Wielkiej koalicji nie będzie! Lider PSL stawia ultimatum Platformie: Albo Wiosna, albo my. To czas prawdy dla PO - zdjęcie
30.06.19, 12:10Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0 / screenshot Youtube - Telewizja Republika

Wielkiej koalicji nie będzie! Lider PSL stawia ultimatum Platformie: Albo Wiosna, albo my. To czas prawdy dla PO

7

Grzegorz Schetyna ma nie lada orzech do zgryzienia. PSL wyciągnęło wnioski po klęsce Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie ma zamiaru startować z jednej listy z Wiosną Roberta Biedronia. Postawił Platformie Obywatelskiej ultimatum.

Wczoraj Robert Biedroń na konferencji prasowej poinformował, że partia upoważniła go do rozmów z Platformą Obywatelską w kwestii ewentualnego startu ze wspólnej listy w wyborach parlamentarnych. Schetyna napisał na twitterze, że informacja ta bardzo go ucieszyła. Problem w tym, że zupełnie odmienne zdanie ma lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kolejny start w takim układzie to porażka Ludowców, od których odwraca się coraz większa liczba wyborców.

Lider Ludowców stwierdził:

To jest czas decyzji dla opozycji, czy chce przegrać wybory idąc w jednym bloku wyborczym, czy chce powalczyć z PiS-em i móc stworzyć rząd i wystawia dwa bloki wyborcze, które mają szansę może nie na zajęcie pierwszego miejsca, ale później na zdobycie takiej pozycji, która umożliwia odsunięcie PiS-u od władzy, zjednoczenie Polaków i zwycięstwo sił demokratycznych”.

 

Dodał też:

 

Nie ma miejsca na jednej liście wyborczej dla Wiosny i PSL-u – przy szanowaniu poglądów Roberta Biedronia i jego ugrupowania. Takiej listy nigdy nie będzie”

Podkreślił, że wyborcy PSL nie będą głosować na tę partię, jeśli zobaczą, że na tej samej liście znajduje się skrajna lewica. Tymczasem Krzysztof Gawkowski z Wiosny stwierdził, że wciąż „każdy scenariusz jest na stole”, a jego partia jest gotowa wystartować samodzielnie lub na liście lewicowej. Stwierdził:

Jestem przekonany, że lepiej rozmawiać i nie zamykać się, niż mówić, że my nie będziemy rozmawiali. Domknięcie drzwi oznacza, że nie chce się wygrywać wyborów, tylko zgadza się na porażkę”.

Wygląda na to, że wielka koalicja opozycji to nie taka prosta sprawa, jak myśleli niektórzy politycy Platformy... Jak stwierdził Kosiniak-Kamysz, to dla PO „czas prawdy”. Musi ona – dodaje lider PSL – zdecydować, czy staje po stronie centrum, czy do wyborów idzie ze skrajną lewicą.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

Tom Bombadil2019.06.30 15:33
PSL - pa, pa!
Spoko2019.06.30 14:00
Widzimy dość często, że ludzie w Polsce noszą transparenty z napisem „Konstytucja”, ba, a nawet wypisują go na własnych ubiorach. Pytaniem jest: O co chodzi ? Otóż wyjaśniam o co chodzi: Ci ludzie po prostu chcą, manifestują i nieustannie przypominają to, aby PIS wygrało wybory jesienne 2019 większością konstytucyjną, i wreszcie zmienili tą obecną, tzw, postkomunistyczną Konstytucję „kwaśniewskiego” !!!
Mateusz Jegliński2019.06.30 13:10
Kosiniak z Kamyszem powiedział: „Nie ma miejsca na jednej liście wyborczej dla Wiosny i PSL-u – przy szanowaniu poglądów Roberta Biedronia i jego ugrupowania. Takiej listy nigdy nie będzie” Bardzo ciekawa logika pezetelowców. Bo jeżeli szanuję czyjeś poglądy, tzn, że nie mam nic przeciwko nim. Więc skąd ta pezetelowska "stanowczość"? Czyżby to samo co z Rupińskim, który robi oko do homo i stwierdza wicie rozumicie, lewactwo warszawskie to na tyle wyedukowane jest, że o lgtb dodać i ich uzurpacjach, to można oficjalnie gadać, ale w Pleszewie, to trzeba łgać, bo lud nienawykły do sprośności, ta ciemnota trzyma się cały czas jednej baby,a na chłopów jako para patrzy z obrzydzeniem. I druga strona młody komuch Gawkowski: „Jestem przekonany, że lepiej rozmawiać i nie zamykać się, niż mówić, że my nie będziemy rozmawiali. Domknięcie drzwi oznacza, że nie chce się wygrywać wyborów, tylko zgadza się na porażkę”. No cóż, jako stary praktyk, który na okrągło wyśmiewał egzaltacje kolejnymi sondażami stwierdzam gadajcie sobie towariszcz Gadkowski, bo gadką, że PIS jest zły, że razem przeciwko PIS robim powstanie i parafrazując Mickiewicza, wszystkie dzieci tzw III RP krzykną: Schetyna na czele i jakoś to będzie. Ano za przeproszeniem g....o będzie i Chwała Panu. Więcej pożytku lewakom przynosi rozsądek starego komucha Majchrowskiego niż kupa totalnych, lewaków i odmieńców. Na szczęście lewaki widząc kupę (luda oczywiście), bardziej wierzą zbiorowisku niż głosowi rozsądku. Na szczęście dla Polski ma się rozumieć.
Geneza Epidemii HIV2019.06.30 12:59
Te wiosenne biedronie jakieś takie trędowate dla chłopów.
ceramik2019.06.30 12:40
Niech się łączą. Będzie łatwiej ich PO konać.
krzysztof 542019.06.30 13:34
psl ,to dawna zsl taki plakton sld
Moni2019.06.30 12:24
Panie Kosiniaku, jakieś miejsca na jakiś listach będziecie mieli, problem w tym jedynie, czy będziecie mieli wyborców...