Współpracownik Olszewskiego odpowiedział Wałęsie. Były prezydent zareagował wściekłością - zdjęcie
17.02.19, 21:12Zdj. Youtube/Superstacja, Telewizja Republika

Współpracownik Olszewskiego odpowiedział Wałęsie. Były prezydent zareagował wściekłością

26

Wczorajsze zachowanie byłego prezydenta Lecha Wałęsy wywołała falę oburzenia. Pierwszy przywódca "Solidarności", nie dość, że nie przyszedł na pogrzeb śp. premiera Jana Olszewskiego, to jeszcze przez cały dzień publikował obrzydliwe wpisy w internecie. Próbował również w dość osobliwy sposób "relacjonować" uroczystości pogrzebowe, jednak 

"Wisienką na torcie" jadu był post zamieszczony wieczorem na Facebooku. W tym wpisie Wałęsa obraził zarówno zmarłego premiera Olszewskiego, jak i ludzi, którzy współtworzyli jego rząd. Na pełen nienawiści wpis zareagował również były wiceszef MON, Bartosz Kownacki. W życiu i karierze tego polityka premier Olszewski był szczególną osobą- jego mistrzem, nauczycielem i autorytetem, chyba w tym należy więc upatrywać ostrej reakcji posła PiS.  

 „Dramat Polski polega na tym, że jedną z najważniejszych ról w XX wieku odegrał człowiek, którego kulturę i świadomość, gdyby porównać do pracownika PGR-u, to obraziłoby się tego pracownika”- napisał Bartosz Kownacki, oznaczając Wałęsę. Poseł PiS popełnił jednak pewną pomyłkę, jednak tłit ostatecznie dotarł do byłego prezydenta, który odpowiedział... w typowym dla siebie stylu.

„Panie Kownacki, małpy na Twitterze nie umiesz zrobić, Francuzów chcesz uczyć jeść widelcem, Homara od armaty nie rozróżniasz, a pchasz się na salony”- napisał laureat POKOJOWEJ Nagrody Nobla. 

W odpowiedzi były wiceszef MON napisał tłit od nowa, również oznaczając Wałęsę, po czym zamieścił kolejny. Było to zdjęcie kwiatów i zniczy na grobie śp. premiera Olszewskiego. "Polacy pamiętają, kto był prawdziwym patriotą"-napisał poseł.  

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (26):

ML2019.02.18 16:54
Brawo p. Wałęsa!!! Swietna odpowiedż dla tego buraka na ministerialnym stołku!!! Na niczym się głupek nie zna, ale innych próbuje, prostak pouczać!
Kinga2019.02.19 20:11
ML" -to pewnie tu pewnie sam sobie teraz odpisuje! Fatalna robota, a nie brawo! A może jego ludzie!
polka2019.02.21 11:20
ML trolu ile ci placa?
Jaga2019.02.18 13:46
Panie Bolku ,, mleko się wylało" i nic już tego nie zmieni.Oszukałeś człowieku miliony Polaków, a tego ludzie ci nie wybaczą, nigdy.
zdumiony głupotą2019.02.18 11:26
A po co sie wdawać w wymianę zdań z takim prymitywnym śmieciem jak bolek. To jest guru głupawego lewactwa i równie "inteligentnych" po-paprańców i niech w swoim gronie wymieniają się "mądrościami"
bolek elektryk2019.02.18 7:50
bardzo Was prosze nie obrazajcie tak mojego patrona
ok2019.02.18 6:43
A w 1990 r. Bolek nie przeszkadzał ? Przecież był takim samym, jak piszecie chamem, swołoczą, bolkiem i Bóg raczy wiedzieć kim. Powiedzieć wam dlaczego nie przeszkadzał ? Bo był potrzebny do uchwycenia władzy, bo bez niego wtedy za dużych szans na to się nie miało. Bo się myślało, ze po wjeździe na salony bolka okręci się wokół palca. A tu bolek się urwał i wtedy przestał być potrzebny. To wszystko. Cała historia. A jak się urywał, to powstał sławny film. Zastanówcie się - czy bez jego zgody mógłby powstać ? No nie.Przecież widział jak kręcą. I tak "spisano czyny i rozmowy". I zastanówcie się jeszcze raz. Co my wiemy o rozmowach, decyzjach toczących się teraz na Nowogrodzkiej i innych salonach władzy ? I wpływających na nasze życie na pokolenia ? Co wiemy ? G...no I to jest normalne i dobre. Tak ? Od człowieka który o nas i naszych losach decyduje nie dowiadujemy się nic. Myślcie. Emocje odbierają wam rozum.
An2019.02.18 12:21
Ci co na niego głosowali 1990 r. nie wiedzieli jeszcze nic o Bolku. Lista Macierewicza na której znalazł się Wałęsa, powstała dopiero 1992 r. To rozwścieczyło Wałęsę i odwołał podczas nocnej zmiany rząd premiera Jana Olszewskiego. Wszystkim chyba są znane fakty wynoszenia z IPN-u i niszczenia dokumentów dot. współpracy Wałęsy podczas jego prezydentury. Szczegóły jego współpracy wyszły na jaw dopiero po śmierci Kiszczaka (2015 r.), kiedy jego żona przekazała do IPN-u jego teczki. Najbliżsi współpracownicy Wałęsy ze Stoczni Gdańskiej zdawali sobie sprawę z jego uwikłania ze Służbami i pewnie oni na niego nie głosowali, ale dowody w postaci podpisanych dokumentów świat ujrzał dopiero 2015 r.
Jan Radziszewski2019.02.18 3:17
Biedny ten Bolek ! Oznacza to że większość ważnych person dożyje czasu Oczyszczenia świata z Mętów aspołecznych w Potopie ognia i siarki /Łk 17,26-30) tj trzech dni ciemności w czasie których diabły wydrą im żywcem dusze i zabiorą do piekła a potem wrzucą do wspólnego dołu bez ceremonii pogrzebowej - ot trupów 7,5 miliarda !!! "W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
stasi2019.02.18 0:11
Każde słowo Wałęsy - wypowiedziane czy napisane - potwierdza, że był BOLKIEM. Gdy ten Agent numer 1 PRL umrze, to na jego pogrzeb przyjadą Wszystke Szpicle Komunistyczne Świata, i kilka pojawi się z zaświatów pod dowództwem Kiszczaka
zbigniew2019.02.18 21:34
Przyleciały czorne anioły jak żuki i wzieły Bolusia pod ruki,a z bozej chwały komin rozerwały
Polityk domowej roboty2019.02.18 0:08
Tylko Pan Wałęsa jest tak udanym INDYWIDUUM, przepraszam - jasnowidzem, który "wygrywał w SBeckim totolotku"/ gdzie nie musiał skreślać liczb tylko swoich przyjaciół i znajomych z pracy/. Wyjątkowa kanalia, która brnie w zaparte mimo bezspornych dokumentów potwierdzających jego kapusiostwo. Wiele uczonych głów /m.in. Pan prof. Paczkowski/ od wielu lat utrzymuje, że Wałęsa "wypadł z kręgu zainteresowania SŁUŻB po roku 1976/77. Otóż Moi Kochani - wg mojej i nie tylko mojej oceny - kto raz znalazł się w kręgu zainteresowania tychże służb - tego te służby nigdy przenigdy nie pozostawiają "samopas". "Opieka" wieloletnia ze strony "słupa" Wachowskiego. Współcześnie - "przyklejenie do pleców" Donalda Tuska w Brukseli - "ciecia" Grasia. Napisałem niedawno, że "chłopcy ze WSI" nadal pociągają za sznurki sterujące wieloma kukiełkami polskiej polityki.
Coco2019.02.17 22:47
Bolek to żałosny prymityw !
EWA2019.02.17 22:27
Pamietaja debilu pamiętają
K>2019.02.17 22:24
Kiedy Olszewski coś znaczył w polityce to Kownacki był dzieckiem,więc jaki to współpracownik? A wieńce i znicze skromne,jestem pewny że Bolek będzie miał 5-6 razy więcej na pogrzebie :) I najwięksi przywódcy z całego świata będą,a na Olszewskim nie było NIKOGO z premierów czy prezydentów.
Quec.2019.02.17 23:03
Jak do tej pory to i najwięksi przywódcy kurczą się, może a Niemiec, Rosji. no licz sobie sam!
Skorpion2019.02.18 8:00
I bardzo dobrze , że na pogrzebie premiera Olszewskiego nie było czerwonych kanalii. Na pogrzeb wałęsy mogą przyjeżdżać te światowe czerwone robaki. Ludzie zobaczą kto popiera antypolskość. Uczciwi trzymają z uczciwymi a lewactwo z lewactwem.
Franek2019.02.18 9:57
Wałęsa nie będzie miał takiego pogrzebu jak Olszewski zapamiętaj sobie K>
Zibi2019.02.18 11:29
Dla takich jak ty -prymityw - bolek zawsze będzie idiolem i wszyscy podobni jemu pewnie zbiorą się na jego pogrzebie. W świecie natomiast ludzie nie wiedzą jakim śmieciem był i jest bolek bo ciągle wstydzimy się, że (z braku wiedzy) postawiliśmy na tego prostaka
urszula2019.02.19 23:20
CÓZ, Premier to kawaler ORDERU ORŁA BIAŁEGO, natomiast p. Wałesa to tylko laureat pokojowej nagrody Nobla podobno z poreczenia Kiszczaka.
Pat2019.02.17 22:05
Cham chamem.Ten konkretny nie nadaje się nawet do przedpokoju
Anna2019.02.17 21:29
Bolek to nasz nieszczęsny spadek po komunie. Tak jak komuna - splot ignorancji, podłości, pazerności i chamstwa. Czas przestać w ogóle nim się zajmować, odstawić do muzeum komunizmu - tam jego miejsce.
JR2019.02.18 9:08
Zdecydowanie tak. Te słowa wypisuje Lech Wałęsa - Lejba Kohne, a może jakiś jego pomocnik. Ma Pai rację przestańmy zajmować się Bolkiem bo to prymitywny człowiek.
Majestic2019.02.17 21:21
Walesa z bolszewicka szczeroscia wypalił, bohater :D
Majestic2019.02.17 21:18
Bolek nie mogl sie zjawic na pogrzebie bo w internecie umieszczl na nieboszczyka wpisy, przeciez nie bylby Bolkiem gdyby nie jego podle usposobienie.
Alojzy Cedzid\\305\\202o2019.02.17 22:38
A ja ciągle , z uporem manIaka będę powtarzał . Wałęsie się nie dziwię . Jaki jest koń , każdy widzi. Nie wypada kpić z chorego . . Tylko co powiedzieć o tych Jego adoratorach . Siedzą cicho , zamiast jechąc nad morze i zatkać bucię , zwiazać ręce ich ,, bohaterowi Teraz im niszczy opinię.. To co też świra dostali w tej walce o koryto. ?