We wrześniu już ponad 3 tys. nielegalnych imigrantów próbowało przekroczyć granicę z terenu Białorusi - zdjęcie
16.09.21, 08:24fot. yt/wilnoteka lt/straż graniczna

We wrześniu już ponad 3 tys. nielegalnych imigrantów próbowało przekroczyć granicę z terenu Białorusi

2

Jak przekazała w czwartek rzecznik Straży Granicznej, ppor. Anna Michalska, funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali w środę aż 311 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Zatrzymanych zostało dwóch obywateli Iraku, a pozostałe próby nielegalnego przekroczenia polskiej granicy zostały udaremnione.

Ponadto pogranicznicy zatrzymali 6 cudzoziemców za pomocnictwo. Byli to 2 obywatele Rumunii, 2 Rosji i po jednym z Ukrainy i Tadżykistanu” – oświadczyła Michalska. „Cudzoziemcy zostaną deportowani z naszego kraju” – wskazała.

Z kolei dzień wcześniej funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali także kolejnych 230 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Jak podaje Straż Graniczna, tylko od początku września odnotowano ponad 3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

W pasie przygranicznym z Białorusią od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy. Dotyczy on części województw podlaskiego i lubelskiego i obejmuje 183 miejscowości. Na obecnym etapie został on dekretem prezydenta Andrzeja Dudy wprowadzony na 30 dni.

mp/pap/straż graniczna

Komentarze (2):

Anonim2021.09.16 18:08
tak jest jak sie nie strzela do azjatyckiego badziestwa ,co to za pomysły ,żeby łazić po granicach jak krowa bez zagnania,w prl takie coś nie do pomyślenia
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.09.16 16:13
a my srxamy na ciebie bolszewiku