Wiceminister Ukrainy wspiera Polskę w sporze z Moskwą - zdjęcie
26.01.20, 18:45

Wiceminister Ukrainy wspiera Polskę w sporze z Moskwą

7

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar w artykule opublikowanym w sobotę na opiniotwórczym portalu „Dzerkało Tyżnia” napisał, że Ukraina i Polska wspólnie powinny walczyć z rewizjonizmem historycznym Rosji.

 

Napisał, że prezydent Rosji „Władimir Putin i jego stronnicy rozpoczęli ogromną kampanię propagandową, w której oskarżyli Polskę o antysemityzm i odpowiedzialność za rozpoczęcie drugiej wojny światowej”.

„Reakcja strony ukraińskiej na te fałszywe zarzuty powinna być jednoznaczna: jesteśmy solidarni z Polską!” – skomentował Bodnar.

Dodał, że w ostatnich latach „Ukraina sama na sobie doświadczyła ceny rosyjskiej propagandy, manipulacji i agresji (…) Rosja od dawna pokazuje, jak można kraść nie tylko obce terytoria, ale i cudzą historię, na przykład Ukrainy-Rusi – napisał. Dodał też, że Rosja wykorzystuje spory i zaszłości historyczne między Polakami i Ukraińcami.


W reakcji na ten wywiad po raz kolejny w ciągu ostatnich dni w sprawie dotyczącej historii gniewnie odezwała się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

„Jeśli chodzi o »Ukrainę-Ruś«, to byłoby dobrze sprecyzować daty rozpoczęcia i zakończenia istnienia tej Małorosyjskiej Hiperborei. Proponuję MSZ-owi Ukrainy gwoli wygody i pojemności następnym razem używać do nazywania tego mitologizmu nazwy Ukruś albo Rusukra” – napisała na portalu społecznościowym. Dodała, że Rosja nie chce „wbijać klina między Polskę i Ukrainę”, zamierza natomiast występować przeciwko „przestępczemu rewidowaniu historii”.

bsw/Kresy24.pl

Komentarze (7):

Józef2020.10.14 10:44
Rosyjska prawda historyczna która przedstawia Pan Putin, śmiać mi się chce.
TVPis2020.01.26 23:12
Całą tą konfrontację z Rosją wywołali Polscy politycy. Eurodeputowani z Polski doprowadzili do wykluczenia rosyjskich sportowców z międzynarodowych imprez sportowych i w odpowiedzi Putin zaczął szkalować Polskę. Nie dajmy wciągnąć się w tą sztuczną wojnę. Politycy mają naród za idiotów, próbują stworzyć sztucznego wroga, by Duda mógł pokazać swoje pseudo męstwo i zwiększyć swoje szanse na reelekcję. Wszystko to kosztem zwykłych Polaków i Rosjan. Nie ulegajmy propagandzie tych PiSowskich politycznych szmat, niech sami bawią się w szambie jakie tworzą
emhyr2020.01.26 21:47
Wsparcie takiego pariasa, nic nie znaczącego żebraka, to można sobie w d wsadzić.
To dlaczego nie masz dzieci? 2020.01.26 20:17
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
man.of.Stagira2020.01.26 19:08
Żal, żal za dziewczyną, Za zieloną Ukrainą, Żal, żal serce płacze, Już jej więcej nie zobaczę. Wina, wina, wina dajcie, A jak umrę pochowajcie Na zielonej Ukrainie Przy kochanej mej dziewczynie. .
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.26 19:04
a co na to ma do powiedzenia episkopat? w sprawach ważnych dla polski i polaków jak zwykle milczy!
Ksiądz Robak2020.01.26 20:35
Można zmienić kardynała, można zmienić księdza, można zmienić człowieka ale wiary naszej nikt nie zmieni. To jest nasza boska siła.