Wicemarszałek Pęk: Decyzja KO to działalność antypaństwowa - zdjęcie
05.08.20, 18:16

Wicemarszałek Pęk: Decyzja KO to działalność antypaństwowa

5

Politycy opozycji od tygodnia piszą o wątpliwościach co do tego, czy pojawią się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Dziś przewodniczący PO Borys Budka poinformował o oficjalnym stanowisku Koalicji Obywatelskiej. Jak przekazał, w zaprzysiężeniu prezydenta nie wezmą udziału liderzy partii wchodzących w skład KO, co ma być wyrazem sprzeciwu wobec prezydentury Andrzeja Dudy. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk wprost określa te działania jako antypaństwowe.

- „W Zgromadzeniu Narodowym - ze względu na szacunek dla instytucji państwowych - udział weźmie delegacja parlamentarzystów KO. W zaprzysiężeniu prezydenta nie wezmą udziału szefowie partii wchodzący w skład KO jako wyraz sprzeciwu wobec łamania przez Andrzeja Dudę Konstytucji RP” – napisał dziś Borys Budka na Twitterze.

Komentując postawę posłów opozycji na antenie Jedynki Polskiego Radia senator Marek Pęk podkreśla, że wpisuje się ona w postawę przyjętą przez totalną opozycję już po wygranej Andrzeja Dudy w 2015 roku. Politycy opozycji, jak przekonuje wicemarszałek, zwyczajnie kontestują fakt, że kolejny raz Polacy ich nie wybrali:

- „To jest działalność antypaństwowa. Nie można tworzyć takiego wrażenia, że wybory są ważne, wybory są dobre, wybory są demokratyczne tylko wtedy, kiedy jedna opcja polityczna wygrywa, a kiedy wygrywa inna, to wtedy obrażamy się na demokrację” – ocenia Marek Pęk.

kak/Polskie Radio Program 1, DoRzeczy.pl

Komentarze (5):

Dam2020.08.6 8:31
Jarosław Kaczyński mówiący w sfałszowaniu wyborów i nieprzychodzący na zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego troszczył się o jakość demokracji w Polsce, natomiast politycy PO zapowiadający nieobecność na zaprzysiężeniu Dudy i wyrażający sprzeciw wobec olania słusznych skarg wyborczych przez SN uprawiają działalność antypaństwową. Hipokryzja to warunek konieczny, aby być w PISie?
Goń bolszewika2020.08.5 20:09
Skoro ta banda bojkotuje wybory Polaków, Polacy powinni zbojkotować ich - pobory! A kamery z posiedzenia np. sejmu powinny być skierowane nie na mównicę tylko na całą tą bandę i wtedy przyznacie mi rację.
Mirek2020.08.5 18:51
Totalna opozycja jest najgłupszą opozycją w Europie . Takich głupków nie ma w żadnym kraju . Przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL zostało rozkradzione 600 miliardów złotych !!! .Będąc już 5 lat w opozycji niczego się nie nauczyli.....niczego !!! . Nie stworzyli żadnego programu dla Polski....żadnego !!! . Jedynym "programem" totalnej opozycji jest aby odsunąć PiS od władzy by mogli znowu kraść . I jeszcze jedno . Gdy przyglądam się ludziom PiS-u którzy są u władzy czy w sejmie i senacie to widzę ludzi inteligentnych , mądrych , uczciwych gdzie każda wypowiedź nie jest agresywna i co najważniejsze że ci ludzie pracują dla dobra Polski . Natomiast po stronie totalnej opozycji co widzę ....otóż widzę same ludzkie śmieci . Chamówa , bandytyzm , świńskie zachowanie szczególnie na sali sejmowej . Totalniacy to polityczny gnój a do tego zdradzieckie mordy które robią wszystko aby zaszkodzić Polsce .
Okap2020.08.5 19:52
Tylko 600? Dorzuć coś jeszcze, skromność w oskarżeniach nie popłaca.
Czerska już POmaga. A wy?2020.08.5 18:32
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26186110,jest-dramatycznie-polska-organizacja-juz-pomaga-w-bejrucie.html