Watykan: Synod będzie wierny nauczaniu Pana - zdjęcie
24.05.15, 12:24

Watykan: Synod będzie wierny nauczaniu Pana

6

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów apeluje, by po październikowym Synodzie Biskupów o rodzinie nie spodziewać się żadnych rewolucyjnych zmian w sprawie dopuszczania do komunii rozwodników żyjących w nowym związku. Kard. Robert Sarah jasno oświadczył, że żadnych zmian w tym zakresie być nie może, bo nie można zmieniać Ewangelii - podaje "Radio Watykańskie".

Szef watykańskiej dykasterii odpowiedzialnej za liturgię i sakramenty wypowiedział się na ten temat podczas debaty o rodzinie na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Przyznał, że ludzie, słuchając Papieża Franciszka, mogli nabrać nadziei na zasadnicze zmiany, ale takie zmiany nie są możliwe. Kard. Sarah ma żal do biskupów i kardynałów, którzy występują przeciwko słowom Chrystusa. Twierdząc, że nikt nie powinien być wykluczony od Eucharystii, traktują ją jak zwyczajny posiłek. „Podstawowym problemem – powiedział watykański purpurat – jest tu utrata wiary. Jeśli nie wiemy, co przyjmujemy w Eucharystii, to możemy dawać komunię również tym, którzy sprzeniewierzyli się przymierzu z Chrystusem, ale wtedy oszukujemy ludzi”. Kard. Sarah przypomniał, że rozbicie małżeństwa jest grzechem ciężkim i bez prawdziwej skruchy nie można przystępować do komunii. Jeśli to robimy, dopuszczamy się profanacji.

Pochodzący z Gwinei duchowny zauważył, że podziały wokół tej kwestii rodzą się przede wszystkim na Zachodzie. W innych krajach tego nie widać. „W mojej Afryce na przykład jesteśmy nieugięci, bo widzieliśmy misjonarzy umierających za wiarę”. Kard. Sarah ma nadzieję, że przyszły Synod Biskupów przyczyni się do odbudowania jedności katolików również na Zachodzie. Podkreślił on, że w pełni szanując współczesną mentalność musimy jednak umieć iść pod prąd, świadomi, że rezygnacja z głoszenia Ewangelii będzie oznaczała koniec Kościoła.

bjad/radio watykańskie

Komentarze (6):

anonim2015.05.24 13:05
Skandalem jest wogóle, że olanie słów Boga jest rozważane!
anonim2015.05.24 13:39
Byłbym bardziej usatysfakcjonowany, gdyby słowa te padły z ust Wikariusza Chrystusa, zamiast od Kard. Roberta Sarah'a.
anonim2015.05.24 13:46
Żal patrzeć, jak kościół chrystusowy został spustoszony przez niektórych biskupów. Wilki w kościele zostały poznane, zdyskredytowane a przez to, KK oczyści się w Chrystusie. Nie zdołali i nie zdołają przemóc KK, tak jak obiecał nam nasz Zbawiciel.
anonim2015.05.24 17:01
+++
anonim2015.05.24 17:17
Bergoglio tego nie powie bo sam jest wilkiem po stronie wrogów Boga. Miał półtora roku, żeby rozwiać wątpliwości tymczasem promował kard Kaspera, Marxa i innych heretyków. Zmierzcie się z tym, bo niebawem wasz ukochany papcio będzie wam grozić wykluczeniem z Kościoła jeśli nie przyjmiecie herezji. A jak przyjmiecie to biada wam.
anonim2015.05.24 17:51
Bergoglio jest za a nawet przeciw;)