Wildstein: Na strachu przed "fundamentalizmem katolickim" kariery zrobić się nie da - zdjęcie
06.08.14, 11:06Bronisław Wildstein (fot. archiwum)

Wildstein: Na strachu przed "fundamentalizmem katolickim" kariery zrobić się nie da

4

Zdaniem Bronisława Wildsteina, trwa wielka ofensywa ośrodków liberalno-lewicowych, które wypychają religię ze sfery publicznej. „To skandal, bo jeżeli mamy serio traktować demokrację, to trzeba uszanować to, że każdy może się odwołać do własnych uczuć” - komentuje publicysta na antenie Telewizji Republika.

W ten sposób Bronisław Wildstein odwołuje się do dwóch spraw – zwolnienia prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora szpitala im. Świętej Rodziny za odmowę wykonania aborcji oraz zwolnienie aktora Marka Cichuckiego z Teatru Nowego w Łodzi za krytykę sztuki „Golgota Picnic”.

„Trwa wielka ofensywa nietolerancji. Media głównego nurtu obwiniają o nią środowiska konserwatywne i katolickie. Chwali się np. ekologów, którzy głośno wyrażają swoje poglądy. Ale jeśli to Kościół walczy o prawo do wyrażania swoich postaw, to mówi się o ofensywie fundamentalizmu” - powiedział na antenie Telewizji Republika Wildstein.

Na koniec publicysta dodaje, że przykład spadającego poparcia dla Twojego Ruchu dowodzi, że między głosem mediów a głosem społeczeństwa jest coraz większy rozdźwięk.

MaR/Telewizja Republika 

Komentarze (4):

anonim2014.08.6 11:20
Palikot był kubłem na głosy niezdecydowanych z nierealnym do zrealizowania w Polsce i w ogóle źle zaplanowanym programem. Czas pokazał że jakikolwiek kontakt z nim jest śmiertelnie toksyczny. Gimbazjalny antyklerykalizm a nie rozsądny.
anonim2014.08.6 13:42
Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. J 15,20
anonim2014.08.6 13:43
Wygląda, że w swym antyklerykalizmie PO i TR demokracji nie traktują poważnie, łamiąc konstytucyjne prawo wolności sumienia.
anonim2014.08.6 16:41
@ merss Mam wątpliwości czy na antyklerykalizmie Palikot zdobył 10% poparcia. Moich 4 kolegów prowadzących własne biznesy (każdy z nich jest wierzącym katolikiem) głosowało parę lat temu na Palikot bo obiecywał walkę z biurokracją. Teraz ani myślą popierać Paligłupa bo mają dość jego idiotycznych występów, a ułatwień w prowadzeniu firm nie wprowadził. A drugim powodem jest młodzież dla której TR przestał był trendy, bo przy Korwinie Palikot wygląda dość żałośnie :)