Wieka Brytania: Koronawirus. Od jutra testy szczepionki na ludziach - zdjęcie
22.04.20, 09:30Fot. via Pixabay - whitesession / qimono

Wieka Brytania: Koronawirus. Od jutra testy szczepionki na ludziach

19

W Wielkiej Brytanii już jutro rozpoczną się kliniczne próby na ludziach szczepionki przeciwko koronawirusowi, którą stworzyli naukowcy z Oxfordu.

Według oceny naukowców, szanse na sukces są bardzo wysokie. Oceniają je na 80 procent.

W trakcie konferencji prasowej brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował, że zespół z Oxordu oraz drugi, który wywodzi się z Imperial College London otrzymają z budżetu po 20 milionów funtów na badania.

Jak informuje PAP – zespół Instytutu Jennera w Oxfordzie ma zamiar zacząć produkcję przed zakończeniem testów, aby do września mieć około miliona gotowych dawek.

Brytyjski minister podkreślił, że opracowanie szczepionki to „niepewna nauka”, jednak oba zespoły robią szybkie postępy oraz będą w pełni wspierane przez rząd. Stwierdził:

Równocześnie zainwestujemy w zdolności produkcyjne, więc, jeśli któraś z tych szczepionek zadziała bezpiecznie, będziemy mogli udostępnić ją Brytyjczykom tak szybko, jak to tylko możliwe”.

Choć na całym świecie opracowywanych jest już ponad 70 szczepionek, Wielka Brytania obok USA czy Chin stanie się jednym z niewielu krajów, gdzie przeprowadzane są już próby na ludziach.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (19):

NIELEGALNE!2020.04.22 20:41
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Filmy online2020.04.22 20:27
Oglądaj Najlepsze hity i premiery kinowe w domu! Wygodny sposób, aby oglądać tysiące filmów i seriali. Produkcje przedpremierowe, premiery 2020! Zenek,hejter , Psy 3 i inne nowości Wszystkie możliwe filmy oraz seriale z dożywotnim dostępem. https://filmvod.pl
stan2020.04.22 19:24
Wprowadzają testowanie szczepionek na ludziach? Tak niewidzialna ręka, wykorzystując sytuację, będzie stosowała przymus. A co jeszcze w zanadrzu? Zapowiadają mutację wirusa, więc jaki sens jest szczepić się na konkretny wirus? Nikt nie bada skąd się wziął ten koronawirus i dlaczego go wypuścili - to zasadnicza sprawa, bo czekają nas dalsze wirusy. Czyż nie należy zakazać podłych eksperymentów?
Maria Blaszczyk2020.04.29 20:12
KAŻDY wirus mutuje. Cały czas. A jednak mamy szczepienia przeciwko wielu znanym wirusom. No i cały czas się bada, skąd wziął się ten wirus - najprowdopodobniej ze źródła, o którycm od co najmniej dwóch dekad wiedzieliśmy, że stanowi świetne źródło wirusów przeskakujących z gatunku na gatunek, czyli mokrych targów. No i od wielu lat wiadomo, że to zasadnicza sprawa - a jednak wszyscy to mają w głębokim poważaniu.
Agnieszka2020.04.22 15:19
Cześć! Nazywam się Agniеszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnieszka96
matis892020.04.22 13:06
Już szykują truciznę dla ludzkości bo lewactwo pod masonerią jawnie głosi że trzeba dokonać depopulacji na ludzkości w imię Hitlera, czyli globalne szczepienie. PIS jest najbardziej lewacką partią i wspierają globalne szczepienie, naganiają już Polaków
Uf2020.04.22 12:30
Ooooo oo po to był koronowirusa, żeby szczepić czyli utylizować ludzi
Lupaszko2020.04.22 12:22
było rano niezależnej :))))))
Kasikasss112020.04.22 12:20
uwaga,,,proszę o ostrożność bo teraz wielu będzie chciało się odbić na szczepionkach z kryzysu..kosztem zdrowia ludzkiego..wyprodukujmy swoje lekarstwo,,,apel do rządu
katolik2020.04.22 12:03
Jestem po Farmacji na CM UJ Wielokrotnie nas uczyli na uczelni, że leki mogą dawać poważne działania niepożądane wiele lat po wprowadzeniu na rynek. Koronny przykład to Talidomid.
Niejestemrobotem2020.04.22 13:50
Owszem mogą i nikt tego nie kwestionuje. Ale z drugiej strony bez nowych leków nie będzie można pomóc wielu ludziom. Więc przyjęto pewne wymogi dotyczące ich testowania, tak aby zminimalizować ryzyko. W tym przypadku osoby zaznajomione z technologią produkcji tej szczepionki z odpowiednich organizacji nadzorujących w Wielkiej Brytanii tego typu rzeczy wydali zgodę na testy i po ich wynikach będą musieli podjąć decyzję, czy je zaakceptować i pozwolić na stosowanie szczepionki czy nie. Poza tym talidomid wiele nauczył. Zmieniono zasady testów, szczególnie w przypadku leków dla osób ciężarnych, raportowania pojawiających się reakcji niepożądanych itd.
Maria Blaszczyk2020.04.29 21:00
No i? Różne rzeczy okazują się dawać poważne działania niepożądane wiele lat po wprowadzeniu na rynek. Np. czerwone mięso jest rakotwórcze i w ogóle lista jego działań niepożądanych jest baaaardzo długa. Dlatego wprowadzając nowy produkt medyczny się go TESTUJE. W przeciwieństwie do mięsa, chociaż może powinniśmy chociaż zabronić podawać go dzieciom? A w przypadku szczepień, które są przeznaczone do masowego stosowania, testy bezpieczeństwa są prowadzone przez cały czas ich stosowania.
STANISLAW2020.04.22 11:40
UK już od początku prowadzi jakieś brudne antyhumanitarne testy. Sprawdzam z tablicy Worldometer i obliczam: śmiertelność czyli liczba zmarlych wśród eks-kowiderów (grupy wyzdrowialych plus zmarlych ofiar) wynosi 98%! Czy to jest tym "uodparnianiem stada" silniejszych, którzy przeżyli?
Maria Blaszczyk2020.04.29 20:06
To nie sprawdzaj, jak nie potrafisz zrozumieć najprostszej informacji. Jest taka umiejętność, która nazywa się czytanie ze zrozumieniem - Ty jej (jeszcze) nie opanowałeś. UK nie raportuje ozdrowieńców. Bo to nie ma sensu, już wiemy, że covid zaraża w przed i w trakcie występowania objawów, a po ich ustąpieniu - już nie. Więc nie ma co sobie tym zawracać głowy... Wszystko wskazuje na to, że śmiertelność jest poniżej procenta zarażonych, prawdopodobnie nawet niższa, bliższa promila. A chyba nie ma innego sposobu poradzenia sobie z tym wirusem niż szczepienie? No a nie da się wprowadzić szczepienia, nie testując go najpierw. Każdy produkt medyczny się najpierw testuje.
Katolik2020.04.22 10:39
Nareszcie jakiś konkret. Antyszczepionkowcy to mordercy.
man.of.Stagira2020.04.22 10:02
Jestem, byłem i będę użytkownikiem kilkudziesięciu szczepionek w moim życiu. JEDNAK, jeżeli ktoś chce testować c o ś na ludziach za ich zgodą to mam nadzieję że zawarli dobrowolną umowę mówiącą o wsparciu dla rodzin tych osób na wypadek powikłań. Szczepionki produkuje się LATAMI nie miesiącami -chyba, że nastąpi CUD. . módlmy się ...o cud natury i cud technologiczny
STANISLAW2020.04.22 11:45
Kto już choruje, bardzo łatwo zgadza się na bycie królikiem Gorzej, że ci doświadczani muszą równocześnie zrezygnować z jakiegokolwiek innego leczenia, by rezultat próby okazał się klarnowny.
Piotrek2020.04.22 14:04
Myślę że szczepionki podaje się ludziom zdrowym. Gdy chorujesz szczepionka może tylko pogorszyć twój stan.
Niejestemrobotem2020.04.22 11:57
Jeśli zastosowali technologię używaną w szczepionkach na inne koronawirusy to jest to realne. Że tylko nieznacznie musieli dopracować. A zgodę na test musi zawsze ten, na którym się testuje wyrazić.