Wrona złożył zawiadomienie do prokuratury. Schmidt popełniła przestępstwo? - zdjęcie
19.07.18, 11:07zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons (edytowane), Telewizja Republika (Youtube)

Wrona złożył zawiadomienie do prokuratury. Schmidt popełniła przestępstwo?

Były oficer CBŚ, Jacek Wrona złożył zawiadomienie do warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Chodzi o wczorajszy "popis" posłanki Joanny Schmidt, która w bagażniku swojego samochodu przetransportowała na teren Sejmu dwóch działaczy ruchu Obywatele RP: lidera tej organizacji, Pawła Kasprzaka oraz działacza, Wojciecha Kinasiewicza. 

Wrona uważa, że polityk popełniła przestępstwo.  "Dość już skrajnej nieodpowiedzialności i kpiny z bezpieczeństwa posłów i naszego państwa!! Czas na konkretne kroki i odpowiedzialność dla prowokatorów i nieudaczników!! Wszyscy won!!"-napisał na Twitterze były oficer CBŚ, który złożył do prokuratury zawiadomienie z tytułu nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, czyli w tym wypadku posłankę na Sejm RP. 

Przed parlamentem odbył się wczoraj protest zorganizowany przez pozaparlamentarne ruchy opozycyjne: Obywateli RP, Komitet Obrony Demokracji oraz Strajk Kobiet. Posłanka Koła Liberalno-Społeczni (wcześniej należała do partii Nowoczesna, którą jednak opuściła na początku maja, wraz z Joanną Scheuring-Wielgus oraz byłym liderem partii, Ryszardem Petru), Joanna Schmidt, w bagażniku swojego samochodu wwiozła na teren Sejmu Pawła Kasprzaka i Wojciecha Kinasiewicza z Obywateli RP. 

W odpowiedzi Kancelaria Sejmu wprowadziła kontrole wszystkich pojazdów wjeżdżających na teren parlamentu. 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl