- My już zdecydowaliśmy, że będziemy tworzyć własne lobby, które się będzie nazywało polityką historyczną. – mówił na antenie radia TOK FM Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło.

- My już zdecydowaliśmy, że będziemy tworzyć własne lobby, które się będzie nazywało polityką historyczną. My będziemy tworzyć własną narrację, zakładamy, że będziemy się uczyć z lobby izraelskiego, z polityki historycznej rosyjskiej, która jest niekorzystna dla nas, ale która odnosi sukcesy. Albo z polityki historycznej Niemiec, której świetnie udało się [odciąć] Niemcy od nazizmu i dziś nikt na świecie nie wie, kto wywołał II WŚ, ale wie, że ją wywołali jacyś naziści. Musi powstać Polska Liga przeciw Zniesławieniu, która będzie przedstawiać polską narrację, że byliśmy ofiarą w historii – podkreślał minister.

W ten sposób odniósł się do krytykowanej przez ADF ((Ligę Przeciw Zniesławieniom) wypowiedzi Antoniego Macierewicza.

„Nie była to wypowiedź piętnująca jakieś zjawisko, była to wypowiedź mówiąca o fakcie, zjawisku. Mamy do czynienia z lobby, które tłumaczy, przedstawia swoje narracje. Każdy naród ma takie prawo” – dodał.

Kz/tokfm.pl/300polityka.pl