Wspólny kandydat Kukiza i Putina? - zdjęcie
22.10.15, 09:10

Wspólny kandydat Kukiza i Putina?

7

ROSYJSKA V KOLUMNA W POLSCE

Program kandydata Kukiza do Sejmu Aleksandra Kossa:
EKSPANSJA TERYTORIALNA, WOJNA Z LITWĄ I UKRAINĄ
A do tego jeszcze groźby karalne

Przedstawiamy Aleksandra Norberta Kossa, który startuje w wyborach z listy Kukiz'15 w okręgu wyborczym nr 25 (Gdańsk). Sam Kukiz ma w sprawie polityki zagranicznej poglądy mętne. Pytany o to w studiu TV Republika odpowiedział coś o wzmacnianiu policji, a potem tak się zmieszał, że po wyjściu ze studia powyzywał dziennikarkę od „pisowskich kurew”. Bardziej niż wyraziste są natomiast poglądy Aleksandra Kossa, zwłaszcza w zakresie polityki wschodniej. O programie Kossa dowiadujemy się z portalu kresy.pl [http://goo.gl/IfX5Cr]. Co to za program? Czytamy:

„A wreszcie - przedstawiciele "Republiki Litewskiej" powinni wiedzieć, że polscy patrioci nie zostawią swoich rodaków na ziemiach tymczasowo wchodzących w skład „Republiki Litewskiej” i jeśli zajdzie taka potrzeba – odpowiedzą na antypolską politykę post-szaulistowskiego reżimu za pomocą siły. A jak doskonale wiemy – polska armia, mimo że zaniedbana przez wszystkie ekipy rządzące Polską przez ostatnie ćwierć wieku – bez trudu zajęłaby całe terytorium tzw. „Republiki Litewskiej” – w kilka dni.”

Niedawny post o jakoby istniejącej strategii ruchu Kukiza w zakresie polityki zagranicznej oznaczył tagiem ‪#‎EkspansjaTerytorialnaDlaPolski‬. Przynajmniej wiadomo, o co Kossowi chodzi.

W dwóch nagraniach podważa zupełnie otwarcie rację bytu państwa litewskiego [https://goo.gl/tNPfOq] i ukraińskiego [https://goo.gl/hcFcSZ]. W tym ostatnim pod tytułem „Okupanci Lwowa nie są przyjaciółmi Polaków” ten kandydat do polskiego Sejmu występuje z przypiętą do ubrania wstążką georgijewska w pomarańczowo-czarne paski, symbolizującą „ruski mir” – czyli wspólnotę Rosjan na Świecie. Tą samą, którą noszą separatyści w Donbasie i tą samą, z którą obnosił się Waldemar Tomaszewski, lider wspieranej przez polskie MSZ [http://goo.gl/RH92o4] Akcji Wyborczej Polaków na Litwie. Obie deklaracje niszowego kandydata Aleksandra Kossa – zarówno tą w sprawie Ukrainy, jak i ta w sprawie Litwy – relacjonuje pieczołowicie portal kresy.pl [http://goo.gl/whfk6i] [http://goo.gl/IfX5Cr].

Retoryka i frazeologia Aleksandra Norberta Kossa bardzo nam przypomina tą, której używają autorzy internetowych prowokacji „Wileńska Republika Ludowa / Виленская Народная Республика” i „Lwowska Republika Ludowa / Львовская Народная Республика”. Chodziło o stworzenie wrażenia, że w Wilnie i we Lwowie istnieje jakieś polskie podziemie, domagające się polskiej interwencji wojskowej. Jest to, oczywiście, bzdura. Portal kresy.pl relacjonował to tak, jakby to było rzeczywistością [https://goo.gl/Sy8bBi]. Jednym z redaktorów kresy.pl jest Marcin Skalski, na który Koss chętnie się powołuje [https://goo.gl/hTSWng]. Bardzo podobne rzeczy można było także przeczytać na nieistniejącym już profilu „Polacy za rosyjskim Donbasem”.

Jest jeszcze jedno podobieństwo między twórczością Kossa a wymienionymi profilami: redagowane w bardzo rozpoznawalnym stylu groźby. Koss poświęcił sporo uwagi sprawie bloggera Marcina Reya, którego próbuje się zastraszyć. Koss pisze: „Marcin Rey... [*] Dochodzą słuchy o groźbach śmierci wobec tego uznanego blogera. W razie gdyby zostały wcielone w życie, stawiam zawczasu internetowy znicz” [https://goo.gl/MX2bTT]. Pod spodem udostępnia kolekcje zdjęć osób stających w obronie Reya i dopisuje od siebie: „Zapamiętajmy te twarze i nazwiska... W wolnej Polsce to się bardzo przyda, gdy będzie trzeba wymierzyć sprawiedliwość” [https://goo.gl/8puEwI].

Daleko odpłynął Paweł Kukiz odkąd wspierał Majdan czynem i śpiewem, skoro otacza się teraz takimi ludźmi i promuje ich do Sejmu Rzeczypospolitej. Oczekiwalibyśmy jednak, że zajmie jakieś stanowisko jeszcze przed wyborami. Umiał przecież się pozbyć Marii Pyż-Pakosz, kiedy ujawniliśmy jej poczynania. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której z ramienia tego samego ugrupowania Kukiz15 w ławach poselskich zasiedliby Kornel Morawiecki i ten Aleksander Koss.

fot. YouTube

ROSYJSKA V KOLUMNA W POLSCE

Komentarze (7):

anonim2015.10.22 9:21
Fajne jest jak Fronda potrafi jednocześnie naśmiewać się z PO które bezustannie straszy Kaczyńskim, a jednocześnie sama ciągle straszy Putinem. Ten Putin to już zaczyna osiągać swymi wpływami rozmiary sławetnych Mędrców Syjonu - okazuje się bowiem że prawie każdy kto dziś wchodzi do polityki jest agentem Putina. No, chyba że jest z Prawa i Sprawiedliwości, bo wiadomo - tam agentów żadnych nie ma ;).
anonim2015.10.22 9:32
Jak widać z przytoczonych wypowiedzi, to właśnie Aleksander Koss jest polskim patriotą, pragnącym bronić Polaków na Kresach, zarówno przed dyskryminacją litewskich nacjonalistów, jak i ukraińskich banderowskich szowinistów, odpowiedzialnych za masakrę setek tysięcy naszych rodaków w 1043 r. To chyba prezes Kaczyński wyśpiewywał na Majdanie banderowskie hasła "sława Ukrainie - herojam sława", które były hasłem bojowym morderców, ruszających z siekierami i widłami na polskie kobiety i dzieci.
anonim2015.10.22 9:35
Miałem oczywiście na myśli rok 1943, gdy banderowcy w okrutny sposób pozbawili życia 200 tys. polskich kobiet, dzieci i starców.
anonim2015.10.22 9:37
Kandydat nr 10 z listy. Kukiz pewnie o nim nie słyszał.
anonim2015.10.22 9:42
Swoją drogą tyle ciekawych rzeczy się dzieje, o których nic nie piszecie. Zakończył się konkurs chopinowski, Łukasz Zbonikowski pobił żonę i mimo wyrzucenia z PiS nadal kandyduje do sejmu, a Turek otrzymał Nobla z chemii.
anonim2015.10.22 13:34
W sytuacji w jakiej się znajduje Polska to nie Putin nam zagraża, a Ukraina rządzona przez banderowców i jej piata kolumna w rządzie Polskim,sejmie i mediach.Banderowcy nie ukrywają roszczeń do ziem Polskich z Krakowem na czele.A w sytuacji gdy armia ukraińska jest wielokrotnie większa od Polskiej i lepiej uzbrojona mamy czego się obawiać.A co do Putina tylko on próbuje powstrzymać morderców chrześcijan w Afryce Płn.
anonim2015.10.22 13:42
Jako jedyny mimo sprzeciwu Izraela i USA najwyrażniej zwolenników zniszczenia chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie i nie tylko tam.Więc jako katolikowi bliżej mi do Putina niż do partii szatana.Większym dla Polski zagrożeniem dla Polski są stany zjednoczone i Izrael.