Wiceszefowa KE ,,siedziała w więzieniu pod zarzutami korupcyjnymi'' - zdjęcie
21.12.19, 12:51(fot. youtube)

Wiceszefowa KE ,,siedziała w więzieniu pod zarzutami korupcyjnymi''

21

Unijna komisarz ds. praworządności Vera Jourova zaapelowała do polskich władz w sprawie ustawy dyscyplinującej sędziów. Komisja Europejska jest zaniepokojona projektem Prawa i Sprawiedliwości. Do sprawy odniósł się Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

- Nie zdarza się, żeby unijni komisarze zabierali głos w sprawie, która nie ma jeszcze finalnego efektu – powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki

Jak dodawał,Jourova jako wiceminister rządu Republiki Czeskiej została aresztowana pod zarzutami korupcyjnymi i przez miesiąc była w więzieniu.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z portalem wPolityce.pl zaznaczył, że komisarz Jourova „powinna zmienić urzędników, którzy piszą jej przemówienia. Proces legislacyjny w Polsce jeszcze się nie zakończył”.

– Pamiętam, jak była przesłuchiwana przez Parlament Europejski jeszcze w lipcu 2014 r. Miała wówczas dużo szczęścia, że przeszła w głosowaniu, bo koordynatorzy grup politycznych podkreślali, że nie wypadła najlepiej. Jest osobą, która na własnej skórze odczuła co to znaczy wymiar niesprawiedliwości – tłumaczy.

Czarnecki podkreślił również, że jako wiceminister rządu Republiki Czeskiej Jourova została „aresztowana pod zarzutami korupcyjnymi”.

– Przez miesiąc siedziała przez w więzieniu. Została zwolniona, przeproszona i wypłacono jej odszkodowanie. Poprzez pryzmat własnego życiorysu, powinna rozumieć, że wymiar niesprawiedliwości należy zastąpić wymiarem sprawiedliwości. Pani Věra Jourová powinna mieć więcej empatii do Polski niż pan Frans Timmermans – stwierdził Czarnecki.

Z kolei przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów (EAJ) José Igreja Matos w liście do Ursuli von der Leyen domaga się zdecydowanej interwencji Komisji Europejskiej, której celem miałoby być zablokowanie reformy sądownictwa w Polsce.

- Istnieją mocne dowody, że ostatnie wydarzenia w Polsce mogą doprowadzić do powstania w tym kraju sądownictwa, które utraci swoją niezależność i podporządkuje się władzy wykonawczej polskiego rządu — napisał w liście do szefowej KE José Igreja Matos.

 

 

bz/wpolityce.pl

Komentarze (21):

Jan Radziszewski2019.12.21 21:30
zła prognoza dla zdradzieckich polityków Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata "Przymierze Bożej Miłości dla Koronacji Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski" Petycja winna być podpisana i wysłana do Rządu, Parlamentu i Episkopatu Polski. I niech się tak stanie. Zebrać te podpisy też przy kościołach w grupach modlitewnych intronizacyjnych, na portalach internetowych. ( http://www.domymodlitwyjp2.pl) piątek, 20 grudnia 2019 16 - 19 XII 2019 (..) kilka milionów ukraińskich kobiet i dzieci wytraconych przez Polaków na Ukrainie/ Wojsko umarłych/ Słowacja, Rumunia, Czechy, Węgry Niektórzy polscy przywódcy będą wisieć! . wisieć w publicznych miejscach tak aby mogli być widoczni dla wielu.
Ryszard Olejniczak2019.12.21 20:50
Nie można być wynajętym najemnikiem jeśli nie ma się haków w życiorysie. Zresztą ich zwykle werbuje się właśnie w czasie odsiadki.
22019.12.21 18:45
Szkoda, że Pan Czarnecki nie widzi różnicy między więzieniem, a aresztem. Ale to dość powszechne.
XYZ2019.12.21 17:23
Ten okropny Czarnecki doskonale wie ze została oczyszczona ze wszystkich zarzutów i dostała odszkodowanie.W sądownictwie PISu gniła by w więzieniu bo taki by był wyrok partii.
to se newrati, toawrzyszko Jourova 2019.12.21 17:07
I ta zakłamana baba śmie pouczać Polskę??? czas walnąć pięścią w stół i to tak, żeby im dać do zrozumienia, że czasy obciągania z połykiem, jak miało to miejsce za nierządu PO-PSL w latach 2007-2015, odeszły do lamusa i już nie wrócą
Reytan2019.12.21 14:49
Komunisci smierdza ludobojstwem i klamstwem.
Urszula2019.12.21 15:44
Co ty nie powiesz? Komunista Kaczyński śmierdzi ludobójstwem? Że kłamstwem to wiem, ale żeby aż ludobójstwem? I na takich wy, sieroty skończone, głosujecie?
Foster2019.12.21 14:33
Specjalność PIS. Niedawno przechwalali się, że to dzięki europosłom PIS Czeszka została wybrana na zastępcę przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości UE, a teraz jak wezwała PIS do powstrzymania się od procedowania represyjnej ustawy, nagle stała się przestępcą z przeszłością więzienną. Podobnie było z kandydatem na marszałka Senatu. Przed wyborem usiłowali go przeciągnąć na swoją stronę, jak nie wyszło, to rozpoczął się etap oczerniania marszałka. Kiedy politycy PIS i ich zwolennicy są wiarygodni ?
bogdanus2019.12.21 14:31
Korupcja w PE jest tolerowana, nie tylko ona była oskarżona o korupcję, takie są standardy UE.
Andrzej2019.12.21 14:23
Tak prymitywna manipulacja tylko na frondzie!!! Że się nie wstydzicie, bo to chyba sprzeczne z religią katolicką tak bezczelnie manipulować? nawet Rysiu "wazelina" stwierdza że została NIESŁUSZNIE OSKARŻONA,OCZYSZCZONA I WYPŁACONO JEJ ODSZKODOWANIE. Ale tego w tytule nie ma!!!!! A nie ma bo może coś "przylgnie" przecież krytykuje PIS. Niewyobrażalne g....o ta fronda
Pet2019.12.21 16:34
Nie ma co się dziwić, Frondelek działa na zasadzie "pisac byle co, może coś się przyklei", a pelikany PiSowskie i tak łykną i jeszcze zamlaskają.
Marian2019.12.21 13:47
Czeska kasta oczyscila ja z zarzutow? Korespondencja miedzy nimi to wymiana doswiadczen?Marszalek Grodzki zapowiadal ze bedzie normalnie ale bedzie to chyba Marszalek Polny.
lech keller-krawczyk ohydny staruch 2019.12.21 13:39
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata", "Bjorn z Rogiem w Doopie"... Jest 𝐒𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych idiotycznych pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-"genetyk słowianszczyzny" jest rzeczywiście 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 kręci się koło szkół i 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐢𝐧𝐠 chłopczyków. Jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
22019.12.21 18:47
I co w związku z tym?
Roman2019.12.21 22:04
Keller ! Czy chcesz tym wpisem powiedzieć kim jesteś/? My wiemy więcej o tobie niż ci się wydaje ! Jesteś tchórzem ! Wielkim tchórzem ! Tyle osób zadaje ci pytania odnośnie twoich brutalnych pedalskich wybryków, ale nie tylko ! Milczysz jak "grób" ! Bo się boisz, dziadku ! A może chociaż odpowiedz na jedno pytanie, które tu często zadają! To jak tam było z dziećmi siostry i za co cię wygoniła z domu? Jak tam było w kiciu?
Zenon2019.12.21 13:17
"mogą doprowadzić do powstania w tym kraju sądownictwa, które utraci swoją niezależność" - nawet, gdyby tak było, a byłoby to wolą suwerena, to UE może nas pocałować w dupę. Zastanawia jednak słabość PiSowskiego rządu, który liże dupę każdemu, kto odezwie się na jakiekolwiek temat dotyczy Polski.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.21 13:04
W Polsce funkcję koordynatora służb specjalnych i ministra spraw wewnętrznych i administracji pełni skazany prawomocnym wyrokiem przestępca! A nadzór nad NIK ma oszust!
Zenon2019.12.21 13:19
Charatnij sobie w gałę sowiecki luju.
stm.2019.12.21 13:37
Buraczku, skazani na zamówienie. Takie to były sady...
Reklast 2019.12.21 16:59
Prawomocnym wyrokiem.... wydanym przez 'rozgrzane sądy', jak to się wypsnęło Bigosowi Komorowskiemu. Te "sądy" skazały policjanta (Kamińskiego), bo łapał złodzieja, i miejmy nadzieje że ustawa której tok wczoraj nadano, zmieni to iż do takich rzeczy już nigdy nie dojdzie, a tych obrotowych "rozgrzanych sędziów" postawi się pod sąd
Dam2019.12.21 20:44
Bo sądy będą sprawiedliwe tylko wtedy, jak będą pod PISowskim butem? Żałosny homo sovieticus z ciebie.