Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone - zdjęcie
06.09.19, 13:40

Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone

13

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 5, 33-39)

Faryzeusze i uczeni w Piśmie rzekli do Jezusa:

«Uczniowie Jana dużo poszczą i modły odprawiają, podobnie też uczniowie faryzeuszów; natomiast Twoi jedzą i piją».

A Jezus rzekł do nich: «Czy możecie nakłonić gości weselnych do postu, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, i wtedy, w owe dni, będą pościli».

Opowiedział im też przypowieść: «Nikt nie przyszywa do starego ubrania jako łaty tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze, i łata z nowego nie nada się do starego.

Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków; w przeciwnym razie młode wino rozerwie bukłaki, i samo wycieknie, i bukłaki przepadną. Lecz młode wino należy wlewać do nowych bukłaków. Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem:„Stare jest lepsze”».

 

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Kolosan (Kol 1, 15-20)

Chrystus jest obrazem Boga niewidzialnego – Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy to Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.

I On jest Głową Ciała – Kościoła. On jest Początkiem. Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. Zechciał bowiem Bóg, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego – i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.

Komentarze (13):

Marek2019.09.7 15:36
Obarczanie dzieci grzechami rodziców to nikczemność . Budowanie na tym ideologii okazało się niezwykle trwałe . Jak widać problemy z przyzwoitością i logicznym myśleniem są wieczne .
andrzejhahn - die eine jüdisch läuse 2019.09.6 14:41
andrzejhahn - die eine jüdisch läuse andrzejhan - nawet na mydło się nie nadaje andrzejhahn - nudzi sie w swoim kibucu
andrzejhahn32019.09.6 14:38
czyli wszystko co ciemne i zacofane
Klara2019.09.7 7:36
Ty jestes poganinem, a to cechowalo ludzi pierwotnych, to wiara chrzescijanska przyniosla Europie kulture, czy stawinie na oltarzach wlasnego krocza to taka nowoczesnosc i postep?
Jestem w Kościele2019.09.6 14:00
Podczas piątkowej konwencji Koalicji Obywatelskiej kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zaprezentowała program ugrupowania na najbliższe wybory parlamentarne. Ważnymi punktami w nich są jej autorskie propozycje. Oficjalne hasło wyborcze brzmi "Jutro może być lepsze". W programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej znalazły się punkty dotyczące najważniejszych problemów Polaków. Listę tę, jak zaznaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska, stworzono na podstawie rozmów z Polakami. Na ich podstawie stworzono plan naprawy służby zdrowia i systemu edukacji, dbałości o interesy przedsiębiorców, środowisko naturalne, prawa kobiet i seniorów. Kandydatka na premiera zapowiedziała między innymi: * skrócenie oczekiwania do lekarzy specjalisty do maksymalnie 21 dni; * maksymalne odciążenie lekarzy od biurokracji; * przywrócenie nocnej i świątecznej opieki, co ma odciążyć SOR-y; * zmniejszenie umieralności na raka i czerpanie na to funduszy z UE; * zatrzymanie wycinania lasów, używania plastiku, sprowadzania do Polski śmieci i węgla z Rosji; * zalegalizowanie związków partnerskich; * wprowadzenie systemu opieki domowej nad seniorami na przykładzie stworzonego przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka systemu, * który funkcjonuje w jego mieście.
Mikołaj 2019.09.7 2:33
Brakuje mi tutaj tylko obietnicy , że każdy będzie młody zdrowy , piękny , szczęśliwy i bogaty , jeśli znowu wybierzecie tych , których niemiłosiernie bolą ryje oderwane od koryta .
Klara2019.09.7 7:27
Przeciez to PO doprowadzilo przez 8 lat rzadzenia sluzbe zdrowia do stanu jaka jest dzisiaj, te obietnice to stek bzdur, sami sie przyznali, ze doradzala im izraelska firma pijarowa, to oni kazali Schetynie sie odsunac, a Kidawa ich rady przeczytala z kartki dla ,,pozytecznych idiotow'', ktorzy im wierza.Chcieli sprywatyzowac szpitale, w przychodniach wisialy cenniki, bo normalnie nie dalo sie dostac do specjalisty.Partia Obludy.
Klara2019.09.7 7:33
Jak jestes w kosciele i popierasz partie, ktora popiera homozwiazki, aborcje i in vitro a jest to przeciwne Ewangelii to bie chodz do komuni, bo popelniasz swietokradzywo i przyhmujesz komunie w grzechu ciezkim.A podejrzewam, ze jestes obludnym trolem, bo zaden wierzacy czlowiek pod artykulem o Panu Jezusie nie wypisywal by bredni agitacyjmych politruka PO.
JONASIK2019.09.6 13:51
Przez moment pomyślałem, czytając tytuł, że to o Jarosławie ...
stop idiotom2019.09.6 14:01
Problemy z myśleniem ?
anonim2019.09.6 15:25
Nie wstyd ci przyznawać sie ześ pólgłówek ?
andrzejhahn32019.09.6 16:21
a tobie zes ciemny i zacofany
anonim2019.09.6 17:08
O a co ty Jonasik ? Ja nie mam czego się wstydzić .