,,Wszystkie nieruchomości nabyłem zgodnie z prawem''. Prezes NIK wydał oświadczenie - zdjęcie
30.10.19, 11:25Screenshot Youtube - PROGRAM7 - NTI

,,Wszystkie nieruchomości nabyłem zgodnie z prawem''. Prezes NIK wydał oświadczenie

9

Prezes Najwyższej Izby Kontroli opublikował oświadczenie, w którym informuje, w jaki sposób nabył nieruchomości. Marian Banaś zapewnia:

Wszystkie moje nieruchomości nabyłem na podstawie aktów notarialnych w sposób uczciwy i zgodny z prawem, w tym kamienicę, która stała się powodem ataku na mnie”.

W oświadczeniu, które opublikowane zostało na oficjalnej stronie NIK Banaś odnosi się do:

[…] zarzutów formułowanych przez stację TVN S.A. oraz inne media”.

Te zaś:

[…] dyskredytują jego osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej jako Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Ministra Finansów”.

W swoim oświadczeniu, jak pisze Banaś, chce on uciąć „[…] wszelkie insynuacje i kłamstwa” w kwestii kamienicy w Krakowie:

Nabyłem ją wraz z domem letniskowym w Szczepanowie od pana Henryka Stachowskiego byłego żołnierza AK i Kedywu na podstawie umowy dożywocia z dnia 12 kwietnia 2001 r. Z panem Henrykiem poznałem się w Solidarności w 1980 r., gdzie razem działaliśmy na rzecz Wolnej i Niepodległej Polski przez cały okres stanu wojennego za co zresztą zostałem skazany na cztery lata więzienia”.

Dodał też między innymi, że Stachowiak traktował go jak własnego syna, a on opiekował się nim jak członkiem rodziny aż do śmierci.

Całą treść oświadczenia przeczytać można TUTAJ.

dam/nik.gov.pl

Komentarze (9):

Portofino2019.10.30 13:30
Banas jest niewinny!!! Nie robcie lewacy z g...na slle "afery".
kira2019.10.30 19:26
Wypad do Portofino i zostać tam na zawsze .....
PiotrS2019.10.30 12:35
Ten pan Akowiec, to wg. ostatnich informacji Akowcem nie był. Brał udział w napadzie na Kasę Oszczędności w Myślenicach zaraz po wojnie, ale AK się do niego jakoś nie przyznaje. Nie ma żadnych materiałów potwierdzających jego przynależność do AK tym bardziej do Kedywu. Są tylko jego własne oświadczenia. Materiały UB na jego temat też nie sa obszerne i wskazują na to, że wielkim bojownikiem to on nie był. UB już w 1950r napisało w notatce, że pan Stachowski "nie przejawia wrogiej działalności do obecnego ustroju". Dodatkowo, w Solidarności też jakoś nie został zapamiętany. Cóż, nie jestem wszystkowiedzący, ale na podstawie informacji dostępnych publicznie, stwierdzam, że pan Banaś natychmiast powinien podać się do dymisji a jego sprawą winny się zając odpowiednie organy.
anonim2019.10.30 12:25
Kryształowo uczciwy urzędnik od 1989 roku. Kogo z was po trzydziestu latach pracy w urzędach stać na dwie kamienice, w tym na jedną z lokatorami? I pamiętajcie frondelki - dla was to Pan Banaś. Pan.
Daria Danilczyk2019.10.30 12:07
Lubię gościa. Nikt tak Kaczyńskiemu nie robi koło pióra jak on !
KupiłemKamienicęRazemZCzerwonąLatarniąIUkrainkami2019.10.30 12:06
PiSowskie służby przemocy przeszukują papierzyska w IPN, żeby wybrać odpowiednie tortury i zmusić Kryształowego Sutenera Banasia do przyznania się. Na razie idzie w zaparte i sprytnie sypie tylko jakiegoś dawno zmarłego AK-owca. Co prawda bandytę i złodzieja, ale państwowych pieniędzy, więc według obecnych PiSocjalistycznych standardów godnego chwały i orderów.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.30 11:49
Banaś jak to typowy przedstawiciel prawactwa brnie w zaparte :)
meowia2019.10.30 11:46
Pan Banaś jest nie mniej kryształowy jak ten AKowiec, co mu podarował kamienicę.
lola2019.10.30 11:32
kryształowy człowiek normalnie. A mafia VATowska była pod jego czułą pieczą. Tylko jakoś koledzy partyjni zaczynają powolutku, ale mówić troszkę inaczej o tym panu.