Dawid Wildstein, szef publicystyki TVP, na swoim profilu na Facebooku skomentował zamieszanie wokół słów premier Beaty Szydło podczas wczorajszych uroczystości  77. rocznicy pierwszej deportacji Polaków do Auschwitz i Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

"Nie powiedziała, ale pomyślała.
Czyli standard oceny PiS.
Spoko. Ale żenada z histerią wokół wypowiedzi Szydło daje radę. A zwłaszcza jej logika.

Co złego zrobiła premier? Stwierdziła, że Państwo Polskie powinno chronić swoich obywateli i dbać o ich bezpieczeństwo. No. Skandal i nazizm. Co subtelniejsi w propagandzie stwierdzają, że chodzi o miejsce wypowiedzi. Acha. W miejscu kaźni milionów obywateli polskich (w tym setek tysięcy obywateli polskich żydowskiego pochodzenia) oraz Żydów z okupowanych państw, mówić, że potrzeba silnego państwa, które nas ochroni- to jakiś absurd nie? Więcej- powiedziała to w miejscu kaźni, która odbyła się... bo zniszczono Państwo Polskie, bo Polska nie zdołała się obronić (jak i inne państwa Europy). No znów nazizm. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że to jest sposób mówienia o Zagładzie standardowy w Izraelu. Zawsze politycy tego państwa mówią, w kontekście koszmaru drugiej wojny- że odpowiedzią na to musi być silne państwo, zdolne bronić swojego narodu. No ale znów- to nazizm, Izrael też, jasne. Od siebie tylko powiem- jestem dumny, że polski premier tak mówi. Tak powinno się mówić, taką lekcję z Zagłady powinno się wyciągnąć. I Izrael dobrze to zrozumiał.
No dobra. Teraz na logikę- gdzie w stwierdzeniu o potrzebie silnego państwa i ochrony obywateli znajduje się atak na uchodźców? To pozostawiam w gestii geniuszy z Czerskiej i TVN24.

Ale spójrzmy na drugą stronę. Bo Platforma i jej przybudówki za to regularnie, bez krępacji, mieszają, w sposób bezpośredni i ostentacyjny, kwestię uchodźców i Holocaust.
Cała góra PO regularnie, usiłując lobbować za patologicznymi (i durnymi) rozwiązaniami z Brukseli, wyciera sobie buźki milionami wymordowanych Żydów.

Np. wczoraj w programie Święcicki z PO wprost powiedział, że Holocaust to argument za relokacją uchodźców bo... gdyby państwa Europy przyjęły więcej uciekających spod niemieckiego totalitaryzmu Żydów, to więcej by się ich uratowało.
Obrzydliwość takich stwierdzeń, obrzydliwość podpierania się milionami ofiar i takim koszmarem, żeby spełnić dyrektywy narzucone przez mocodawców z Brukseli... jest oszałamiająca. Brak słów. Ale tego żaden z nowo obudzonych bojowników o szacunek dla Zagłady oczywiście nie zauważy, prawda?
Co tylko pokazuje, że nie o ofiary chodzi, ale o brudną grę polityczną. W której Tuski i Schetyny będą, tańcząc na grobach wymordowanych Żydów, zdobywać punkty procentowe.
Zresztą już teraz to widać- po reakcji mediów zagranicznych, zblatowanych z GW i TVN, które nadają, już bez żadnej subtelności, że Szydło w Auschwitz mówiła wprost o uchodźcach.
Aha.
Na koniec- przypomina mi się taki dowcip. Trochę go zmienię.
Szydło rysuje trójkąt i pyta się dziennikarza z Czerskiej, z czym mu się to kojarzy:
- Z uchodźcami - odpowiada dziennikarz.
Szydło rysuje kwadrat:
- Z rasizmem wobec uchodźców.
Dalej następuje okrąg, sześciokąt, itp. - odpowiedz nieodmiennie brzmi:
- Z nagonką na uchodźców.
- Panie pan jest idiota! - woła Szydło.
- Tak? A kto mi te wszystkie rasizmy rysował?
I byłoby to po prostu zabawne, gdyby nie odbywało się kosztem pamięci o milionach zabitych.
I byłoby to wszystko zabawne, gdyby nie odbywało się jako element skłamanej nagonki na Polskę, byle tylko dostarczyć amunicji eurokratom z Brukseli, którzy chcą nam narzucić swoje groźne absurdy w każdej możliwej sprawie.
Rzygać się chce."

Publicysta w innym swoim wpisie cytuje również słowa Szewacha Weissa, który z kolei pozytywnie ocenił wypowiedź polskiego prezydenta utrzymaną w podobnym tonie, jak wypowiedź szefowej rządu.

"O Boże. Szewach Weiss to PiSowiec i faszysta i antysemita... Co z tym robimy?

“Dla mnie jako Prezydenta RP, ale i dla państwa Izrael od początku jego istnienia, Auschwitz jest wielką lekcją tego, że trzeba czynić wszystko, aby chronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli, dla władz to najwyższy obowiązek” – mówił podczas uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na terenie Auschwitz-Birkenau prezydent Andrzej Duda. “To najważniejsze zdanie tej przemowy. Nie pamiętam takiego zdania z ust lidera Polski” – komentował w Polskim Radiu 24 Szewach Weiss.
A na powazniej. Chcecie być baranami, których aktywuje byle dziennikarz z GW? Spoko. Ale znów- nie róbcie tego wycierając się milionami wymordowanych Żydów."- pisze na Facebooku Wildstein.

Facebook