Wiśniewska do Niemiec w PE: Może to najwyższy czas na wypłatę należnych Polsce reparacji? - zdjęcie
05.10.20, 20:10fot. yt/telewizja republika

Wiśniewska do Niemiec w PE: Może to najwyższy czas na wypłatę należnych Polsce reparacji?

48

- Brak mi słów, pani przewodnicząca, gdy słyszę jak niemiecka prezydencja mówi o sprawiedliwości i praworządności. Może to najwyższy czas, żebyście państwo zadeklarowali wypłatę należnych Polsce reparacji? - powiedziała dzisiaj europosłanka PiS w Parlamencie Europejskim.

Od jakiegoś czasu obserwujemy ataki na Polskę i Węgry w Parlamencie Europejskim. Punktem zapalnym – jak się wydaje – mogła być niedana wypowiedź niemieckiej wiceprzewodniczącej PE Katariny Barley, która mówiła na antenie niemieckiego radia o „finansowym głodzeniu Polski i Węgier”. Ta wypowiedź wywołała ogromny sprzeciw oraz skandal dyplomatyczny, a sama autorka słów nie wycofała się z nich i nie przeprosiła. W efekcie europosłowie PiS mają złożyć w PE wniosek o jej odwołanie.

Dzisiaj Jadwiga Wiśniewska w temacie nieuczciwych zarzutów stawianych Polsce mówiła:

- Brak mi słów, gdy widzę jak niemiecka prezydencja nie dotrzymuje słowa wypracowanego na lipcowym szczycie. Brak mi słów, gdy widzę manipulacje Komisji Europejskiej, jak obejście art. 7. mimo że służby prawne Rady mówią wprost, że ten mechanizm jest dublowaniem art. 7. Brak mi słów, gdy widzę jak niemiecka przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Barley mówi o zagłodzeniu państwa członkowskiego, po czym bezczelnie zabiera głos w Parlamencie i mówi o wartościach

Dodała też:

- Brak mi słów, pani przewodnicząca, gdy słyszę jak niemiecka prezydencja mówi o sprawiedliwości i praworządności. Może to najwyższy czas, żebyście państwo zadeklarowali wypłatę należnych Polsce reparacji? Zagłada sześciu milionów polskich obywateli, grabież polskiego majątku, zniszczenie Warszawy, eksterminacja polskich elit. Brak mi słów, gdy w trosce o demokrację, nie szanujecie demokratycznych rządów w Warszawie


mp/europarl.europa.eu

Komentarze (48):

prawy2020.10.6 13:40
gosciu dam !słyszeli,słyszeli i jest wielka panika wśród dzieci oprawcow ,nic tak naprawde nie wiesz Dam nie POdpuszczaj ,bo to nie prawda,ze nikt nie wie!!!!!!!!!!!!!!
Dam2020.10.7 8:16
Ta, i tylko przypadkiem w tej sprawie nie powstało ani jedno pismo i nie odbyła się ani jedna rozmowa. Nie czujesz się źle pisząc takie głupoty?
prawy2020.10.6 13:37
Rząd nie POWINIEN ociagac sie z rzadaniem reparacji od niszczycieli nadetych ,mających innych za głupców ciemnotę,no taka rasa wyselekcjonowana to i hitler lepiej nie POtrafil tego zrobić ,zawsze beda nie nawidziłty POLSKI I POLAKÓW TAKI TO NARÓD przeznaczony w wiekszości na zniknięcie z globu POczekajmy zobaczymy za krzywdy trzeba ZAPŁACIĆ innej drogi nie ma sromotną cene!!!!!!!!!!!!! RZAD NA CO CZEKA oni by nie przepuscili tak þłazem nam!!!!!!!!!!!!!!!!
Dam2020.10.6 8:12
Od 5 lat gadają o mistycznych "reparacjach" i mimo tego gadania w Niemczech nikt nawet o tym nie słyszał. Pogadanka dla ciemnego luda, jak zwykle.
Torchwood2020.10.6 7:42
Życzę dużo szczęścia z dochodzeniem tych "należnych" reparacji, których Polska zrzekła się w 1953 roku, i zostało to potwierdzone przez rząd w 2004 roku.
Jerzy2020.10.6 6:41
Idiotka. Szantazuje Niemcy reparacjami. Sram na te wasze reparacje. Niemcy nie powinny sie ugiac przed szantazem skorumpowanych polglowkow i przestepcow.
Zamknij twarz, Jorg2020.10.6 7:05
Zapewne jesteś folksdojczem z Ruchu Autonomii Śląska albo innym oszołomem, który tęskni za Reichem, bo jak inaczej wyjaśnić twój antypolski komentarz. Skorumpowana to raczej była banda ryżego Kaszuba, który rozpieprzał w Polsce, co się dało.
Jerzy jest mało inteligentny2020.10.6 7:10
Ćwierćmózg proniemiecki nawet nie ma polskiej klawiatury. Pracuje jako parobczak za Odrą, pije tyłek Niemca i mówi: "guten appetit". Smacznego.
Anty-Niemiec2020.10.6 4:53
https://www.youtube.com/watch?v=hlfXWuj3TNw&t=115s
Loki2020.10.6 4:40
Wiśniewska do Niemiec w PE: Może to najwyższy czas na zwrot należnych Niemcom ziem zachodnich?
Loki2020.10.6 7:37
Bo zaraz będziemy wyrywać ci loki.
Cool2020.10.6 8:41
OK! ... jak odzyskamy ziemie wschodnie .... P.s. Polska matole była jedynym krajem zwycięskiej koalicji, który w wyniku wojny utracił terytoria. .. ale tego na wiecu ci niepowiedzieli
Roman2020.10.6 1:07
Nie ma sie co podniecac w sprawie reparacji za zniszczenia Polski w II wojnie swiatowej. Wedlug ustalen mocarzy w Poczdamie Rosjanie wzieli na siebie sprawe odszkodowan od Niemcow dla Polski i Polski rzad na to sie zgodzil . Rosjanie zrabowali ziemie zachodnie ,wywiezli fabryki do siebie i Polska praktycznie odszkodowan nie otrzymala.
Cool2020.10.6 9:13
Rząd nie był polski przede wszystkim!!!! ... i został postawiony przed faktem dokonanym, nie brał przecież udziału w konferencjach, 15% odszkodowania dla sowietów miało trafić do Polski ale nikt tego od rosjan nie wyegzekwował ... nie dość, że nic nie dostaliśmy to jeszcze nas ograbili z fabryk, sprzętu, dzieł sztuki itp. eksploatowali nasze bogactwa naturalne.wegiel.miedź uran ... o zbrodniach i niszczeniu Polski i Narodu polskiego wspominać nie muszę.
Dam2020.10.6 12:12
Więc wóz albo przewóz. Chcemy reparacji, ale oddajemy Niemcom Szczecin i spłacamy Żydom z USA należności. No bo wszystkie te sprawy przyklepał niepolski rząd.
Roman2020.10.6 18:56
To nie byl polski rzad , ale niestety uznany celowo przez mocarzy jako zaplata dla Stalina. Trzeba zrozumiec , ze zachodni mocarze potrafili zadusic niemieckiego barbarzynce przy pomocy rosyjskiego miesa armatniego . I to im sie udalo . Za to Stalin otrzymal srodkowa Europe .
Cherubin2020.10.5 23:26
Polskę powinno się podzielić wschód powinni zabrać Rosjanie a zachód Niemcy, bo Polska to zakała opóźnia postęp cywilizacyjny Europy
Anonim2020.10.5 23:42
Szmata z ciebie.
Karol2020.10.5 23:53
Niemieckie pachołki znowu w akcji przeciw Narodowi Polskiemu =====Dzisiaj Niemcy juz buty czyszczą ARABOM jak w Diseldorfie gdzie Niemmiec tylko jest na wspomnieniach ===
Połabie ziemią Lechitów2020.10.5 23:21
Czekamy na reparacje w wysokości pół biliona euro za straty wojenne. Przypomnimy wam o tym zawsze kiedy otworzycie szwabską mordę przeciwko Polsce.
Izydor2020.10.5 23:08
Oddajemy ziemie zachodnie?
Karol2020.10.5 23:12
Polskie ziemie są aż pod Magdeburg za Berlinem gdzie w 8 wieku ==Niemcy zrabowali Polskie ziemie Słowiańskie Izydor ==
Dokładnie, Karolu2020.10.5 23:19
Ziemie połabskie to polskie ziemie i będą kiedyś nasze.
Anonim2020.10.6 9:00
W 8 wieku nie istniała jeszcze ani Polska, ani Niemcy, więc jak nieistniejący Niemcy mogli nieistniejącej Polsce cokolwiek zrabować?
Lechici, Słowianie2020.10.6 14:41
Na zachód od Odry tysiące słowiańskich grodzisk. Mówi ci to coś? W czasach świetności Obodryci pojawiali się nawet nad Morzem Północnym. Doedukuj się.
Oej2020.10.5 21:52
Pośród barbarzyńców ustrojonych w cywilizację liczy się tylko siła i nic więcej !!!!!! .......................…………Jeżeli kontroluję emisję pieniądza w danym kraju, nie dbam o to kto będzie w nim stanowić prawo……..Formuła powyższa dotyczy świata……Polska jest przygotowywana do unicestwienia. Nie obawiam się użyć tak drastycznych słów. Pisałem o tym zanim obecna burza dotarła do świadomości, jakieś 10 lat temu. Polska jest wyrzutem prawdy i sumienia zbrodniarzy, zarówno tych co bezpośrednio wywołali wojnę i wymordowali pół Europy i zakatowali Polskę jak i tych którzy w 1939 r. i latach późniejszych do tego dopuścili, min. kolaborując najpierw z nazistowskimi Niemcami jak i z Sowietami w ramach wojny z Hitlerem. Sytuacja jest niezwykle poważna gdyż dotyka bezpieczeństwa państwa i narodu, któremu najpierw dolepi się mordę zbrodniarza a potem bez skrupułów wyda na niego wyrok śmierci. W opinii międzynarodowej jest to niezmiernie korzystne dla naszych śmiertelnych wrogów, którzy czekają aby wyrok móc wykonać, np. prewencyjnym atakiem jądrowym na Warszawę. Czy ktoś się w opinii międzynarodowej upomni o Polskę ???................Nadszedł czas aby Niemcom uświadomić czym się skończy głodzenie Polski również dla Niemiec. Gospodarka Polski jest mocno związana z niemiecką i gdy u nas tąpnie Niemcy również odczują skutki. Dość straszenia Polski restrykcjami. Trzeba jasno wyjaśnić społeczeństwu iż akceptujemy Unię Europejską jako związek gospodarczy państw, wolny handel i przemieszczenie się ludzi. Ale nigdy nie zgodzimy się jako naród na ograniczenie nam suwerenności i wolności.
Foster2020.10.5 21:29
Ta pani reprezentuje elitę PIS owską ?. Boże chroń Polskę, bo złe idzie.
Anonim2020.10.5 21:54
Ty szkopski pomiocie ze jeszce dychasz to dziekuj Bogu.
Karol2020.10.5 22:25
Ta pani reprezentuje POLSKE, szkopski synu, po psie hitlera !
Karol2020.10.5 22:39
Wielkie brawa dla pani Wisniewskiej za przypomnienie i zaplacie dla Narodu Polski za drugą wojne światową ===
tymczasem w prawdziwym świecie2020.10.5 21:16
"Bezprecedensowa decyzja: wojewoda śląski Jarosław Wieczorek (PiS) stwierdził, że rada gminy nie ma podstaw prawnych, aby przyjmować Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dyskryminująca SKPR w gminie Radziechowy-Wieprz unieważniona!"
Stary2020.10.5 21:15
To są właściwe odpowiedzi na forum PE. Trzeba bandytom mówić że są bandytami a mordercom że są mordercami wtedy zastanowi się taka łachudra co i jak mówić o Polsce. Spolegliwość i zbytnia tolerancja powoduje coraz większą śmiałość u przedstawicieli tej bandyckiej nacji. Muszą cały czas czuć że wisi nad nimi jakieś zagrożenie czyli mówiąc bardziej dosadnie "muszą czuć pięść przy mordzie" wtedy idzie z nimi żyć. Taka to nacja.
bogdanus2020.10.5 21:00
Trzeba ich cały czas temperować, bo są butni i nie zrezygnują z polski aż jej sobie nie podporządkują. Tylko naiwny myślał że Niemcy i UE kierują się bezinteresowną hojnością. Na pewno skorzystaliśmy na początku ale teraz domagają się uległości. Za uległością pójdą dyrektywy wzmacniające silne państwa starej unii a osłabiające jeszcze bardziej wschodnią unię. Politycy niemieccy już się całkowicie odkryli i myślą ze przez wymyśloną praworządność podporządkowują sobie Polskę. Gorsi od Niemców są polscy sprzedawczyki i trzeba od nich wymagać przestrzegania przysięgi. Trzeba coś z tym zrobić.
Szwaby, Szkopy, Goebelsy, Niemiaszki, Naziole2020.10.5 20:55
Czekamy na reparacje w wysokości pół biliona euro za straty wojenne. Przypomnimy wam o tym zawsze kiedy otworzycie szwabską mordę przeciwko Polsce.
Foster2020.10.5 20:49
Co się z Polską stało przez te kilka lat - ze wszystkimi nas skłócili ?
Agnieszka2020.10.5 20:38
A może najwyższy czas zacząć się w tej sprawie zachowywać poważnie, bo Niemcy doskonale wiedzą, że kpiny sobie z Polaków robicie, nie warto się waszym straszeniem słownym przejmować, bo przez lata nawet obliczyć nie potrafiliście tych reparacji
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.5 20:42
Suka suką zostanie
Cool2020.10.5 22:16
7,5 biliona euro ... Tyle wyliczyli sami Niemcy a dokładniej niemiecki historyk Karl Heinz Roth zajmujący się reparacjami dla Polski Grecji.
Darek2020.10.6 9:02
Grecy w kilka miesięcy zrobili obliczenia, przedstawili raport i dochodzą reparacji, Polska nie zrobiła kompletnie nic, PiS używa tego tematu jedynie w czasie kampanii, aż dziwne że biedaczka Wiśniewska nie wie, że zgodnie z linią PiS nie mówi się takich rzeczy za granicą tylko na wiecach wyborczych w kraju, pewnie ją połajają.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.5 20:28
a może już czas zerwać konkordat i pogonić zboczone ścierwo w koloratkach do watykanu!?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.5 20:43
może czas abym poszedł do swoich Rosja to demokracja ...
Randka już teraz, teraz ..2020.10.5 20:18
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Gość2020.10.5 20:17
PiS jak zawsze w formie. W ogóle dziwne, że od pamiętnej debaty, ktoś w partii pozwala tej kobiecie się w ogóle odzywać.
ta pani2020.10.5 21:38
ma wiecej rozumu w jajniku,jak ty w swojej pale
karol2020.10.5 23:15
Wielkie dzięki i uznanie za przypomnienie NIEMCOM -że dług Honorowy ==niemcy powinni dawno odać za drugą wojne swiatową ---Tylko 1 bilion Euro ==to nie jest dużo ile zrabowali ===
AAAtomek2020.10.5 20:17
A Niemcy na to: Reparacje tylko wtedy jak wrócą do nas utracone ziemie wschodnie?
Foster2020.10.5 20:50
Może być jeszcze gorzej jak zażądają zwrotu ziem zachodnich.
Cool2020.10.6 8:51
... to wywołają kolejną wojne.