Wolność wyznania: lewica UE zwalcza prawa człowieka - zdjęcie
14.02.14, 20:47fot. Wikimedia Commons

Wolność wyznania: lewica UE zwalcza prawa człowieka

3

Grupa Robocza ds. Obrony Prawa do Wolności Wiary ustaliła na posiedzeniu w Parlamencie Europejskim, że chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowanym wyznaniem na świecie, gdy idzie o naruszanie wolności wiary.

„Inne wyznania mają swoje enklawy i państwa, w których nie są prześladowane” – powiedział Dariusz Sobków, były ambasador tytularny Polski przy UE.  „Jeżeli dochodzi do prześladowań na tle religijnym, to zawsze występują tam chrześcijanie i oczywiście są państwa, gdzie tylko chrześcijanie są prześladowani. To wskazuje na jakieś niezwykłe zaabsorbowanie wiary chrześcijańskiej przez tych wszystkich, którzy walczą po prostu z religią” – dodał.

W samej Unii Europejskiej nie ma nawet jednego państwa, które wpisałoby do swojej polityki międzynarodowej kwestię obrony wiary jako priorytet. Inaczej jest w USA:

„Obrona wiary i propagowanie wolności wyznania jest elementem strategicznym polityki amerykańskiej. Są specjalne zespoły i komisje rządowe, wspierane przez rząd, które tym problemem się zajmują” – powiedział Sobków i stwierdził, że UE ma w tym zakresie ważną lekcję do odrobienia i zapytał: „dlaczego przedstawiciele chociażby ugrupowań lewicowych nie chcą brać udziału w posiedzeniach tych grup?”.

Na posiedzeniu Grupy wskazano też, że obrona wiary to fundamentalny element praw człowieka. Ci, którzy się mu przeciwstawiają, stoją w opozycji do tych praw.

pac/radiomaryja

Komentarze (3):

anonim2014.02.15 0:49
niech ta UE rozpierdzieli się na kawałki bo to największe dziadostwo w świecie
anonim2014.02.15 4:40
Cóż... Ameryki nie odkryli. Chrześcijanie są prześladowani, bo mają najbardziej racjonalną wizję człowieka, najbardziej nadającą sens jego istnieniu, z czym nie mogą się zgodzić wszystkie światopoglądy oparte na kłamstwie o naturze człowieka lub na wyzysku bliźniego.
anonim2014.02.15 10:07
,,Krajan' przez glosowanie podejmowane są idokratyczne decyzje homo lobby W przypadku prześladowań to są fakty.