Wąsik: W przypadku wojny na Ukrainie Polska musi być gotowa na przyjęcie nawet miliona uchodźców - zdjęcie
29.01.22, 13:09Fot. Screenshot YouTube telewizja wpolsce

Wąsik: W przypadku wojny na Ukrainie Polska musi być gotowa na przyjęcie nawet miliona uchodźców

35

„Jeżeli doszłoby na Ukrainie do wojny, to musimy liczyć się z napływem rzeczywistych uchodźców. Ludzi, którzy uciekają przed pożogą, ludzi, którzy uciekają przed śmiercią” – powiedział na antenie TV Republika  wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

„Scenariuszy jest kilka. Być może zrealizują się scenariusze bardziej pozytywne, bądź nie tak drastyczne, ale my musimy być przygotowani na czarny scenariusz” – stwierdził Wąsik.

„Od jakiegoś czasu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmuje działania, które mają doprowadzić do sytuacji, że będziemy przygotowani na przyjście tej fali rzędu nawet miliona osób, która przy tym najbardziej drastycznym elemencie może pojawić się na naszej wschodniej granicy” – oświadczył wiceszef resortu spraw wewnętrznych.

 

ren/TV Republika

Komentarze (35):

polak2022.01.30 19:39
jedynym i najbardziej rozsądnym posunięciem prawdziwego Polaka jest zabrać co nasze zostało zagrabione po II wojnie, pilnować i bronić tego. Dogadać się z Putinem wcześniej. ukraińcy nigdy nie byli naszymi przyjaciłómi, a jedynie wrogami, którzy tępili polskość na ziemiach dzisiejszej Ukrainy z pełną bezwzględnością i zawziętością. Politycy nie sprzyjają polonii kresowej a raczej ich ciemiężycielom. W interesie Polski jest wrócić po swoje, bo historia nam tego nigdy nie wybaczy razem z przyszłymi pokoleniami.
Foster2022.01.30 12:59
Przecież Wy tylko potraficie straszyć uchdźcami, znając waszą empatię, wywieziecie ich do lasu i po sprawie.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.30 10:27
ZGODA. Nawet DWA MILIONY UCHODŹCÓW. ALE TYKO KOBIETY, DZIECI DZIEWCZYNKI, i CHŁOPCÓW do 16 roku życia i MĘŻCZYZN, którzy ukończyli 70 rok życia. Każdego w wieku PRZEDPOBOROWYM (16 lat) i wieku POBOROWYM do (70 lat), aby nie stali się DEZERTERAMI i nie narazili się w czasie wojny na "KULĘ W ŁEB" za ZDEZERTEROWANIE, ze wszystkich sił NIE NALEŻY WPUSZCZAĆ do POLSKI, aby NIE UKRYLI się PRZED POBOREM do ARMII UKRAIŃSKIEJ, walczącej o wolność UKRAINY. Tym sposobem DAJEMY SZANSE tym PODLEGAJĄCYM POD POBÓR, że URATUJĄ ŻYCIE. DEZERTER w ZASADZIE JUŻ JEST MARTWY, taki WYROK dla DEZERTERA w czasie WOJNY. Jak jakiś UKRAINIEC tak bardzo chce OCIEKAĆ i ZDEZERTEROWAĆ to niech GNA, co SIŁ do CARSKIEJ KAPITALISTYCZNEJ ROSJI PUTRINA w CCCP-ie. ALE niech nie UKRYWA się w POLSCE, w razie WYDANIA przez POLSKĘ DEZERTERA stronie UKRAIŃSKIEJ, te rodziny tych DEZERTERÓW będą mieli PRETENSJE do POLSKI a nie do swojej ZAKAŁY DEZERTERA. Ktoś zapyta, dlaczego CHŁOPCY do 16 roku życia???, ano dlatego, że JANEK KOS trafił na SYBIR jak miał 11 lat, a potem trafił do ZAŁOGI RUDEGO jak miał 15 lat i był WSPANIAŁYM ŻOŁNIERZEM, a wiec 16 latkowie są już WSPANIAŁYM ŻOŁNIERZAMI.
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.30 10:37
"Jak jakiś UKRAINIEC tak bardzo chce ..... OCIEKAĆ...... i ZDEZERTEROWAĆ to niech GNA, co SIŁ do CARSKIEJ KAPITALISTYCZNEJ ROSJI PUTRINA w CCCP-ie". Ma być "UCIEKAĆ" (CZMYCHAĆ, DAĆ DYLA. (pot.) dać drapaka, (pot.) dać nogę, (pot.) ulotnić się, (pot.) wziąć nogi za pas, (pot.) zmyć się, wymknąć się, (pot.) wyrwać się, (pot.) urwać się). ).
[email protected]2022.01.29 21:10
Należy raczej budować płot jak na granicy z Białorusią a nie zapraszać banderowców!
[email protected]2022.01.29 21:04
Zwłaszcza z Wołynia, Podola i Małopolski Wschodniej! Zapraszamy potomków rezunów, może jeszcze jaki oryginał się trafi!
Maciej Piwowar2022.01.29 19:30
Panie Ministrze: A może Pora Zapytać Suwerena czy na to się Godzi??????
man.of.Stagira2022.01.29 18:21
Niemcy CHORYM człowiekiem Europy. cyt. "Jeśli Niemcy nie zmienią stosunku w sprawie odpowiedzi na rosyjską agresję, rząd federalny będzie mierzyć się nie z problemem samozwańczych republik w Donbasie czy anektowanego Krymu, a z problemem Niemieckiej Republiki Demokratycznej - ocenił. - I to nie jest przesada. Materialna podstawa dla tego już istnieje - to m.in. gazociągi Nord Stream 2 i OPAL czy przedstawiciele establishmentu niemieckiego otrzymujący wynagrodzenie od Rosji - uważa minister Rzeznikow, Ministerstwo Obrony Ukrainy." // NIE żebym was NIE ostrzegał przed Panem ... für Deutschland ale ten sq*rvsyn Donald dopuścił się ZDRADY STANU.// Tym razem ... Niemiec oczywiście. Buhahaha .... to ciPOsz pier*olony ...Ale jaja, ale jaja ...
gumowa kaczka2022.01.29 18:21
jak na skazanego ma dużo do gadania
Polak...2022.01.29 18:05
Ponad trzy miliony Ukrainców jest w Polsce to mam nadzieję że pójdą bronić własnego Kraju.
Anonim2022.01.29 16:38
Maciek Wąsik odleciał w propozycjach. Chłopie, spokojnie ,opanuj się , mniej emocji więcej rozsądku. Chyba się nie wyspałeś i głupoty bredzisz. Kto Cie tak nakręcił ? Ukraińcy sobie sami pomogą , bez twojej i naszej pomocy. Nie musimy tego absolutnie robić. Nic nie jesteśmy im dłużni. A oni co? , przeprosili Polaków za swoje banderowskie zbrodnie . Zacznij myśleć polskim mózgiem, koleś i bez histerii !!!
Anonim2022.01.29 17:17
to pisowski kutafon , czego sie po takim tępaku spodziewać?? o, kupic od zydkow program i podsłuchiwać
Anonim2022.01.29 16:09
P. Wąsik - raczej deportować wszystkich Ukraińców, zwłaszcza zdolnych do walki by bronili swój kraj przed najeźdźcą. Co prawda to nie to samo co mordowanie na Wołyniu bezbronnych polskich i nie tylko - starców , kobiet i dzieci.
rzeczywisty problem2022.01.29 14:49
Tak tu nie nie będziemy mieli innego wyjścia bo jak będą uciekać z Kraju ogarniętego wojna co z Nami sąsiaduje to nie będziemy mieli innego wyjścia. Oczywiście może tu być pewien problem logistyczny co z taką ilością ludzi na raz zrobić ale Ukraińcy łatwo się integrują i pewnie pracę zaraz znajdą. Starsi pewnie zostaną na Ukrainie nawet pod Rosyjską okupacją będą uciekać raczej młodzi bez perspektyw na przyszłość. Natomiast znacznie większym problem może być jakby ta fala migracyjna połączyła się z tamtą z Bliskiego Wschodu i Afryki bo jak tu odsiać to towarzystwo i jak zamknąć granice przed prawdziwymi uchodzcami z Ukrainy skoro wypadało by im udzielić pomocy.
JJ2022.01.29 19:35
Wiesz, jest taki magiczny wynalazek jak np. paszport. Dość łatwo zweryfikować kto jest z Ukrainy a kto z Bliskiego Wschodu.
Anonim2022.01.29 14:08
Dzięki osobistemu zaangażowaniu Premiera z wyboru na Białorusi mamy już jednych emigrantów na polskiej granicy i wewnątrz Polski? I spore wydatki z tym związane? Widać, brniemy dalej pod dyktando amerykańskiej finansjery Deep State?
Anonim2022.01.29 13:59
„Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie” - Roman Dmowski?
Suweren2022.01.29 13:55
Wąsik z Kamińskim pewnie już marszczą kapucyny na myśl o tych wszystkich nowych podsłuchach, które będą mogli założyć.
Anonim2022.01.29 14:27
Przy Suwerenie to ty nawet łajzo nie stałeś
gumowa kaczka2022.01.29 18:22
sobie nawzajem
Anonim2022.01.29 13:47
a czy w zamian za uchodźców, możemy wysłać tą zdradziecką czerwono-liberalną sotnie
Anonim2022.01.29 13:45
Putin i menedżerowie 20 największych włoskich przedsiębiorstw zignorowali veto Draghi’ego i rozmawiali o interesach ................................................................................................. https://babylonianempire.wordpress.com/2022/01/27/putin-i-menedzerowie-20-najwiekszych-wloskich-przedsiebiorstw-zignorowali-veto-draghiego-i-rozmawiali-o-interesach/
A wy towarzysze jewreje2022.01.29 14:45
co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ________________ ___________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2022.01.29 13:44
Maski opadają: to Putin jest celem! ... "Po kilku miesiącach eskalacji ze strony NATO i Stanów Zjednoczonych maska ​​w końcu opadła: celem Bidena jest w rzeczywistości rosyjski prezydent Władimir Putin." .................................................................................................................................................. https://spiritolibero.neon24.pl/post/166457,maski-opadaja-to-putin-jest-celem
jk2022.01.29 15:26
Tobie, palancie, to kapucyn opadł.
Anonim2022.01.29 13:42
"Obserwacja 22 lat rządów Putina pokazuje, że wykonuje tylko te ruchy, których pewny jest powodzenia. Tak pewnie jest i tym razem, inaczej nie odważyłby się stawiać USA/NATO pod ścianą. Takie są gołe fakty i żadne osobiste sympatie tego nie zmienią, nawet wybudzony dr Ziemiński. Wracając jednak do tytułowego pytania - Co łączy stanislava z syjonistami? Otóż odpowiedź jest prosta i oczywista - wszystko bo to syjonista, aktywista bandy, która marzy o zawładnięciu Rosją. Nie tylko dla wejścia w posiadanie jej niezmierzonych bogactw ale przede wszystkim dlatego, że bez pokonania Rosji nie jest możliwe zaprowadzenie syjonistycznego (żydowskiego) porządku świata. Za pijaka Jelcyna wszystko wydawało się iść dobrze. Jelcyn był pupilkiem Zachodu bo pozwalał bezkarnie okradać Rosję. Putin pokrzyżował te plany i jest najbardzie znienawidzonym i demonizowanym politykiem na kuli ziemskiej. Wedłu dr Ziemińskiego trzeba go jak najszybciej obalić. W czyim interesie to pisze? Niech każdy sam sobie odpowie. Rosję można lubić lub nie, Polacy mają ku temu trochę powodów ale w naszym żywotnym interesie jest, żeby istniała przeciwwaga dla syjonistów. W razie upadku Rosji my też przestaniemy istnieć jako państwo. Teraz pozwalają nam jeszcze zachować pozorne, widoczne atrybuty "suwerenności" bo jesteśmy potrzebni w tej rozgrywce jako harcownik, podobnie jak Ukraina. A gdy nie będziemy już potrzebni to nas skasują i Polska będzie jedynie w książkach historii." żródło: https://spiritolibero.neon24.pl/post/166419,co-laczy-stanislava-z-syjonistami
A wy towarzysze jewreje2022.01.29 14:11
co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ________________ ___________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2022.01.29 13:40
"Obserwacja 22 lat rządów Putina pokazuje, że wykonuje tylko te ruchy, których pewny jest powodzenia. Tak pewnie jest i tym razem, inaczej nie odważyłby się stawiać USA/NATO pod ścianą. Takie są gołe fakty i żadne osobiste sympatie tego nie zmienią, nawet wybudzony dr Ziemiński. Wracając jednak do tytułowego pytania - Co łączy stanislava z syjonistami? Otóż odpowiedź jest prosta i oczywista - wszystko bo to syjonista, aktywista bandy, która marzy o zawładnięciu Rosją. Nie tylko dla wejścia w posiadanie jej niezmierzonych bogactw ale przede wszystkim dlatego, że bez pokonania Rosji nie jest możliwe zaprowadzenie syjonistycznego (żydowskiego) porządku świata. Za pijaka Jelcyna wszystko wydawało się iść dobrze. Jelcyn był pupilkiem Zachodu bo pozwalał bezkarnie okradać Rosję. Putin pokrzyżował te plany i jest najbardzie znienawidzonym i demonizowanym politykiem na kuli ziemskiej. Wedłu dr Ziemińskiego trzeba go jak najszybciej obalić. W czyim interesie to pisze? Niech każdy sam sobie odpowie. Rosję można lubić lub nie, Polacy mają ku temu trochę powodów ale w naszym żywotnym interesie jest, żeby istniała przeciwwaga dla syjonistów. W razie upadku Rosji my też przestaniemy istnieć jako państwo. Teraz pozwalają nam jeszcze zachować pozorne, widoczne atrybuty "suwerenności" bo jesteśmy potrzebni w tej rozgrywce jako harcownik, podobnie jak Ukraina. A gdy nie będziemy już potrzebni to nas skasują i Polska będzie jedynie w książkach historii." żródło: https://spiritolibero.neon24.pl/post/166419,co-laczy-stanislava-z-syjonistami
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.29 13:39
Jeśli dojdzie do takiego rozwoju wypadków to nierząd polski z kaczyńskim, błaszczakiem, macierewiczem itd. pierwsi będą spyerdalać z polski by schronić się (i tu nikogo nie zaskoczę!) w Niemczech lub innym unijnym kraju. Może nawet w samej Brukseli... NARODOWI PATRIOCI TO TCHÓRZE Z GĘBAMI PEŁNYMI BOGOOJCZYŹNIANYCH HASEŁ, a w razie zagrożenia pierwsi do ucieczki, pierwsi do dzielenia łupów po walce, ostatni do poświęcania sie dla dobra innych...
Anonim2022.01.29 13:39
Niemiaszkom na tej wojnie zależy, już węszą darmowych roboli ...
Anonim2022.01.29 13:38
Maski opadają: to Putin jest celem! ... "Po kilku miesiącach eskalacji ze strony NATO i Stanów Zjednoczonych maska ​​w końcu opadła: celem Bidena jest w rzeczywistości rosyjski prezydent Władimir Putin." ..................................................................................................... https://spiritolibero.neon24.pl/post/166457,maski-opadaja-to-putin-jest-celem
Lech2022.01.29 13:37
Przecież Polacy nienawidzą uchodźców. W przypadku wojny raczej będą strzelać do dzieci na granicy, a nie pomagać ludziom w potrzebie.
Rabin2022.01.29 13:31
co ty pied...sz żydowski baranie!
Anonim2022.01.29 13:39
ty kacapie już głupszy nie będziesz
man.of.Stagira2022.01.29 13:21
MAMY TO! Jest Program Platformy Obywatelskiej i NIEMIEC! // Siłą robocza dla IV Rzeszy!