2021.08.9 17:20
Pełna krasa pisiej głupoty, tj czepianie się swoich przy pomocy wiadra pomyj, czyli wycieków do gazet. Pisie to skończeni idioci, no cóż już dawno zauważono, że pycha kroczy przed upadkiem.
matis892021.08.9 16:53
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Trurl2021.08.9 16:38
A jak tam raport NiK o funduszu sprawiedliwości? Jakoś Fronda milczy
fdf2021.08.9 16:23
Uwaga ściek katolicko frondowy atakuje.
Marek2021.08.9 16:08
Wyciekł?
katolicka deratyzacja Polski2021.08.9 15:16
Komuna to Konfederacja.
ak2021.08.9 14:05
Najlepsze jest to: "wyciekł" !!!!
Anonim2021.08.9 14:58
No wziął i wyciekł, i na ch.j drążyć temat?😁😁😁
Piotr Nowak 🖐🏻 LGBT2021.08.9 19:28
sie ma
Anonim2021.08.9 20:31
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
robaczek2021.08.9 15:42
CYRK MAFII NIEUDACZNIKÓW ;] ............................... moralna zgnilizna ;] ................. razem ze swoimi wyborcami ;]
janton2021.08.9 14:01
no przecież służby podobno prześwietliły go od stóp do głowy i miał być kryształowy ,a swoją drogą kto go powołał na szefa NIK???ale wynika z tego ,że jeśli jesteś z nami to możesz unikać płacenia podatków jeśli nie znajdziemy haka na ciebie....tak tak skorumpowane pisiory a do polityki podobno nie idzie się dla pieniędzy-paradne
JANTON2021.08.9 14:11
Kryształy też są podrabiane i nieszlachetne. Pękają jak szkło. Czasem trudno poznać podróbę.
Anonim2021.08.9 14:58
To wina Tuska😁😁😁
Piotr Nowak 🖐🏻2021.08.9 19:29
😁😁😁
Klara2021.08.9 16:11
małe masz pojęcie o kryształach, no chyba że dla ciebie kryształ to płyn do mycia
Filip - matis89 ze Stalinogodu2021.08.9 13:59
Na warcie jak każdy komsomolec! Za Rodinu.... Za Putinu ....! ...... matis89 chce stracić prace przy serwerach, tj. zamiataniu pomieszczeń!
Filip - katolik - matis - katolik2021.08.9 13:58
Filip - Skrzypek - matis - Filip - Aldona - Filip - katolik - Anonim - matis .... AKORDOWA TYRA dla radzieckich towarzyszy!
PiS-PO-PSL-SLD monolit i potęga2021.08.9 13:54
Nikomu włos z głowy nie spadnie! Spokojnie. Czym byłoby PiS bez PO? Jak rosół bez makaronu przecież. Czym byłoby PO bez PiS? Jak makaron bez rosołu:) To dwie strony tej samej monety, bracia jak Skrzetuski i Wołodyjowski, kamraci jak SS-man z banderowcem, tandem jak ksiądz z ministrantem, jak chłop z robotnikiem, jak Bolek z Balbiną. Jesli przyjacielowi noga sie powinie sojusznicy spieszą z odsieczą. Wiadomo, dla podtrzymania wrażenia u elektoratu że kolosalnie się różnią zwalczają straszliwie, że inne wizje Polski mają, dla ciemnoty wiadomo że poszczekają w telewizjach rozmaitych powygrażają sobie wzajemnie. Ot taki teatr dla głupków:) Ale kto rozsądny dawno przejrzał te gierki.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.9 15:05
Ale to PRZECIEZ Konfederacja glosowala na Trzaskowskiego,bo PIS tylko na Dude !
Konfederata2021.08.9 15:19
Ja akurat w drugiej rundzie wcale nie poszedłem.
Anonim2021.08.9 15:51
Akurat było mniej więcej pół na pół, więc nie kłam.
Filip2021.08.9 13:48
Wyniki kontroli NIK w Funduszu Sprawiedliwości są dla Ziobry druzgocące. Fundusz, który miał pomagać ofiarom przestępstw, wedle NIK stał się wehikułem do finansowania politycznej działalności Ziobry, w tym walki z Unią Europejską i forsowania zmian w sądownictwie. Spośród niemal 700 mln zł zbadanych dotacji jedynie co trzecia złotówka (228,5 mln zł) przeznaczona została na pomoc dla ofiar przestępstw. Kontrolerzy twierdzą jednocześnie, że działania Ziobry sprzyjały powstawaniu „mechanizmów korupcjogennych”. Doniesienie NIK na Ziobrę do premiera i do CBA jest oczywiście pustym gestem, bo gdyby CBA i Morawiecki zajęli się Ziobrą, to upadnie koalicja. Ale niewątpliwie Banaś pokazał, że jest gotowy na wojnę z władzą i ma do tego amunicję. W tym sensie Ziobro jest pierwszym trafionym, ale po nim mogą przyjść następni, bo Banaś kontroluje wiele kluczowych obszarów państwa PiS, takich jak walka z pandemią, TVP, Orlen, Wojska Obrony Terytorialnej, czy afer czasów PiS, takich jak GetBack, czy SKOK-i. Kaczyński wie, że Banaś ma jeden cel: obalić jego rządy.
Anonim2021.08.9 14:57
Wina Tuska.😁😁😁
🌈oczywiscie do Piotra Nowaka2021.08.9 19:30
sie ma
A kto złożył do prokuratury2021.08.9 15:14
zawiadomienie na BANASIA - KOSMICI czy PO_paprańcy. Kto pisał, że BANAŚ to SUTENER wynajmujący w swoim hotelu pokoje na godziny KOSMICI czy czasem nie KOSZERNA i WSI24. A teraz z BANASIA robią OFIARĘ PRZEŚLADOWAŃ
Ant2021.08.9 13:31
Do tego sejmu już dawno nikt uczciwy nie ma szacunku. Dobrze byłoby gdyby Banaś ujawnił jak to się stało, że został prezesem NIK - i podał cenę.
x2021.08.9 12:59
Cały PiS...
Motto PiS2021.08.9 13:40
"Nam się te pieniądze po prostu należą" a ich hymn to "Ojczyznę dojną pobłogosław Panie"
Polak2021.08.9 12:39
Nawet NIK i jego szef nie jest czysty- takie życie. Złodziej krzyczy łapcie złodzieja.
Krzysztof2021.08.9 12:35
Wyciek raportu? Który to już kontrolowany wyciek od Ziobry i Kamińskiego? Gdyby to był prawdziwy wyciek to sprawa zajęłaby sie prokuratura.Tak samo jak wyciek taśm Obajtka czy Morawieckiego.Ziobro to kret na prawicy.
było tak2021.08.9 12:39
wyciekł bo miał wyciec, Banaś to teraz największy wróg Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry i Dudy a wrogów likwiduje sie bezwzględnie
Anonim2021.08.9 12:47
Oby nie skończył jak Lepper. Módlmy się.
Pytanie2021.08.9 13:01
Za jakiej partii w piątki działał seryjny samobójca: Zginął Petelicki, Lepper, Michniewicz i wielu innych: A PO B PO-PSL C PSL_PO
Anonim2021.08.9 13:43
PiS - PO jedno zło. Kostecki "powiesił się" za PiS.
robaczek2021.08.9 12:35
"wyciekł" ;] .;] ...................... CYRK............................................... ZWYKŁA WOJNA W MAFIII ZLODZIEI ;] ........................ dumni ze swoich powiatowych dziadków???
przestępcy z PIS2021.08.9 12:17
to za rządów prawych ludzi z PIS-u standardem jest ujawnianie informacji z prowadzonego śledztwa, czy te dane nie są niejawne? co ten PIS odp***la, łamanie prawa w pisowski bezczelny sposób na zasadzie ruskiego bolszewizmu- i co nam zrobicie,
katolicka deratyzacja Polski2021.08.9 15:10
Komunisci-przeciwnie. ZAWSZE stoja na strazy prawa i Konstytucji Zwiazku Radzieckiego !
przestępcy z PIS2021.08.9 15:55
odpowiedz na pytanie pisowski kretynie czy materiały ze śledztwa są jawne czy tajne i dlaczego jesteś takim pisowskim kretynem, na to ostatnie pytanie powinieneś znać odpowiedź a jak jej nie znasz to udaj się do najbliższej siedziby PIS to tam mądrzejsi od ciebie ci wyjaśnią dlaczego jesteś kretynem
w imię PIS2021.08.9 12:13
czy to nie przestępca z PIS Kamiński skazany na 3 lata bezwzględnego więzienia za fałszowanie dokumentacji państwowej, którego na rozkaz Kaczyńskiego ułaskawił notariusz Duda sprawuje nadzór nad służbami? jeżeli tak to się nie dziwie, że tam przestępstwo goni przestępstwo a jak nie to metody pozostały
PILNE!2021.08.9 12:07
Szanowna Frondo - przypomnij kto posadzil Banasia na tym stanowisku
rebe2021.08.9 12:30
Kaczyński uważał, że Banaś będzie chodził na pisowskiej smyczy jak każdy z PIS-u i tu się okazało, że Banaś myśli samodzielnie a tego mściciel żoliborski nigdy nie wybacza
Klapaucjusz2021.08.9 12:05
Wkrótce wycieknie raport z informacją, ze dziadek Banasia służył w Wermachcie pod rozkazami dziadka Tuska.
Anonim2021.08.9 12:36
"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi" – 2005 Jacek Kurski celnie o wyborcach PiS
katolicka deratyzacja Polski2021.08.9 15:13
Korwin to przyjaciel Jaruzelskiego i Putina.
Anonim2021.08.9 12:03
Dworczyk tylko 12 razy "pomylił się" w oświadczeniach majątkowych, i co? Gówno - awansował, bo takie są PiSdzielskie "standardy uczciwości".😁😁😁
pisowska podła dojna zmiana2021.08.9 12:05
za aferę mailową Duda da mu 70% podwyżki,
Piotr Nowak 🖐🏻🌈2021.08.9 19:30
yeap
Anonim2021.08.9 20:33
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Maciej Piwowar2021.08.9 12:00
Min.Kamiński REAKTYWOWAĆ ,,Grupę Jaszy".
kamioński2021.08.9 12:24
melduję, że już działa
oficer LWP2021.08.9 11:49
co to znaczy "wyciekł"? to znaczy, że jakiś podły usłużny Kaczyńskiemu pisowski pachoł celowo ten raport ujawnił (kto sprawuje nadzór nad służbami?) ale nie ma co się dziwić, w tym pisowskim łajnie wszystko jest możliwe, nawet nie będzie wewnętrznego śledztwa kto to ujawnił bo ten człowiek (grupa) otrzyma rozkaz aby ten raport ujawnić i rozkaz został wykonany, tak działa pisowskie łajdactwo pod wodzą nienawistnika z Żoliborza, tak jest za PIS przestrzegane prawo, dobrze, że Fronda pokazuje bandytyzm PIS-u i to podkreśla wielkimi literami
TREPIARSTWO2021.08.9 11:58
z LWP z PRL_U się wypróżniło. Zmień onuce TREPIE bo zalatuje KOMUNĄ
oficer LWP2021.08.9 12:07
obrońca pisowskiego bandytyzmu już na posterunku, też się brzydzisz przestrzeganiem prawa jak cały podły PIS, czyli też jesteś podłym człowiekiem
kapral LWP2021.08.9 19:33
towarzyszu jak strzelać, kałachy zardzewiały?
Co się stało?2021.08.9 11:41
O tym, że Marian Banaś jest "uczciwy" i "kryształowy", politycy PiS zapewniali nawet po reportażu "Superwizjera", w którym podniesiono wątpliwości co do oświadczeń majątkowych prezesa
matis892021.08.9 11:41
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.9 15:15
Konfederacja to Talmud,chasydzi i Putin.
BANAŚ KOMBINATORZE2021.08.9 11:14
w USA za niepłacenie podatków i kombinowanie w podatkach idzie się na długie lata za KRATY. A Polsce się kombinuje i liczy na KASTĘ. BANAŚ jak masz honor idź do sądu i POKAŻ ŻE JESTEŚ NIEWINNY. BO NARAZIE JESTEŚ ZEREM i zwykłym KRĘTACZEM.
Anonim2021.08.9 11:44
Buhahahhhahahhahaaaa 😁😂🤣😂😁 Banaś może i złodziej, ale nie idiota, "pójscie" do prokuratury i sądów będących w rękach Miękiszona Zero to samobójstwo, zwłaszcza po tym, jak NIK opisał złodziejskie praktyki tej PiSdzielskiej bandy w temacie Funduszu Sprawiedliwości.
salamandra2021.08.9 11:53
Ogląda jeszcze więcej WSI24 to będziesz jeszcze bardziej mądrzejszy LEWACKI PóŁGŁóWKU. Zrób LEWAKU jakąś zrzutkę na rozum, może ci LEWACTWO dołoży na baterie.
Anonim2021.08.9 12:04
ssij brudną pałę
Piotrek, nie pal gupa2021.08.9 19:34
😁😁😁
Anonim2021.08.9 11:07
NIK od maja zajął się wyjaśnianiem afery SKOK-U - i działaniami MOSADU w tym przestępstwie.
Anonim2021.08.9 10:42
Buhahahhahahhaaaa 😁🤣😂😁 "wyciekł"......
A2021.08.9 10:28
Wyciekł raport CBA i nikt nie został zdymisjonowany?
Mosad2021.08.9 12:25
znając pisowską podłą dojną zmianę za ten wyciek posypią się nagrody i awanse
Samo gęste2021.08.9 10:27
A kiedy zajmiecie się wyciekami z raportu NIK dot. Funduszu Sprawiedliwości?
Pies2021.08.9 10:18
Okazuje się, że Banaś ma sympatyków w platformie :) Tusku - przytul nieszczęśnika :)
Mateusz Morawiecki żongluje swoim majątkiem2021.08.9 10:08
"Premier Mateusz Morawiecki żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce. Odnaleźliśmy kilka nieruchomości ukrytych przed opinią publiczną – co najmniej dwa razy gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę. Dlaczego tych domówi i mieszkań nie ma w oświadczeniach majątkowych premiera Morawieckiego? Przedwojenna kamienica przy ul. Oławskiej, eleganckim deptaku w centrum Wrocławia, tuż przy zabytkowym rynku. Trzy lokale w 2004 r. kupił w niej od miasta Mateusz Morawiecki, ówczesny członek zarządu banku BZ WBK. Zapłacił niemal 800 tys. zł. Dziś lokale są warte kilka razy więcej. Premier Mateusz Morawiecki nie wykazuje mieszkań w oświadczeniach majątkowych. Willi na warszawskim Mokotowie za co najmniej 5 mln zł, w której zamieszkał z rodziną po przeprowadzce do stolicy, też nie. Odkryliśmy dlaczego. Wiemy, w jaki sposób i kiedy Morawiecki żongluje swoim majątkiem tak, aby pokazać opinii publicznej tylko to, co chce. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że w grudniu 2013 r. Morawiecki podpisuje z żoną umowę o częściowym podziale majątku. Od tego momentu właścicielką nieruchomości przy ul. Oławskiej jest już tylko Iwona Morawiecka. – Morawiecki szykował się wtedy do wejścia w politykę, dlatego nie chciał, żeby ludzie się dowiedzieli, ile milionów ma na koncie – mówi jeden z naszych rozmówców. Po raz drugi umowę o częściowym podziale majątku Morawieccy podpisują na wiosnę 2015 r. Prezes BZ WBK rozmawia wtedy z Jarosławem Kaczyńskim i Beatą Szydło o wejściu do rządu PiS. Wie, że może zostać ministrem. Tymczasem od 2008 r. ma z żoną olbrzymi, 300-metrowy dom na strzeżonym osiedlu w centrum Warszawy. W kwietniu 2015 r. i tę nieruchomość przepisuje na żonę Iwonę. Iwona Morawiecka prowadzi działalność gospodarczą. Jej firma zajmuje się „wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi”. Żona premiera założyła ją w połowie maja 2008 r. To ważne, bo na hipotece 300-metrowego domu w Marinie Mokotów zaciągnięty został kredyt, niemal 2 mln franków szwajcarskich. Wbrew niedawnym deklaracjom premiera, że za jego prezesury BZ WBK nie udzielał kredytów w obcych walutach, kredyt na dom Morawiecich przyznał właśnie w BZ WBK. Jego prezesem był wtedy dzisiejszy premier. Kredyt przyznano 2 czerwca 2008 r. – dwa tygodnie po tym, jak Iwona Morawiecka założyła działalność gospodarczą. Komu BZ WBK przyznał kredyt – Morawieckiemu, jego żonie czy małżeństwu Morawieckich? Kto podpisał się pod decyzją kredytową? Kto sprawdzał wiarygodność kredytową Iwony Morawieckiej, która — jak twierdzą nasi informatorzy z BZ WBK — pierwszą aktywność zawodową podjęła dwa tygodnie przed przyznaniem kredytu? Spytaliśmy o to i premiera, i bank BZ WBK. Nie dostaliśmy odpowiedzi."
salamandra2021.08.9 11:04
Mateusz Morawiecki będąc prezesem BZWBK hiszpańskiego banku SANTANDER zarabiał pieniądze które płacił mu PRYWATNY WŁAŚCICIEL Emilio Botín Sanz de Sautuola García de los Ríos. Płacił mu tyle ile uważał mu dać za jego pracę. Morawiecki może wydawać swoje pieniądze na co chce i na co ma ochotę. Może je przepić, przegrać lub inwestować. Jego majątek i co z nim robi TO NIE WASZA SPRAWA LEWACKIE PARSZYWE PIESKI.
realia2021.08.9 12:28
jednocześnie brał udział w namawianiu ludzi do brania kredytów we frankach czego się publicznie wyparł a ludzie, którzy pokazuję, że spłacają te frankowe kredyty tvPIS nazwała oszustami
salamandra2021.08.9 14:56
Jeżeli państwo RYŻEGO ...UJA pozwalało na taki proceder i było to legalne to banki dawały takie kredyty i zarabiały. Tylko żaden LEMING co brał taki kredyt nie pomyślał, że w tamtym czasie bank Szwajcarii celowo osłabiał franka aby Szwajcarski export był opłacalny, gdy uwolnili kurs LEMINGI zostały z ręką w nocniku. LEMING myślał, że wszystkich wyr..... a okazało się odwrotnie. Jak można brać kredyt i zadłużać się na całe życie w walucie najbogatszego kraju w kraju biednym na dorobku rządzonym jeszcze przez ZŁODZIEJSKĄ BANDĘ RYŻEGO ...UJA.
AAAtomek2021.08.9 9:52
Znowu wyciekły informacje z maili Dworczyka lub innych?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.08.9 9:49
ale z czym PiSdy mają problem, przecież to wg. nich Banaś jest kryształowy
Pokrak2021.08.9 9:44
Kto sprawdzi w jaki sposób wyciekają takie dane z państwowej instytucji i kto za to powinien odpowiedzieć?
maładiec2021.08.9 12:33
przecież wiadomo, że to Tusk albo Putin, strach pomyśleć, że zrobili to razem
XD2021.08.9 9:42
Tak, tak. Zupełnie przypadkiem teraz wyciekł. Bo PiS nie dba przecież kogo zgarnia do swoich szeregów. Najpierw rekomendowali typa i gloryfikowali jego zasługi i raportów CBA nie było i nikt zupełnie nie podejrzewał że 6 lat temu (sic!), za czasów panowania jaśnie nam Kaczyńskiego (jak to lubicie podkreślać) typ był złodziejem. Teraz kiedy nie chce się podporządkować i być posłuszny to jednak sprawdzili go "dokładniej". Brawo PiS! Albo zatrudniacie niesprawdzonych ludzi – złodziei, albo pozwalaliście mu kraść i teraz go tym próbujecie uciszyć.
Glaudiusman2021.08.9 9:39
Banasia należy zostawić w spokoju, bo tylko on gwarantuje praworządność w tej chwili, i jest batem na rządzących, którzy bezczelnie uchwalili specustawę na bezkarność, szczególnie w szczepionkach i nie tylko. Boją się go, bo może im narobić takiego smrodu, jakiego jeszcze nie było.
Po 11 ...2021.08.9 9:21
Gdyby Bananaś był ciągle członkiem szajki trzymającej władzę, to frendzel by o nim pisał tak jak teraz pisze o Obajtku. Dlatego tak ważna jest niezależna TV, prasa itp. Jutro na ulicach bronimy TVN. Bez TVN skończymy jako bydło zaganiane do zagrody przez Banasiów, Obajtków albo innych Macierewiczów.
PswD2021.08.9 9:33
***** TVN ***** TVP i ***** was wszystkich bo żeście spod jednego kamienia gady wypełzły. Poczekam aż się pozagryzacie.
Anonim2021.08.9 9:36
A wafel SS będzie w czasie tej obrony? (taki okrągły, jak logo tej stacji).
AAAtomek2021.08.9 8:59
Hipokryzja PiS w tej materii sięgnęła kosmosu!
katolicka deratyzacja Polski2021.08.9 15:07
Komunisci ograniczaja sie do mordowania milionow,ze wzgledu na skromnosc !
oficer LWP2021.08.9 19:35
A mogli by w miliardach, maja serce.
AAAtomek🌈2021.08.9 21:28
🖐🏻🌈
robaczek2021.08.9 8:59
"wyciekł" ....ta ta ............................ ŻAŁOSNY CYRK................................... WOJNA W MAFII POWIATOWYCH DZIADKÓW ;]
racja2021.08.9 9:35
I Wsiowych Chamów