Własna partia Macierewicza? Były szef MON wyjaśnia - zdjęcie
17.01.18, 07:25fot. mjr Robert Siemaszko, MON

Własna partia Macierewicza? Były szef MON wyjaśnia

Antoni Macierewicz mówił we wtorek o swoich politycznych planach na przyszłość. Był pytany na antenie Telewizji Republika między innymi o rzekomy zamiar stworzenia własnej prawicowej partii. ,,To nie tyle kłamstwo, ile próba destrukcji formułowana przez <siły starego porządku>'' - skomentował to Macierewicz.


Polityk, pozostający przecież wiceprezesem Prawa i Sprawiediwości, chwalił dokonania obecnej władzy. ,,Po raz pierwszy od wielu dziesiątków lat przyszedł rząd, który naprawdę robił to, co zapowiadał, a zapowiadał program zgodny z wolą narodu i realnymi polskimi potrzebami'' - stwierdził. Jak wskazał, tempo zmian było naprawdę szybkie, ale pozostałe dwa lata ,,trzeba wykorzystać do końca'', by nie zemściło się to ,,bardzo dramatycznie na losie całego narodu''.


Macierewicz zwracał też uwagę na byłych funkcjonariuszy WSI. Jak wskazał, to właśnie oni odpowiadają za rozpowszechnianie plotek o jego rzekomej nowej partii. Macierewicz powiedział, że ludzie WSI ,,to był zawsze aparat, który był »ostatnią szansą« rosyjską, on był budowany jako ostatni szaniec obrony interesów sowieckich, a dzisiaj rosyjskich, więc jest naturalne, że widzimy ich teraz bardzo wielu w różnych miejscach''.

mod/telewizja republika, fronda.pl