Wojciech Cejrowski o pierwszym maja: Czy gdyby w dniu urodzin Hitlera ustanowiono święto, to wypadałoby z niego korzystać? - zdjęcie
02.05.14, 07:45Wojciech Cejrowski (fot. Przemysław Jar/Wikipedia)

Wojciech Cejrowski o pierwszym maja: Czy gdyby w dniu urodzin Hitlera ustanowiono święto, to wypadałoby z niego korzystać?

15

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski podzielił się na Facebooku swoją refleksją na temat świętowania 1 maja. Oto, co sądzi na temat tego zwyczaju: 

Szanowni,
Nie wiem jak Państwo, ale u mnie w firmie pryncypialnie ignorujemy komunistyczne święta i pierwszego maja pracujemy normalnie.
Państwu zalecam to samo, gdyż jest coś niestosownego w przyjmowaniu dnia wolnego, z takiej okazji. Jeśli ktoś nie rozumie istoty tej niestosowności powiem tak: czy gdyby w dniu urodzin Adolfa Hitlera ustanowiono święto, to wypadałoby korzystać z tego święta i jechać sobie na działkę?
Udawanie, że dziś jest "święto robotnicze" i że jest ono obchodzone "na całym świecie", to tylko wymówki. W USA nie jest obchodzone, a słowo "robotnicze" wzięto z Marksa i Engelsa, z określenia "klasa robotnicza", a nie z Biblii, gdzie "żniwo wielkie, lecz robotników mało".
Więc nie oszukujmy samych siebie. Pierwszy maja jest świętem lewicowych zbrodniarzy, przy których Hitler jest nieistotnym drobiazgiem.
Komuniści mordują do dzisiaj - Korea, Kuba, Chiny Ludowe - woięc nie da się też obronić tezy, że "kiedyś to może było komunistyczne, ale tamte czasy minęły". Jeśli ktoś świętuje dzisiaj, to robi to razem z Putinem, Kimirsenem numer 3 i Fidelem Castro.
wc

Beb/Wojciech Cejrowski/Facebook

Komentarze (15):

anonim2014.05.2 7:59
Panie Wojtku Też mam obrzydzenie do 1 maja. Dobrze pamiętam am hipokryzję tego dnia. Przymuszanie robotników i uczniów do pochodów. Nieobecnych surowo karano. Dlatego 1 maja pomimo dnia wolnego od pracy nie świętuję. Robię sprzątanie w domu itp. Pozdrawiam
anonim2014.05.2 8:20
Bzdura jakich mało! jak słusznie zauważa @gol, święto to było obchodzone od końca XIX wieku, dla upamiętnienia strajków robotniczych w Chicago i ich ofiar. Było więc to święto socjalistyczne, a nie komunistyczne w swoich początkach, które potem przez komunistów zostało zawłaszczone. Takie rzeczy wypadałoby wiedzieć, zamiast szafować oskarżeniami o współudział w postępkach zbrodniarzy. Co więcej, w dobie kapitalizmu o korporacyjnej twarzy należałoby podjąć refleksję nad obecnym sensem słowa "praca" i wypaczeniami w polityce pracowniczej i socjalnej, a szybko okazałoby się, że ideały z 1890 wcale się nie zdezaktualizowały.
anonim2014.05.2 9:07
Ja też nie świętuję 1 maja. Ten dzień traktuję jak wolną sobotę. Można dzień spędzić z rodziną, coś zrobić w domu (przy aucie) - jednym słowem taki dodatkowy (dla mnie nieświąteczny) dzień wolny. I jeszcze ważna sprawa, pan Cejrowski może iść sobie do pracy, bo z tego co wiem nie ma rodziny. Ja natomiast mam małe dzieci, które tego dnia mają wolne, więc jeśli miałbym zrobić (ja i żona) jak p. Cejrowski musiałbym kombinować opiekę dla dzieciaków, więc nie poprę tego pomysłu (chociaż rozumiem intencje). Pan Cejrowski niech ten dzień spędza po swojemu (np. w pracy), a ja po swojemu. :) A czy świętować 1 maja? NIGDY!
anonim2014.05.2 9:25
@helikopter, twoje wpisy są najczęściej idiotyczne, ale żeby śmiać się z własnego płaskiego "żartu"?! Ogarnij się helikopterze, bo przekraczasz już od dawna granice nawet lewackiego smaku. Ale czy mańkuty mają jakiś smak i wyczucie? Przecież dla nich normalne jest np. to, że dwóch facetów się pieprzy Helikopter! Nie idź tą gównianą drogą
anonim2014.05.2 10:00
@Lubiniak - "... rozumiem intencje" - to znaczy jakie? Te, że świąt/dni ustawowo wolnych od pracy ma nie być? Czy, że akurat TO święto? I czy dlatego, że jest niekościelne, czy dlatego, że robotnicze? To trochę tak, jak z tą tęczą. Ktoś komuś ją "przypisał", to huzia, zniszczyć, spalić ... Genezą tego święta jest "upamiętnienie" wydarzeń w Chicago, a kto się potem pod to podpinał ... co to ma za znaczenie. @brzęczy ... "mańkut", to - o ile wiem - człowiek leworęczny. Znaczy się wg. ciebie jak ktoś jest leworęczny, to ... Gratuluję logiki (że pozwolę sobie na insynuację, że możesz się nią posługiwać, bo może uważasz, że jak ktoś jej używa, to też jest zboczonym sodomitą ...)
anonim2014.05.2 10:11
@helikopter, nie tłumacz się, wszak wszyscy bywający tutaj wiedzą żeś dupek i lewacka niedojda. Powtarzam więc: waź się w garść i nie idź tą odbytniczą drogą Za porady biorę zwykle pieniądze, ale ty masz to bezpłatnie jako niepełnosprawny znajomy dupek.
anonim2014.05.2 10:38
To już odwołano święto Józefa Robotnika?
anonim2014.05.2 11:09
Brawo Cejrowski!
anonim2014.05.2 11:14
a ja swietuje, bo sie pierwszego maja sie urodzilam :)
anonim2014.05.2 13:00
@kontestatorkrk, ty się chłopcze nie wcinaj i nie baw się równocześnie w psychoanalityka skoro nie znasz tematu.
anonim2014.05.2 13:26
a
anonim2014.05.2 13:28
Panie Cejrowski. A tak prosiłem żeby Pan pamietał codziennie o psychotropach. Panski lekarz. ps. prosze wiecej nie chodzic na boso. !!!
anonim2014.05.2 14:42
@helikopter, jaką katoinwektywę? Dlaczego kato? Czy trzeba być kato żeby uważać lewusów za "wałów"?
anonim2014.05.2 19:07
Jak zwykle kłamliwa, a przy okazji niedouczona i ciemna lewizna typu różnych Marków22, golów, AirWolfów, Marcinavów1 i innej lewej hołota próbuje wyświechtanych lewych chwytów propagandowych i w prostacki sposób próbuje wmawiać bzdury licząc na rażące braki w znajomości historii i stosują kłamstwo poprzez niedomówienia i unikanie tego co niewygodne. 1 maja do świętowania wprowadziła w 1889 roku II międzynarodówka komunistyczna (małe litery celowo) - taki drobiazg, ale nie 1890 jak napisał gol, tylko 1889 - i tak strzelił sobie gol pierwszego samobójczego gola. I drugi samobój gola: NIE jest międzynarodowe święto klasy robotniczej, jak napisał swoją półprawdę, ale święto międzynarodówki komunistycznej , w tym komunistycznych organizacji robotniczych - obchodzonych najhuczniej przez Hitlera, Stalina, Polpota, Mao Tse-Tunga, klan Kimów w Korei Północnej, Fidela Castro i ich komunistycznych zbrodniczych naśladowców oraz nic nie znaczące, ale ujadające komuszki jak różne lewe ciemniaki typu gol, czy Marek22 czy Marcinekave1.
anonim2014.05.3 8:13
Pierwszy podróżniku Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, dzięki za Twoje świadectwo! Dla nas dzień 01 maja to smutny dzień modlitwy za tych wszystkich, których nieudolność dzisiejszych rządzących wypędziła za chlebem i pracą poza granice ojczystego domu. Dla nich nie starczyło pracy w Ojczyźnie, stąd są ofiarami nieudolności, lekceważenia sobie ludzi, czy wręcz patologii rządzących w naszym kraju. To jest właściwa intencja, którą należy Bogu przedkładać właśnie w dzień 01 maja, czcząc te ofiary uczciwą pracą, która zawsze może być lub winna być modlitwą. A wszystkie pierwszomajowe igraszki medialne czytajmy tylko jako polityczne kabarety, w których jednak nie ma żadnego morału, poza tym jednym: ludzie spójrzcie na tych, którzy was wodzą za nos, okłamują, manipulują, czyniąc sobie pośmiewisko z waszej inteligencji. Wojciechu Wielki, dzięki za Twój głos! Ps. W Twojej intencji i bliskich Twojemu sercu ofiaruję dziś modlitwę prosząc o błogosławieństwo Boże w życiu ... ks. Andrzej