06.11.19, 09:00

Wolna Europa - na Mokotowie były działacz ,,Solidarności'' otworzył restaurację

U zbiegu ulic Malczewskiego i Joliot-Curie w Warszawie otwarto restaurację Wolna Europa. Wystrój lokalu nawiązuje do epoki PRL. Jest ściana bardów ze zdjęciami Jacka Kaczmarskiego, Okudżawy, Wysockiego czy Kleyffa; galeria satrapów z Węgrem Janosem Kadarem czy Niemcem Erichem Honeckerem. Są też zbiory poświęcone wolnym mediom - oprócz samego Radia Wolna Europa także BBC czy Głosowi Ameryki.


"Restauracja jest hołdem dla wszystkich, którzy mieli swój wkład w odzyskanie wolności przez kraje bloku komunistycznego" - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" właściciel, Tadeusz Grzesik, były działacz "Solidarności". W okresie PRL przez trzy lata Grzesik prowadził nielegalną drukarnię.

W restauracji główną rolę odgrywa kuchnia belgijska, ale nie brakuje też dań z Francji, Niemiec a także Danii. Wszystko przygotowywane jest na miejscu. Restauracja oferuje śniadania, lunche, obiady i kolacje; Tadeusz Grzesik wśród specjałów wymienia boczek sous vide, mule z frytkami, belgijską zupę rybną czy żebro wołowe Wujaszka Wani.

Restauracja będzie mieścić 160 osób; wkrótce otwarta zostanie sala bankietowa na 60 miejsc. Obok restauracji Tadeusz Grzesik otworzy ponadto Hotel Mokotów z 24 pokojami.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze

violencja2019.11.6 20:46
Świetny pomysł , ale proszę o wielkie staranie właścicieli!Żeby nie było , że na początku daje z siebie wszystko, a potem ech...proszę dozować równomiernie serce i wysiłek. Jestem z Dolnego Śląska , jest u nas taka knajpeczka , która kwitła , teraz goreje.Nawiązywali do PRL'u. Wiele atrybutów i dekoracji z tamtych czasów/nawet pralka Frania była i syfony:)/Chyba wypalili się , poszli w bylejakowatość, już tam nie zajeżdżamy.Wcześniej mieli wielu gości , teraz już nie , rutyna.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.6 16:29
Jeb.ać solidaruchów. Te gnoje zdusiły polski anarchosyndykalizm w zarodku!
Marian2019.11.6 14:01
Fradlowe lewactwo juz rozpoczelo zagluszanie
anonim2019.11.6 9:52
Do galerii zdjęcia Breżniewa, Chruszczowa, Gomółki, wczesnego Jaruzelskiego, Urbana.
GRZESIK SMIEC2019.11.6 9:38
Grzesik to smiec z Frondy
JONASIK2019.11.6 9:29
Jak dobrze, że nie uprawia truskawek ...