We wtorek szczyt V4 w Warszawie - zdjęcie
27.03.17, 10:00Fot. P. Tracz, KPRM, lic. CC 0, Flickr

We wtorek szczyt V4 w Warszawie

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował dziś na konferencji prasowe o odwołanym posiedzeniu Rady Ministrów, zaplanowanym wcześniej na wtorek.

Na ten dzień zaplanowany został szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej. Na zaproszenie premier Beaty Szydło do Warszawy przybędą jutro szefowie rządów Czech, Węgier i Słowacji.

Jak dodał rzecznik rządu, szczyt V4 był zapowiedziany już podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Bochenek podkreślił, że szefowa polskiego rządu zaprosiła premierów państw Grupy Wyszehradzkiej, aby porozmawiać o sprawach ważnych dla tej wspólnoty. Chodzi również o to, aby premierzy mogli uczestniczyć we wtorkowym Kongresie Innowatorów, który odbędzie się w Warszawie.

"Jest to wydarzenie niezwykle ciekawe, bo po raz pierwszy takie wydarzenie jest tutaj w kraju organizowane"-Zwrócił uwagę rzecznik rządu. Jak dodał, w kongresie wezmą udział przedsiębiorcy ze wszystkich państw V4, a premierzy będą uczestniczyć w panelu zatytułowanym "Współpraca w regionie na rzecz rozwoju innowacyjnej gospodarki", który rozpocznie się ok. 15.20.

Szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej rozpocznie się jutro ok. 11.30. 

"Premierzy będą rozmawiali o zbliżającym się Brexicie, zwłaszcza, że na środę jest zaplanowane złożenie przez Wielką Brytanię notyfikacji do Komisji Europejskie, które uruchomi całą procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z UE"- poinformował Rafał Bochenek. W trakcie spotkania podsumowana zostanie również agenda szczytu rzymskiego oraz kwestie dotyczące przyszłej polityki migracyjnej UE.

JJ/PAP, Polskie Radio, Fronda.pl