Wałęsa współpracował? Tak - i to go umocniło! - zdjęcie
19.02.16, 09:25

Wałęsa współpracował? Tak - i to go umocniło!

8

"Kiedy już ktoś stał się mitem, kiedy już mit powstał, to mitu się zniszczyć nie da" - mówi Zbigniew Bujak na antenie RMF FM.

Według Bujaka dokumenty TW "Bolka" osłabiają mit "Solidarności". "One osłabiają bardzo polską politykę. One, oczywiście, osłabiają też i samego Lecha Wałęsę. Już ja nie będę mógł mówić tak dobrze o "Solidarności" i solidarnościowym przywództwie, jak mówiłem do tej pory. Bo właśnie ta sytuacja obniża standard, siłę, oddziaływanie..." - wskazywał.

Następnie Bujak zapewnił, że już od początku lat 80. wiedział o współpracy Wałęsy z SB. Dzięki temu... można było mu bardziej zaufać.

"Moim zdaniem, te szczegóły już wtedy były znane. I wie pan, my mieliśmy jedną, taką żelazną zasadę, która się bardzo dobrze sprawdzała. Mianowicie, że pełne zaufanie, czy najwyższe zaufanie mają nie ci ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia ze Służbą Bezpieczeństwa, ale ci, którzy mieli do czynienia, może nawet coś podpisali, ale zerwali współpracę. Zerwanie współpracy było jakby gwarantem, że ta osoba jest zaszczepiona na ich metody działania" - przekonywał Bujak.

Z nie wiadomych przyczyn Bujak jest też przekonany, że fakt posiadania przez dawny aparat postkomunistyczny "haków" na Wałęsę w żaden sposób nie wpływał na jego działalność w latach 90. Były opozycjonista uważa, że to nie miało "żadnego" wpływu...

wbw/rfm24.pl

Komentarze (8):

anonim2016.02.19 9:38
Budżak - bujaj się. Zawsze zostanie goła Prawda. Czy na tym świecie, czy na tamtym...Dla każdego znacznie lepsze jest dojście do niej na tym - mniej boli... Poza tym Dobry Bóg nigdy nie zapoda człowiekowi ciężaru, który przekracza jego możliwości, bo jest Miłosierny. Po drugiej stronie jest już tylko Sprawiedliwość.
anonim2016.02.19 10:03
Bujak nie bujaj. Wystarczy twój idol mitomanie.
anonim2016.02.19 10:04
Wałęsa w przemówieniu do amerykańskich przedsiębiorców zachęcał ich do inwestowania w Polsce słowami "Inwestujcie w Polsce, bo na głupocie (Polaków) najwięcej da sie zarobić". Z kolei w kampanii prezydenckiej w węższym gronie nawoływał do poparcia "Przy mnie się nachapiecie. Ja już się nachapałem, teraz wy się nachapiecie". Dzisiaj obrońcami Wałęsy i jego mitu są przede wszystkim ci co sie nachapali. Wystarczy popatrzeć na ich tłuste i zadowolone oblicza. Nie mówiąc już o milionowych kontach bankowych.
anonim2016.02.19 11:52
Cyt.: "Cenckiewicz na łamach tygodnika „Wprost” napisał, że słynna ucieczka Bujaka po zatrzymaniu przez bezpiekę w 1983 r. była wynikiem gry operacyjnej SB, która cały czas kontrolowała miejsce pobytu działacza. (...) Szokująco brzmi dzisiaj informacja, że słynna ucieczka Zbigniewa Bujaka po zatrzymaniu 2 marca 1983 r. to w rzeczywistości element większej operacji Departamentu II MSW. W ten sposób zamierzano spowodować „wyeliminowanie A[leksandra] Małachowskiego z roli głównego ideologa związku i wprowadzenie na to miejsce własnego źródła informacji” (...) „temu celowi m.in służyło wypuszczenie Zbigniewa Bujaka zatrzymanego na fałszywych dokumentach wystawionych na nazwisko Michał Wroniszewski oraz Ewy Kulik posługującej się dokumentami na nazwisko Ewa Kolpińska” (Ł. Kamiński, Władza wobec opozycji 1976 – 1989, „Pamięć i sprawiedliwość” 2003, nr 2, s. 27). Przypominam również, że także później o sprawie „słynnej ucieczki Bujaka”, cytując aprobatywnie artykuł dr. Kamińskiego, pisali dr hab. Antoni Dudek („Reglamentowana rewolucja. Rozkład dyktatury komunistycznej w Polsce 1988 – 1990”, Kraków 2004, s. 68) oraz dr Henryk Głębocki („Policja tajna przy robocie. Z dziejów państwa policyjnego w PRL”, Kraków 2005, s. 449 – 450). " KONIEC CYTATU. Po 1989 roku zrobiono w telewizji inscenizowaną rekonstrukcję tej "ucieczki". Bujak-Bond, prowadzony ulicą przez bezpiekę, wyrwał się oprawcom, zostawiając im w rękach swój kożuch. Proszę się nie śmiać, on osobiście pokazywał, jak dokonał tego "wyczynu". Kto chce, niech wierzy.
anonim2016.02.19 12:22
" Dobro złem zwyciężaj" a podniesiesz się bardziej..... spodlony.....
anonim2016.02.19 12:22
jak chXj go umocniło w szambie
anonim2016.02.19 12:34
Bujak się zabujał.
anonim2016.02.19 13:35
Ludzie, weźcie tego sk..ysyna za ryj, do IPN, czy gdzie chcieta. Był - Był Niebył- niebył. I doc...pana skończcie jego temat, bo się za bardzo zamotacie, choć lubię Waszą redakcję.