Wojciech Cejrowski tłumaczy się z „buciorów Franciszka”: Rozmowa dotyczyła kwestii estetycznych a nie dogmatycznych - zdjęcie
17.12.13, 13:47Wojciech Cejrowski (fot. Przemysław Jar/Wikipedia)

Wojciech Cejrowski tłumaczy się z „buciorów Franciszka”: Rozmowa dotyczyła kwestii estetycznych a nie dogmatycznych

11

Wywiad, jakiego Wojciech Cejrowski udzielił portalowi Conowego.pl wywołał niemałe kontrowersje. A szczególnie jego wypowiedź o „buciorach Franciszka”. Do zamieszania, jakie spowodowały wyrwane z kontekstu opinie, znany podróżnik odniósł się na swoim profilu na Facebooku.

Szanowni!Wszystkich poruszonych sprawą "buciorów Franciszka" odsyłam do źródła, czyli do oryginalnego nagrania tamtego wywiadu. Państwo czytają wyimki przedrukowane przez gazety, które zajmują się produkowaniem brudu, plotkami, budowaniem sensacji. Optyka tych gazet jest taka, by stwarzać zło, bo to się dobrze sprzeda. A optyka tamtego wywiadu była taka, że rozmawiał sobie i to dość luźno Katolik z Katolikiem o katolickich sprawach” - napisał Cejrowski.

I dodał: „Moje wypowiedzi dotyczące "buciorów" były spolegliwe, miejscami uniżone, a całość rozmowy opatrzona licznymi uśmiechami. Proszę posłuchać oryginału. Za każdym "buciorem" w tej rozmowie szły też liczne zastrzeżenia, że ani nie mam zamiaru występować z Kościoła, cokolwiek zrobi czy nie robi Franciszek, ani nie muszę się czuć w Kościele komfortowo, bo wcale nie o komfort chodzi, tylko o zbawienie duszy. A w dodatku rozmowa dotyczyła kwestii ESTETYCZNYCH a nie dogmatycznych, więc wszelka różnica gustów wewnątrz doktryny nie jest niczym złym”.

MBW

 

Oczekuję, żeby nie miał tych okropnych buciorów. Cejrowski o Franciszku


Komentarze (11):

anonim2013.12.17 14:52
@anonim21 A dogmat o nieomylności papieża w sprawach wiary i moralności? Zatkało kakao, hę? Znowu okazuje się, że "ateusze" znają lepiej religię katolicką i jej prawo niż sami wierzący.
anonim2013.12.17 15:20
Panie Cejrowski bądźmy uczciwi. Pan też nie zawsze ma estetyczne nogi bo są brudne a stopy dotykają różnych nieczystości. A więc po co te wytyki.
anonim2013.12.17 15:27
Panie Cejrowski bądźmy uczciwi. Pan już dawno przestał być katolikiem - Nowego Testamentu, czyli Jezusa, pan nie czyta i nie rozumie, papieża pan nie słucha i nie akceptuje. U pana nie ma nic z katolicyzmu już.
anonim2013.12.17 16:07
@Grund Gadasz bo gadasz.
anonim2013.12.17 18:06
@Nosootros Się zgadza. W mojej parafii był proboszcz. Absolutny antytalent do mówienia kazań. Mówił trochę nieskładnie, czasami prostacko. Tyle, że ludzie tego słuchali i doskonale rozumieli o co mu chodzi. Mało tego, szanowali go za to, bo mówił wprost o co mu chodzi. Nieważne jak się mówi, najważniejsze jest to co się ma do powiedzenia
anonim2013.12.18 6:00
A ja w całości zgadzam się z Cejrowskim, mam identyczną optykę, tak teologiczną jak i estetyczną
anonim2013.12.18 20:37
Pan Cejrowski jest zbyt mało radykalny jeśli chodzi o tępienie komuchów. Komuchów trzeba... no wiecie co.
anonim2013.12.18 20:42
@SaszkaFSM Coś ci się pomieszało. Dogmat o nieomylności papieża dotyczy tylko uroczystego nauczania papieża ws prawd wiary i moralności, gdy korzystając z papieskiego autorytetu określa je definitywnie. Tu ani nie ma ogłoszania żadnych prawd wiary i moralności, ani tym bardziej ogłoszenia definitywnego dogmatu w tych sprawach. Papież nawet niedefinitywnej doktryny nie określa poprzez wywiady mediom.
anonim2013.12.20 10:37
Proponuję wyrobić sobie nawyk szukania źródeł i lekceważenia tytułów.Ja przeczytałem co mówił p. CEjrowski i zrozumiałem go tak, jak On teraz prostuje.
anonim2013.12.23 20:28
Coś mi się wydaje że to nie wyimki panie Wojciechu. Uważam też że trzeba mieć trochę pokory by przyznać się do błędu a nie kombinować jak koń pod górę. Przypominam zasadę którą pan często przytacza i wyznaje: "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto ..." to od wyimków pochodzi. :)
anonim2013.12.23 20:35
http://www.youtube.com/watch?v=gkdxjN4ZMxU&list=UUqiDECVIFT0DD9ySmoOgFNw