Wiceszef MSZ: Potrzeba wywierania dalszej presji na Łukaszenkę - zdjęcie
24.11.21, 08:15Screenshot Youtube - Polskie Radio

Wiceszef MSZ: Potrzeba wywierania dalszej presji na Łukaszenkę

2

Nie można przyjąć założenia, że po nałożeniu sankcji sprawa sama się rozwiąże. Konieczne jest wywieranie dalszej presji na Aleksandra Łukaszenkę” – podkreślił Paweł Jabłoński w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24.

Wiceminister resortu spraw zagranicznych podkreślił, że chodzi o doprowadzenie do sytuacji, w której Łukaszenka nie będzie mógł dalej sprowadzać ludzi oraz zapewni im powrót. Jak wskazał Jabłoński, ważna jest tu solidarność państw członkowskich UE w pełnym zakresie.

Należy odejść od wskazywania na państwa lepsze i gorsze. Kluczowa jest jedność i solidarność”

- mówił polityk.

Mówiąc o polityce zagranicznej rządu w kwestii bezpieczeństwa granic, Jabłoński podkreślał że prowadzona jest ona na wielu kanałach od lata. Dodał, że premier w tej kwestii prezentuje najwyższy poziom polityczny, a to jest kluczowe dla podejmowania najważniejszych decyzji.

dam/PR24

Komentarze (2):

katolik2021.11.24 9:52
SSPIS PO PSL SLD to ziarna szatana rzucone w polska ziemię, doprowadzą do depopulacji, zniewolenia i zamordyzmu
katolik2021.11.24 9:15
Jabłoński mówi prowokacyjnie słowami nazisto- masona ! SSPIS celowo dąży do WOJNY, powstrzymują wojnę tylko Merkel, Putin ! Biden, mason i inni masoni Europy spuszczają Polskę jak psa ze smyczy aby ujadał przy swoim domu celowo !!! SSPIS PO PSL SLD to zdrajcy i zrobią wszystko aby nagłaśniać sprawę, rozdmuchiwać siebie czynią poszkodowanym obrońcą i głównym sygnatariuszem wojny !