08.06.19, 13:10Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Wiosna dołączy do antyPiSowskiej koalicji?

Dziś Platforma Obywatelska i Nowoczesna poinformowały w trakcie rad krajowych obu partii, że oba ugrupowania utworzą wspólny klub parlamentarny. Obu partiom pogratulował Robert Biedroń. Padły też dość zaskakujące słowa…

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Biedroń wielokrotnie deklarował, że nie ma zamiaru dołączać do Koalicji Europejskiej. Najwidoczniej jednak klęska KE i słaby wynik Wiosny mogą wpłynąć na zmianę tej decyzji w kontekście zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu.

Biedroń na twitterze napisał bowiem:

Gratuluję połączenia się Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, trzymam kciuki za takie łączenie centroprawicy. Mam nadzieję, że trzecia siła w postaci postępowej koalicji czy przymierza sił postępowych powstanie w najbliższych tygodniach - na konferencji”.

W uchwale rady krajowe PO i Nowoczesnej stwierdziły:

Tylko powstanie szerokiej koalicji obywatelskiej, europejskiej i samorządowej daje szanse na zwycięstwo w jesiennych wyborach sił patriotycznych, demokratycznych i proeuropejskich. Zwycięstwo takiej koalicji ocali Polskę przed rządami populistów i państwem partyjnym. Tylko zwycięstwo takiej koalicji pozwoli skutecznie pracować w najważniejszych dla Polaków sprawach - naprawić służbę zdrowia, zlikwidować smog, zbudować przyjazną administrację, zwiększyć płace, zlikwidować bariery w gospodarce, ocalić rządy prawa i standardy demokracji, przywrócić silna pozycję międzynarodową Polski”.

W kolejnym wpisie Biedroń deklaruje, że Wiosna jest „otwarta do budowania szerokiej koalicji do Senatu. Cała opozycja powinna wystawić swoje wspólne listy. Razem, ponad podziałami. Żeby każde marzenie i każdy pomysł na Polskę po stronie opozycji mógł się w tej formule zmieścić - na konferencji”.

dam/twitter,wpolityce.pl

Komentarze

edi2019.06.11 17:38
Znowu RUSKIE TROLLE NA FORUM - SPADAĆ DZIADY DO WASZEGO PUTINA - WON Z POLSKI !! już was rozszyfrowaliśmy pomagacie lewakom w promowaniu w Polsce WSZELKICH DEWIACJI żeby zniszczyć POLSKIEGO KATOLICKIEGO DUCHA - ALE DAREMNY WASZ TRUD - W POLSCE JEZUS JEST PANEM A MARYJA KRÓLOWĄ !!!!!!!!!!!
edi2019.06.11 17:38
LGBT (GENDER) - JAKO ORGANIZACJA O IDEOLOGII NEOMARKSISTOWSKIEJ powinna zostać ZDELEGALIZOWANA JAKO ORGANIZACJA TERRORYSTYCZNA WROGA POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i MUSI BYĆ ZWALCZANA PODOBNIE JAK KOMUNIZM !!!!!!!!
edi2019.06.11 17:36
A ja KOCHAM TVPis - i POLSKĘ Pis i 500Pis+ i Mieszkanie Pis + i dochodowe LOTPis, i Przynoszące WRESZCIE ZYSKI ORLEN Pis, KOPALNIE Pis, Stocznie Pis Rząd Pis, Mateusza Morawieckiego Pis, ITD ITD - a NIENAWIDZĘ AmbergoldPO, TVNiemieckiePO, Reprywatyzację PO, Aferę VAT - 250 Mld Zł PO, SchetynyPO, TuskaPO i innych z Platformy Oszustów
Tadeusz2019.06.8 21:59
@Polak Ateista Dumny Gej Polak Ateista Dumny Gej 26.5.19 19:54 Gra muzyczka szampan się chłodzi, Pysio szykuje kieliszki czekamy na 21:00 wielkie zwycięstwo normalności. Wszystko wskazuje na to, że PiSdzielce zostaną zmiażdżeni dzisiejszego wieczora: "Wymowny komentarz Piaseckiego o frekwencji. "Będzie rekord. Raczej oczywiste komu to sprzyja"" https://natemat.pl/273925,kto-wygra-wybory-do-pe-2019-wymowny-komentarz-piaseckiego-o-frekwencji Szykujcie się prawackie kuurwy na największą porażkę w waszych nudnych marnych żywotach. Polacy powiedzieli wam DOŚĆ. Gdzie jesteś lewacka kuurwo?Nachlaj się z kumplami z czerskiej. A jak już będziesz pod stołem to rzygaj i wyj o zwycięstwie.Bolszewicka onuco.
stara znajoma2019.06.8 15:39
Mój email: [email protected] Mój IP adres, oto moje proxy 𝐈𝐏 46.42.4.138 - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - BIAŁORUŚ nie dajcie się nabrać, że Rosja, żadna Rosja! Każdy może to sprawdzić.
W-wa2019.06.8 14:26
MIAŁES BYĆ NA PARADZIE PEDALE KREMLOWSKI, ALE WIZY NIE DOSTAŁEŚ !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈𝐄 𝐆𝐄𝐉𝐄 - "𝐈𝐏 46.42.4.138 - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - BIAŁORUŚ" - 𝐓𝐄𝐍 𝐈𝐏 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐖 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐈, 𝐖𝐘 𝐁𝐀𝐑𝐀𝐍𝐘 𝐏𝐄𝐃𝐀𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄. 𝐓𝐄𝐍 𝐈𝐏 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐖 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐈, 𝐖𝐘 𝐁𝐀𝐑𝐀𝐍𝐘 𝐏𝐄𝐃𝐀𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄. MIAŁES BYĆ NA PARADZIE PEDALE KREMLOWSKI, ALE WIZY NIE DOSTAŁEŚ !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
eva2019.06.8 15:36
.....siedzę cicho i delikatnie, bo mnie d.....boli
z Bródna2019.06.8 13:59
jestem głupiom trollem, przyjechałom z białorusi sprzątać polskie kible i spammuje całe forum, nie mam osobowości, wstydzę się tego kim jestem dlatego podszywam się pod innych , moja "inteligencja" zawarta jest w postach takim jak ten powyższy zadając pytanie na które sam sobie odpowiadam, a mimo wszystko znów zadaje to samo pytanie.... jestem choro psychicznie i prosze o pomoc :( Mój email: [email protected] Mój IP adres, oto moje proxy 𝐈𝐏 46.42.4.138 - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - BIAŁORUŚ nie dajcie się nabrać, że Rosja, żadna Rosja! Każdy może to sprawdzić.
z Bródna2019.06.8 13:48
MIAŁES BYĆ NA PARADZIE PEDALE KREMLOWSKI, ALE WIZY NIE DOSTAŁEŚ !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! MIAŁES BYĆ NA PARADZIE PEDALE KREMLOWSKI, ALE WIZY NIE DOSTAŁEŚ !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
Artur2019.06.8 13:38
Wygląda na to że Rafałcio Czszaskowski ma z Biedroniem wiele wspólnego... Dzisiaj będzie obecny wśród gejów.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.8 14:04
Podobnie jak rodziny, przyjaciele i znajomi hetero, dzieci.
anonim2019.06.8 13:19
"Wiosna dołączy do antyPiSowskiej koalicji..." a było kiedyś PiSowi po drodze z partią Biedronia???
Endriu2019.06.8 14:05
To tylko kwestia czasu a powstanie POWioś.Nie
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.8 13:18
Oj Robercik niestety wybrałeś 40 tysi co miesiąc + 4 tysie dożywotniej dodatkowej emeryturki po zakończeniu kadencji w EU. Śmiszek się nie dostał, więc będziesz mu zasilał domowy budżet z Brukseli za parę lat sobie fajną chatę wybujecie i kupicie dobre samochody, ale to nie tak miało wyglądać!
polak2019.06.8 20:04
największe w świecie zło to PEDALSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!