Wyborcza: ,,Tarcza'' nie działa , ale my też w kolejce po ,,tarczowe'' - zdjęcie
20.05.20, 11:50Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Wyborcza: ,,Tarcza'' nie działa , ale my też w kolejce po ,,tarczowe''

42

Jak (nie działa) tarcza antykryzysowa” – to cykl artykułów, w którym dziennikarze Gazety Wyborczej krytykują pomoc państwa w czasie pandemii koronawirusa. „Problem w tym, że ci, którzy najbardziej potrzebują pomocy, na razie odchodzą z kwitkiem” – cytuje "Wyborczą" serwis Codzienna.net. 

Niewystarczająca, niesprawiedliwa” – pisze autor dziennika w innym tekście. „Mimo puszenia się na konferencjach prasowych, dodawania przez rząd kolejnych numerów i edycji “tarcze antykryzysowe” nie odgrywają swojej roli” – peroruje.

Radykalna krytyka działań rządu w ramach tarczy antykryzysowej nie przeszkadza jednak wydawcy – firmie Agora, aby samemu starać się o rządową pomoc. Czy to przejaw hipokryzji, czy tarcza jednak może zadziałać?

Według Informacji Business Insider Polska, Agora – wydawca Gazety Wyborczej – chce wykorzystać rozwiązania z tarczy antykryzysowej. Według Business Insider, “jeśli przedsiębiorca obniży etat od 20 do 50 proc. i mimo tego płacić będzie więcej niż minimum płac (2600 zł brutto), a dodatkowo obroty spadły mu w tym roku w ciągu dwóch kolejnych miesięcy o minimum 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok temu, lub 25 proc. rok do roku w jednym miesiącu, wówczas firma otrzymuje dofinansowanie na pracownika w kwocie 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału”.

Według dziennikarzy, Agora może liczyć nawet na 5,2 mln zł ze środków ze Skarbu Państwa. Spółka w ubiegłym roku wydała na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze blisko 2,5 tys. zatrudnionych 336 mln złotych. Obniżki wynagrodzenia i dofinansowanie z Tarczy Kryzysowej mogą przynieść firmie nawet 30 mln zł oszczędności.

Firma ma za sobą chude lata bowiem przez 8 lat holding stracił prawie 100 mln zł. wpływów. Chybione inwestycje, działalność, która jest nieczynna w czasie pandemii np. restauracje i kina oraz spadająca sprzedaż Gazety Wyborczej zmuszają spółkę do zwrócenia się po prośbie do władzy, którą nieustannie krytykuje.

Codzienna.net

Komentarze (42):

Jan Radziszewski 2020.05.22 16:44
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie.
Jan2020.05.21 9:53
Michnik ....stary sprzedawczyk...ma o co się wściekać ..tyle milionów dotacji zabrali mu i stąd ta gadzina wścieka się, kłamie i zawrze pakt z samym diabłem,żeby tylko zemścić się....Dziwię się ludziom, którzy czytają tego szmatławca, kłamstwa i pomówienia...niestety są tacy co wierzą w te brednie..
PAWE\305\2012020.05.21 7:27
TARCZA NIE DZIAŁA JAK NALEŻY BO WŁODARZE MIAST NP WARSZAWY KTÓRZY SĄ Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ SPECJALNIE BLOKUJĄ ROZPATRYWANIE WNIOSKÓW I WYPŁATY!!!!!! DLACZEGO W MIASTACH, GMINACH I WOJEWÓDZTWACH GDZIE RZĄDZI PIS WSZYSTKO PRZEBIEGA BARDZO SPRAWNIE I BEZ ŻADNYCH OPÓŹNIEŃ? BO PIS TO LUDZIE UCZCIWI, HONOROWI, SPEŁNIAJĄCY SWOJE OBIETNICE, PRZESTRZEGAJĄCY PRAWA I REALIZUJĄCY WSZYSTKIE ZOBOWIĄZANIA W TERMINIE. A TAM GDZIE RZĄDZI PO JEST TOTALNY CHAOS, BURDEL I ANARCHIA
Grizzly2020.05.20 21:57
Po uj ci tarcza jąkało, tobie wieko potrzebne!
MaxFiend2020.05.20 18:55
Wyrwać jak najwięcej skoro się należy! Brawo! Nikt nikomu łaski nie robi.
K...2020.05.20 20:26
Max F....! Pleciesz bzdury ! Jak to wyrwać...? Nie wyrwać, tylko napisać prawdę, a nie tak dopasowaćwe wniosku, żeby wyrwać..... Kłamco....faryzeuszu! Chcesz brać i jednocześnie pomyje jadu lać..! Aj, waj ! Prawda, polskojęzyczny?
MaxFiend2020.05.21 11:23
K... słabo mi się taki nick kojarzy, wybacz. Co do "wyrwać": ma to wyłącznie podkreślić znaczenie w sensie "dostać maksymalnie ile się da w ramach obowiązującego prawa i przepisów". Nie sugerowałem żadnych nielegalnych rozwiązań a ty K... bezczelnie kłamiesz.
Terminator 2020.05.20 18:04
Dostaniesz kase ale pod warunkiem ze pozdrowisz brata .
Jan Radziszewski 2020.05.20 17:08
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
aspiring educationalist2020.05.20 16:28
To nie jest cudzysłów: ,,'' Cudzysłów wygląda tak: „”
Janina2020.05.20 15:34
Uwaga! Dziś w środę o 21:00 w pr.1 TVP będzie film: " NIC SIĘ NIE STAŁO" ! O pedofilii celebrytów, biznesmenów itp.w słynnym Hotelu w Sopocie! Wydało się jak dziecko 14-letnie popełniło samobójstwo! Straszne! Polecam, będzie też po nim dyskusja.....!
anonim2020.05.20 15:01
Prymitywy z PiSuaru nie wiedzą, że ich tarcze wielokrotnie krytykowali eksperci np. z FOR? O ich bezmyślnym elektoracie udzielającym się w komentarzach nawet nie ma co wspominać, i tak nie zrozumieją. Prawda jest bolesna...
anonim2020.05.20 15:34
a nie krytykowali jej czasem eksperci od FOZZ, z balcerowiczem na czele, prostaku ???
KJM2020.05.20 15:55
NIE JESTEŚ W STANIE NAS OBRAZIĆ, NIE CZYTAŁEŚ KILKA DNI TEMU, O TYM WPISU DO CIEBIE ? NIE WYSILAJ SIE! JESTEŚ NIKIM I NIC MĄDREGO NIE UMIESZ! NIE ŚCIĄGNIESZ NAS NA SWOJE DNO! To ty jesteś prymitywem, bo widać że nie umiesz niż logicznego napisać! Siedzisz w tym swoim szambie i coś tam marzesz! No coż, taki prostacki typ tak ma! Zejdź ze swojego pisuaru z sedesu i zacznij głową myśleć, a nie tym co masz nisko w spodniach! Nawet wstydzisz się napisać swojego nicku! I tak wiadomo, że to nikt inny, tylko "niedumny g...j,Lecho K"!
KJM2020.05.20 15:59
Cymbale jeden! Sam sobie zaprzeczaz! Piszesz, że nie warto tu wspominać, bo nie zrozumieją! TO PO JAKIEGO GRZYBA WSPOMINASZ? WIĘC TO TY JESTEŚ BEZMYŚLNYM ELEKTORKIEM! SAM SOBIE WYSTAWIŁES LAURKĘ! LECZ NOGI, BO Z ROZUMEM U CIEBIE NIE TĘGO!
Bewq2020.05.20 14:57
Bo nie działa... jak pomagać przedsiębiorcom wystarczy spojrzeć na Czechy. ?U nas większość tej "pomocy" to pożyczki, które będzie trzeba oddać banksterowi Morawieckiemu z procentem. Pytanie z czego, skoro wszystko stoi.
Wojciech2020.05.20 14:14
Tarcza Agorze potrzebna, bo trzeba ją (Agorę) na czymś wynieść:)
anonim2020.05.20 14:13
GoWniana to postkomunistyczna k.... A k.... ściąga majtki przed każdym kto płaci
skarb2020.05.20 13:48
jak WROGOM POLSKI,RZADU mozna POmagac przeciez jawnie sluza niszczeniu POLSKI,RZADU NIECH IDA PO POmoc do izraela zlikwidowac takie zrodla zla dezinformacji,ideologow przekazu przeprowadzi POLONIZACJE MEDIOW W POLSCE Z TYCH PIENIEDZY KTORE NORMALNE MEDIA POwinny OTRZYMAC NA CEL POLONIZACJI,a nie funkcjonariuszom rezimow wrogich POLSCE I POLAKOW
lucek2020.05.20 17:06
Wrogom Polski nie należy pomagać - prawdziwy patriota zrobi wszystko, żeby ten rząd upadł! Żeby Kaczyński, Duda, Morawiecki i ich poplecznicy nigdy już nie wyszli z więzienia.
K...2020.05.20 20:21
"lucku! Wiesz co ci życzę, nie Polaku! Żebyte twoje słowa z wpisu w gó..... się obróciło! POniał?
Kazik2020.05.20 13:38
Wyborcza , to szczyt bezczelności. Krytykują tarczę, a lewicę wyciągają po pieniądze od rządu. Lewicowo - liberalna żenada.
enre2020.05.20 12:28
skoro nie działa to po co wnioskują ? oni naprawdę uważają lemingów za kretynów ( zresztą jeden taki się tu udziela i podpisuje )
Klejnot Nilu2020.05.20 12:37
Nie sądziłem, że zwykły skrót myślowy będzie dla niektórych aż taką abstrakcją.
@@@2020.05.20 12:22
Tarcza jest dla firm polskich, a nie zagranicznych. Kto służy Sorosowi, niech idzie do niego, a nie wyciąga łapy do Polaków.
Klejnot Nilu2020.05.20 12:29
Agora S.A. to polska firma występująca w KRS pod nr 0000059944, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Czerskiej 8/10.
Olmix2020.05.20 16:08
No i co z tego że AGORA ma nr adres!? TO JEST FIRMA TYLKO POLSKOJĘZYCZNA! PO NIEJ SIĘ NIC DOBREGO DLA POLSKI NIE MOŻNA SPODZIEWAĆ! Ciąłe smarowanie Polski na zewnątrz! Niech się zajmie swoim bratem i sobą, a nie nami!
Olmix2020.05.20 16:10
sorry, w.być: "ciągłe"
Balcerkowa2020.05.20 14:51
Zapomniałeś już ? ,,Nasza gazeta żydowska?"
katolicka kretynizacja polski 2020.05.20 12:19
Jaki minister by to przetrwał? Jak można być takim człowiekiem? Jak można być takim człowiekiem, żeby w epidemii, w czasie kiedy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy lekarze, pielęgniarki, wszyscy walczą o to, żebyśmy przetrwali, zarabiać na epidemii, robić interesy na epidemii? Jakim podłym trzeba być człowiekiem? Jak można w takiej chwili wykorzystywać tę sytuację do prywatnych interesów, jakichś kolegów-narciarzy.
@@@2020.05.20 12:27
Jak można w czasie epidemii sponsorować zboczenia, gender, LGBT - jak Trzaskowski ? Jak można zatrzymywać pieniądze dla przedsiębiorców warszawskich, udawać, że papierologia jest nieprzepustowa, jak to robi kilku lewackich, czy POwskich włodarzy ?
taktak2020.05.20 19:40
Jak Owsiak mógł to zrobić podczas gdy ludzie umierali. Zakupił za nasze pieniądze maseczki bez certyfikatu za miliony, a poseł PO Neuman chciał załatwić koledze interes z trefnymi maseczkami wtedy gdy ludzie umierali.
Klejnot Nilu2020.05.20 12:12
Chyba ktoś tu bierze wszystko na chłopski rozum. Według tej logiki, jeżeli osobiście uważam na przykład formę 500+ za idiotyzm, to powinienem z niego nie korzystać?
bolo2020.05.20 14:34
z całym szacunkiem TAK ,popieranie idiotyzmów czyni z Pana/Pani idiotę/idiotkę
Klejnot Nilu2020.05.20 14:50
To, że z czegoś korzystam, nie znaczy że to popieram.
empower2020.05.20 17:24
no kurła debil, płacę mies po 5-15 k podatków i mam nie odebrać sobie należnego mi świadczenia? że jest głupie to jedmno ale to ja na to pracue i ta kasa mi się należy. Czego jeszcze nie rozumiezs
jaka2020.05.20 19:42
Jak bierzesz i korzystasz to tak normalnie po ludzku nie kpij i nie krytykuj tej formy pomocy.
Rovan2020.05.21 14:38
Tak. Ja na ten przykład jestem przeciwnikiem 500+ (uważam, że ten program powinien zostać zastąpiony ulgami podatkowymi) i dlatego nie korzystam z tych środków.
Andrzej 2020.05.20 12:10
Dziennikarze z GW powinni być pozbawieni wszelkiej tarczy.
Klejnot Nilu2020.05.20 12:14
Bo? Czy Agora nie płaci w Polsce podatków? Czy nie jest zarejestrowana w KRS? Jakie jest powód, dla którego mieli by ni otrzymać pomocy?
Piotr Nowak2020.05.20 12:22
Bo Andrzej ich nie lubi. PiSie tak majo. :)
100 % racji2020.05.20 12:04
oszCZERSKA PO tarczę ??? a z MOSKWY to co odbieracie ??? tylko iskrówki co pisać ??? to forsy towarzysze zdRADZIECCY nie przesłali pisz na BERLIN przyślą !!!