Warszawa: Urząd miasta wydał pół miliona, żeby nie płacić odszkodowań! - zdjęcie
11.10.20, 18:30Fot. via Pixabay

Warszawa: Urząd miasta wydał pół miliona, żeby nie płacić odszkodowań!

3

Niewiarygodne zachowanie warszawskiego urzędu miasta w sprawie decyzji komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Z odpowiedni miasta na interpelację wiceszefa Rady Warszawy Dariusza Figury z PiS, wydano fortunę aby nie płacić ww. odszkodowań.

Sekretarz miasta Marcin Wojdat w odpowiedzi na wspomnianą interpelację odpowiedział:

Miasto Stołeczne Warszawa wniosło 135 skarg do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzje Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich wydane w postępowaniu rozpoznawczym”.

Dodał:

Miasto Stołeczne Warszawa podejmuje działania prawne również w celu obrony przed ewentualnymi procesami cywilnymi, w szczególności odszkodowawczymi wytaczanymi w oparciu o art. 417 § 1 k.c., które mogłyby wiązać się z obowiązkiem wypłaty odszkodowań przez m.st. Warszawa na rzecz beneficjentów decyzji, gdyby decyzje Komisji ostały się z takim uzasadnieniem prawnym”.

Obecnie przed sądami powszechnymi toczy się 277 postępowanie ze sprzeciwów miasta od decyzji Komisji. Poinformowano też:

Przy zaskarżaniu decyzji Komisji brało udział 4 adwokatów z kancelarii prawnej Dubois i Wspólnicy Kancelaria Adwokacko – Radcowska sp.j. zapewniającej obsługę prawną postępowań prowadzonych przez Komisję, w tym wnoszenie skarg do WSA na decyzje”.

Jak informuje Wojdat, Warszawa w latach 2017-2020 za przygotowanie przez kancelarie zewnętrzne skarg do WSA zapłacono 510 tys. 942 złote.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (3):

Ja, Szatan2020.10.12 10:36
Instrukcja dla moich wiernych pachołków - pogrobowców faryzeuszy i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja go nienawidzę!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz ode-brał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
Torchwood2020.10.12 5:33
Fortunę, to by miasto wydało, gdyby te "odszkodowania" płaciło.
rebeliant2020.10.11 19:00
Odnośnie bandyctwa w Warszawie warto odgrzebać sprawę WPP i zablokowanych wejść do przejść podziemnych. To był akt terroru.