Warszawski sąd kryje Neumanna? Szokująca decyzja! - zdjęcie
02.12.19, 20:19zdj. screen Youtube

Warszawski sąd kryje Neumanna? Szokująca decyzja!

14

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze domagała się zwolnienia mec. Pauliny Kieszkowskiej-Knapik z obowiązku tajemnicy adwokackiej w sprawie Sławomira Neumanna. Stołeczny Sąd Okręgowy nie uwzględnił wniosku śledczych. 

Sprawę opisuje dziś portal wPolityce.pl. Kieszkowska-Knapik to była pełnomocnik kliniki okulistycznej Sensor Cliniq, prywatnie żona Macieja Knapika, reportera "Faktów" TVN. Wniosek jest związany ze śledztwem, w którym zarzuty usłyszał poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann, były wiceminister zdrowia. Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił jednak wniosku prokuratury. 

„Postanowieniem z 15 listopada 2019 r. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora. Swoje stanowisko sąd uzasadnił faktem, iż podejmowane przez adwokata w tej sferze można ustalić po prostu przez analizę treści pism procesowych, jakie przygotowywała i składała. Tym samym, zdaniem sądu, nie ma konieczności przesłuchiwania adwokata”- podaje PK w komunikacie przesłanym wPolityce.pl.

Według śledczych, adwokat uczestniczyła w spotkaniach z politykiem PO jako pełnomocnik Sensor Cliniq. Jak podkreślono w komunikacie,  „nie budzi wątpliwości fakt, iż szereg ustaleń poczynionych w toku tych spotkań nie zostało zawartych w pismach procesowych przez nią sporządzanych. Mają one jednak niewątpliwie istotny walor poznawczy, mogący przyczynić się do ustalenia wszystkich istotnych okoliczności sprawy. Tym samym decyzja sądu nie zasługuje na aprobatę”. Portal wPolityce.pl zastanawia się, czy gdyby prawnik reprezentująca prywatną klinikę miała zeznawać w sprawie jednego z najważniejszych polityków PO, to mogłaby powiedzieć coś, co go pogrąży. 

Prokuratura Krajowa wskazuje, że w wyniku działań Sławomira Neumanna w okresie sprawowania urzędu wiceministra zdrowia, prywatna klinika medyczna w warszawie, bezprawnie pobierająca od pacjentów "opłaty za zabiegi finansowane w rzeczywistości przez NFZ", miała osiągnąć "korzyści majątkowe w wysokości 13,5 mln zł”. Fundusz wykrył wówczas nieprawidłowości i chciał wypowiedzieć klinice kontrakt, jednak pod wpływem nacisków polityka przedłużył go na kolejny rok. 

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (14):

JanP2019.12.3 8:48
Przetłumaczę to dla gawiedzi pisowskiej. Prokuratura nie ma twardych dowodów więc próbowała się dobrać do adwokata pozwanego wyciągając sprawy z doopy wzięte. W tej sytuacji sąd olał prokuraturę pokazując jej fucka.
Karol2019.12.3 11:26
Jak ty mnie debilu zaimponowales ! - jak ty wysmienicie to " przetlumaczyles ", - ty chyba w "Sputniku " pobierales nauki, zalosny cwelu !
Max Fiend2019.12.3 8:11
"odejmowane przez adwokata w tej sferze można ustalić po prostu przez analizę treści pism procesowych, jakie przygotowywała i składała" - gdzie tu ochrona Neumanna? Co więcej byłaby w stanie dowiedzieć się od niej prokuratura? I tak każdy adwokat ujawniłby tylko to, co jest w pismach dlatego wniosek prokuratury jest bez sensu jeżeli nie przedstawiła żadnych nadzwyczajnych okoliczności.
pis-mak2019.12.2 23:02
Czy zna ktos choc jednego uczciwego polityka z PO ? Ja nie slyszalem o takim. No i wyborcy wybieraja "swoich" liczac na apanaze od nich.
Wiesław Kaloryfer2019.12.3 7:04
Ja nie znam ani jednego uczciwego polityka w ogóle. W PiSie też nie ma ani jednego. Dosłownie ani jednego. Politycy to kłamcy. Wszyscy.
Glaudiusman2019.12.2 22:06
Zamiast pogonić mafiosa, to robi się zapory. Sądy należy przetrzepać, i to ostro.
anonim2019.12.2 22:00
Przecież się chwalił, że sądy to dla niego pestka.
L'chaim mendy2019.12.2 21:57
Jonasik - aaa ... Mam róg wikinga w doopie! O'lala jak dobrze. And you think filthy kike, you can hide? Kehila Israel ma świeżą kaszankę na szabes. Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra Vergin oil" - do smarowania rectum.
Sutener z Krakowa Marian B.2019.12.2 21:54
Kryje to knur lochę, pisowskie obłąkane ŚCIERWA!!!!!!!!!
kira2019.12.3 8:56
Racja !!! - kto kryje pedofili KK !!!
B522019.12.3 11:13
ten knur chyba też cie zapiął leżenie bez majtek na trawie nie zawsze się dobrze kończy liczyłeś na rolnika a inwentarz wykorzystał okazję
man.of.Stagira2019.12.2 21:32
"N a s z e sądy" w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu to jest właśnie k a r i e r a tego pokolenia, jego jedyne osiągnięcie ż y c i o w e jedyna rzecz którą osiągają w życiu, to wyciskać pieniądze z CIEMNYCH układów Generacja Nieudaczników zrodziła Państwo Mafijne w którym sędziowie mafiozi osłaniają polityków mafiozów Wstręt..
>99% sędziów w Polsce to w 100%-sędziowie2019.12.3 11:57
Stwierdzenie "sędziowie mafiozi" sugeruje, że wszyscy sędziowie to mafiozi. To nieprawda !!!!!
anonim2019.12.2 21:20
mafia