William Shakespeare brał narkotyki - zdjęcie
11.08.15, 15:25

William Shakespeare brał narkotyki

3

Naukowiec z RPA Francis Thackeray przebadał 24 fragmenty fajki, którą odnaleziono w domu Williama Shakespeare’a w Stratfordzie.

Według uczonego z Uniwersytetu w Witwatersrand w czterech z tychże fragmentów znajdowała się marihuana. Narkotyk znajdował się także w czterech innych fajkach znalezionych w domu dramaturga i wokół niego.

Thackeray wykorzystał metodę chromatografii gazowej. Pozwala ona ustalić w bardzo szczegółowy sposób skład chemiczny różnorakich substancji.

Naukowiec odnalazł narkotyki także w fajkach innych mieszkańców Stratfordu. Była to kokaina, którą z Peru miał przywieźć podróżnik, sir Francis Drake.

kad/rzeczpospolita.pl

Komentarze (3):

anonim2015.08.11 15:47
Uuuu kiepściutko, bo dopalaczy nie znalazł, ani tego, że Shakespeare była kobietą i do tego homoseksualną... Bua, ha, ha,ha, czego to głupki nie wymyślą jeszcze ha,ha,ha,ha...
anonim2015.08.11 23:56
Osz kurde, to on ma coraz wiecej z Putina!. Przeciez cytowaliscie tu artykuly o tym, ze Putin cpa i jest gejem :))) Ech, to na pewno wina Owsiaka i robta co chceta...
anonim2015.08.13 17:28
Mickiewicz pisał "Jedzą, piją, lulki palą", on, Słowacki i Tuwim byli powiązani z okultyzmem, Gombrowicz i Konopnicka byli homo - nosz do jasnej anielki, gdzie nie spojrzysz, tam lewak!