Ważne słowa Prymasa Polaka. ,,Boże Narodzenie to nie mit!'' - zdjęcie
22.12.19, 14:07(fot. youtube)

Ważne słowa Prymasa Polaka. ,,Boże Narodzenie to nie mit!''

6

Prymas Polski abp Wojciech Polak w rozmowie z PAP odniósł się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Jak podkreślał, "ostatnie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia winny się skupić przede wszystkim na słuchaniu słowa Bożego i czuwaniu na modlitwie, a także na uczestnictwie w sakramencie pojednania, który zbliżyłby nas do Pana Boga, a jednocześnie na wdzięczności w sercu za ten wielki dar, którym jest Boże Narodzenie"

Abp Polak zaznaczył, że Boże Narodzenie – jak mówi nam papież Franciszek – "nie jest tylko obrazem, mitem czy wyobrażeniem, ale jest przede wszystkim wydarzeniem, bo Bóg przychodzi do nas w Jezusie Chrystusie".

- Święta te przypominają nam, że Bóg, przychodząc do nas, stał się wielkim darem, który otrzymujemy w Jezusie Chrystusie, to wielki dar Bożej obecności pośród nas - dodał prymas

– I stąd zwyczaj, że na święta Bożego Narodzenia przygotowujemy różne dary, różne prezenty, że to również stanowi dla nas troskę i zabieganie – podkreślił

Według niego, "jeśli odkryjemy ten dar, jeżeli będziemy go z wdzięcznym sercem przyjmowali, to również wszystkie inne troski, zabiegania, to wszystko, czym żyjemy na zewnątrz w czasie świąt Bożego Narodzenia, będzie miało nie tylko właściwy wymiar i właściwe proporcje, ale też właściwy sens".

– Jest jakby rzeczą naturalną, że święta Bożego Narodzenia otwierają nas także w geście miłości i miłosierdzia wobec naszych bliźnich. Pamiętajmy, że najważniejszy jest dar obecności. A więc, tak jak Bóg przychodząc w Jezusie Chrystusie, staje się pośród nas obecny, tak samo i my chciejmy być obecni przy ludziach chorych, cierpiących i odwiedzajmy ich w domach, szpitalach, przy tych, którzy przeżywają te święta w różnych trudnościach – mówił prymas.

– Przyjmując ich do naszych domów, do naszych stołów, że w ten sposób rzeczywiście będziemy dzielić się darem obecności z drugim człowiekiem – podkreślił abp Wojciech Polak.

 

bz/PAP

Komentarze (6):

tolo2019.12.22 16:17
O KONSTYTUCJI prawił z większą pasją
Anula. 2019.12.22 14:58
Polak, opowiadaj, czy Pałac już służba wysprzątała, nowa sukienka pasuje, czy Mercedes umyty i odkurzony?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
acotomadorzeczy2019.12.22 14:21
Jak to nie? Przecież to efekt "chrystianizacji" rzymskich świąt. "Saturnalia, held in mid-December, is an ancient Roman pagan festival honoring the agricultural god Saturn. Saturnalia celebrations are the source of many of the traditions we now associate with Christmas." https://www.history.com/topics/ancient-rome/saturnalia
andrzejhahn32019.12.22 14:16
polak ze jestes nierobem i pasozytem spolecznym to wiadomo wszystkich ale na domiar jestes jeszcze imbecylem szmaciarzu koscielny
rastaman2019.12.22 14:14
Przyjdź na świat By zapoznać nas z magią dat Aby zająć wśród nas Puste miejsce przy stole
To ,, " nie jest cudzysłów2019.12.22 14:12
Hej!