Wielki mufti Jerozolimy przyczynił się do Holocaustu Żydów - zdjęcie
31.10.15, 12:05

Wielki mufti Jerozolimy przyczynił się do Holocaustu Żydów

12

Uznany naukowiec z Middle East Forum, dr Wolfgang G. Schwanitz uważa, że Wielki Mufti Jerozolimy, al-Hajj Amin al-Husaini, walnie przyczynił się do podjęcia decyzji Hitlera o eksterminacji Żydów w Europie.


Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, był krytykowany za komentarze na temat roli Wielkiego Muftiego Jerozolimy w stworzeniu i realizacji Holokaustu. Rzeczywiście czołowi doradcy nazistowscy zeznali, że al-Husaini był jednym z inspiratorów ludobójstwa. W swoich wspomnieniach z Damaszku mufti wyznał, jak doradzał Hitlerowi i innym czołowym nazistom i że uzyskał pełną wiedzę o trwającej masowej zagładzie.

Historyk Middle East Forum Wolfgang G. Schwanitz stwierdził: „To jest fakt historyczny, że Wielki Mufti Jerozolimy al-Hajj Amin al-Husaini był wspólnikiem, którego współpraca z Adolfem Hitlerem odegrała ważną rolę w Holokauście. Był przede wszystkim doradcą spoza Europy w procederze zniszczenia europejskich Żydów”.

Chociaż Schwanitz wcześniej nie słyszał o dialogu pomiędzy Hitlerem i al-Husainim w kształcie przytoczonym przez Netanjahu, powiedział jednak, że absurdalne jest ignorowanie roli al-Husainiego w zachęcaniu i nakłanianiu Hitlera i innych czołowych nazistów do eksterminacji europejskich Żydów. Według tego wybitnego eksperta w dziedzinie związków nazistów i islamistów istnieje wiele dowodów na to, że głównym celem al-Husainiego było blokowanie wszystkich dróg ucieczki Żydów z Europy. Naciskał na Hitlera, żeby ten zatrzasnął “ostatnie drzwi płonącego domu”.

W książce “Hitlerowcy, islamiści i narodziny nowożytnego Bliskiego Wschodu” (Vis-a-vis Etiuda, 2013), Schwanitz i współautor, Barry Rubin, zgłębiają więzy, które łączyły Hitlera i Wielkiego Muftiego. Na spotkaniu 28 listopada 1941 roku Hitler i al-Husaini zawarli układ o ludobójstwie Żydów w Europie i na Bliskim Wschodzie, a zaraz potem Hitler wydał rozkaz przygotowania się do Holokaustu. Następnego dnia wysłano zaproszenia do trzynastu nazistów na konferencję w Wannsee, aby zaplanować zorganizowanie logistyki tego masowego mordu.

Wysoko ceniona książka bada również zabiegi Wielki Muftiego, żeby nie dopuścić europejskich Żydów do znalezienia schronienia w kraju, który miał później stać się Izraelem. Ponieważ wszyscy europejscy Żydzi po wypuszczeniu z Europy mogliby później udać się do Palestyny, al-Husaini dał jasno do zrozumienia, że jeśli Hitler chce mieć muzułmanów i Arabów jako sojuszników, musi zamknąć Żydom drogi ucieczki z Europy. Jednocześnie al-Husaini i arabscy władcy przekazali Wielkiej Brytanii, że jeśli nie chce, żeby Arabowie i muzułmanie stali się jej wrogami, musi zablokować wjazd do Palestyny wszystkim Żydom. Dzięki sukcesowi na obu frontach al-Husaini przyczynił się do Holokaustu podwójnie, bezpośrednio i od początku.

dr Wolfgang G. Schwanitz

www.euroislam.pl

www.meforum.org

Komentarze (12):

anonim2015.10.31 12:17
No to doczekamy się wreszcie rehabilitacji wybitnego przywódcy socjalistycznego Adolfa Hitlera. Okazuje się, że Adolf Hitler wcale nie chciał zagłady Żydów! Po prostu nie wiedział, co z nimi zrobić i dopiero Wielki Mufti Jerozolimy znalazł ostateczne rozwiązanie; podszepnął mianowicie Adolfowi Hitlerowi, żeby tych wszystkich Żydów spalić. Gdyby coś takiego powiedział jakiś docent z Polskiej Akademii Nieuk, to nie tylko by go koledzy-naukowcy wyrzucili stamtąd na szpicach butów, ale w dodatku najpierw niezależna prokuratura, a potem niezawisłe sądy wzięły w obroty tak, że do końca swoich dni jęczałby i szlochał w jakimś lochu. Tymczasem rewelację na temat pierwotnej niewinności Adolfa Hitlera i złowrogiej przewrotności Wielkiego Muftiego podał izraelski premier Beniamin Netanjahu! Co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie! http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3500
anonim2015.10.31 12:44
@enrque111. Michalkiewicz ma dużo racji i przyznam się, że sam z zainteresowaniem czytam jego felietony. Ale i on często traktuje sprawy poważne bardzo ironicznie, ślizgając się nieco po ich powierzchni. Tak naprawdę to my przecież dobrze wiemy, że za tym ludobójstwem stoi nie kto inny, ale sam ojciec kłamstwa, który ma swoje sługi na tym ziemskim łez padole.
anonim2015.10.31 13:03
no to teraz Żydzi będą mieć pretekst, żeby namówić Niemców do "ostatecznego rozwiązania kwestii arabskiej" (Endlösung der Araberfrage) w Europie... tylko dlaczego na koniec pewnie znowu się okaże, że obozy były polskie...
anonim2015.10.31 13:52
zagłada żydów, zagłada żydów, zagłada żydów, .... sześć milionów ofiar, ... - A przeszło osiem milionów zagłodzonych na Ukrainie narodów tubylczych na skutek żydowskiej rewolucji 1917 roku ? A wiele milionów zamęczonych w żydowskich obozach śmierci na Syberii ? Co... to też Mufti szepną do ucha - tu Żydom, a zwłaszcza żydowskim bankierom, którzy sfinansowali tą "rewolucję"? Nie drodzy zasrani nie-goje !!! To nie Mufti wywołał demony socjalizmów, ale wy kołtuny bujane ! Już jeden demon do was wrócił w okresie wielkiej wojny. Może wróci również i ten drugi - od Rosjan.
anonim2015.10.31 13:57
„To jest fakt historyczny, że Wielki Mufti Jerozolimy al-Hajj Amin al-Husaini był wspólnikiem, którego współpraca z Adolfem Hitlerem odegrała ważną rolę w Holokauście. Był przede wszystkim doradcą spoza Europy w procederze zniszczenia europejskich Żydów” - Nie szmaciarzu !!! Decydującą rolę w rozwiązywaniu kwestii żydowskiej było to, że pokazaliście swoją prawdziwą twarz produkując socjalizm i rozpętując go w Rosji. W transporcie tej zarazy do Niemiec przeszkodziła wam nacjonalistyczna wersja socjalizmu, która wzięła was za pysk. I słuszne to było, gdyż na wiele lat przed zbrodniami hitlerowskimi wy już pokazaliście co czynicie w tym socjalizmie z narodami innym niż wasz.
anonim2015.10.31 15:18
Czyli odpowiadają ludzie na P Palestyńczycy i Polacy a biedny Hitler i Niemcy nie dali rady temu zapobiec. Na pewno znajdzie się jakiś świadek, który zezna jak szlachetny esesmam szarpany przez oszalały z nienawiści tłum Polaków próbował gasić palącą się stodołę w Jedwabnem, ale nie wiedział, że jacyś podstępni Palestyńczycy zamienili wodę na benzynę. Jak zawsze Judeochrześcijanie bezbłędni.
anonim2015.10.31 15:51
A myślałam że to my jesteśmy winni holokaustu i faszyzmu.
anonim2015.10.31 16:46
Nie bardzo wiem jakim cudem mógłbym upatrywać wodza w tych, którzy są odpowiedzialni za niszczenie Europy i wynaradawianie jej narodów. "Europa musi znaleźć drugiego wodza, który zrobi porządek na tym kontynencie z wami zbrodniarzami. I za te minione zbrodnie żydobolszewickie różne narody mają obowiązek pomsty." w moim pojmowaniu Europy - Europa może być tylko sojuszem niepodległych i suwerennych narodów (wręcz z nakazem rozwojem i kultywowaniem swoich korzeni i kultury). To też dla mnie "Europa ma znaleźć swojego wodza" oznacza, że każdy kraj ma posiadać swojego wyrazistego przywódcę. Czemu twierdzę, że muszą to być przywódcy, wodzowie ? - 1) Bo tylko wodzostwo jest w stanie skutecznie powstrzymać nasz upadek i rozrost obcego na naszym; dekady lewackiej trucizny uniemożliwia organizację narodów w odporny organizm i w takim stanie Europa nie będzie w stanie zawrócić z tej ścieżki zatracenia i rezygnacji z samego siebie. 2) I tu chyba świetnie widać na zjawisku samozagłady Europy poprzez zatracenie, a mianowicie: jeżeli naród nie ma przywódcy, to ktoś inny mu nałoży swojego przywódcę. Ten najazd na Europe też ma swoich przywódców, kasa od finansjery łożona na wojny, depopulację oraz zniszczenie Europy również ma swoich przywódców. Europa z racji, że swoich wodzów nie ma, to zostaje pochwycona przez rozmaite macki, które należą do obcych przywódców.
anonim2015.10.31 18:20
@Eccehomo "za tym ludobójstwem [...] ojciec kłamstwa, który ma swoje sługi na tym ziemskim łez padole" Bez względu na wiarę lub jej brak warto chyba wiedzieć kto i co konkretnie przy tej zbrodni robił. Choćby dlatego, żeby takie rzygi jak ten spotykały się z właściwym odporem. @manfreda "Jeszcze trochę to okaże się ze Niemcy które wymordowały miliony ludzi w czasie wojny to nie są mordercami ale ofiarami muftiego" Co ciekawe - jakoś frądzia tej informacji nie podała, ciekawe dlaczego - najbardziej zdecydowana reakcja na pierd Netanjahu wyszła od niemieckich polityków, z Merkel na czele. ---- Oczywiście to wszystko jest brednią, mufti aniołkiem nie był i los Żydów mu leżał na sercu o tyle, żeby nie zjechali się do Palestyny, poza tym wszystko mu było jedno czy trafią na Madagaskar czy do gazu. Tylko że. Hitlera zachęcać nie było trzeba, od miesięcy trwały masowe mordy na zajmowanych ziemiach sowieckich. Metodę mordowania zmieniono później nie dlatego, że gazowanie było "wydajniejsze", było dużo mniej wydajne i bardziej kłopotliwe; dlatego, że biedni chłopcy z Einsatzgruppen mieli problemy psychiczne od masowego mordowania ludzi bez względu na wiek i płeć. Samochody do gazowania ("wynalazek" Żyda w służbie Sowietów, co się na pewno niektórym tu bardzo spodoba) a potem komory stacjonarne zostały wdrożone dlatego, że izolowały proces zabijania od nadzorujących go ludzi.
anonim2015.10.31 19:53
Tym pierwszym wodzem w Polsce była wola Polaków, aby tworzyć jeden naród domknięty królem - władza była domknięta właśnie wodzem, wódz spajał cały organizm. Dziś mamy degrengoladę i zabawę w głuchy telefon, no i oczywiście niedomkniętą władzę. W miejsce niedomknięcia wkradać się może właśnie obca władza. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą Koreą, gdyż nie przypominam sobie, abym się do niej odnosił - kraj bożka i uwięzionych wokół niego niewolników. Rzecz jasna każdy sojusz jest sztuczny i wymaga dobrej woli w przestrzegania umów. Jest tylko pokój albo wojna i tyle. Jedynie co to mogą był wspólne interesy. Obecnie jedyną płaszczyzną sojuszu może być pamięć o wojnie i pilnowanie się aby znowu ktoś nie podpalił tej ziemi... - ale to trochę naciągane, chociaż świadomość doświadczeń tego co tu zachodziło może być skutecznie motywujące, aby nie przekraczać pewnej granicy - czyli napaści na inny kraj lub dążenia do niszczenia suwerenności innych narodów. W Polsce rządzą Polacy w Rosji Rosjanie w Niemczech Niemcy. A wódz, król, przywódca pilnuje, aby trwałość narodu nie była podważana.
anonim2015.10.31 20:10
Czyli ktoś mniej więcej na miarę Orbana - sędziego który w obliczu niedozwolonych zjawisk podejmuje reakcję.
anonim2015.10.31 22:38
Hazbara i usprawiedliwianie dzisiejszego ludobójstwa żydowskiego w Palestynie. Nie szanowanie w Izraelu praw człowieka i praw mniejszości narodowych oraz zamykania ich w strzeżonych obozach koncentracyjnych.