W sztabie Hołowni i na ławie oskarżonych. Była koordynatorka WOŚP w Gdańsku usłyszała zarzuty - zdjęcie
25.02.20, 20:03Szymon Hołownia/YT/Wrocławskie Fakty

W sztabie Hołowni i na ławie oskarżonych. Była koordynatorka WOŚP w Gdańsku usłyszała zarzuty

11

Aż siedmiu osobom związanym z organizacją finału WOŚP w Gdańsku postawiono zarzuty. Chodzi o fatalny wieczór, kiedy śmiertelnie ranny został Paweł Adamowicz.

Anna Mazurek ze sztabu wyborczego Szymona Hołowni powiedziała:

- Postawione zarzuty prokuratorskie Agnieszce Buczyńskiej w żaden sposób nie wpływają na jej pracę w sztabie Szymona Hołowni. Wysoko cenimy jej profesjonalizm i ogromne zaangażowanie w koordynację wolontariatu

Podejrzana wyraziła zgodę na publikację jej danych osobowych. Buczyńska była koordynatorką WOŚP w Gdańsku w trakcie wspomnianego finału. Obecnie jest członkiem sztabu wyborczego Szymona Hołowni.

W sumie zarzuty postawiono aż siedmiu osobom. W tym: dwom funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pracownikowi Urzędu Miasta w Gdańsku, a także dwom ochroniarzom i dwom osobom z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Wszystkim podejrzanym może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O przyczynach postawienia zarzutów mówiła Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Zarządzający Agencją Ochrony „Tajfun” usłyszeli zarzut narażenia uczestników koncertu na niebezpieczeństwo.

Co do pozostałych Muklewicz powiedziała:

- Urzędnikowi Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który zezwolił na organizację koncertu oraz funkcjonariuszom policji, którzy pozytywnie zaopiniowali wniosek o taką zgodę, przedstawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i narażenia uczestników imprezy

Prokuratura jest zdania, że zarówno firma ochraniająca imprezę jak też organizator imprezy, czyli Regionalne Centrum Wolontariatu nie zadbali o właściwe zasady bezpieczeństwa i nie zapewnili tego bezpieczeństwa jej uczestnikom. Chodzi głównie o dostęp do sceny osób nieupoważnionych.

 

mp/pap

Komentarze (11):

bogdanus2020.02.26 0:13
Jak to, przecież za wszystko jest winny PIS? Tak powiadają głupole z opozycji.
Imowicz2020.02.25 23:47
Już jutro 'Wyborcza' publikuje pełne zeznania świadka koronnego o związkach żony ministra Ziobry ze światem przestępczym.
bea2020.02.26 14:39
nie sluchaj tvnu i wyborczej komunistycznej dzczujni na Pis
katolik2020.02.25 23:22
Nie złośliwie ,ale taki jest odbiór oczu Hołowni .-ma niepokojące wejrzenie , szatański wzrok. Ale nie dziwi nic , współgranie z dnem mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna -eutanazja aborcja lgbt gender profanacje niszczenie Koscioła , to plan szatana dla Polski . Dno jest narzędziem w reku szatana. (Hołownia i jegą swinski sąd..itp itd. z dna. zenujące) To jest opętanie , ale oni tego nie wiedza i brna dalej. Powiedziano kłade przed toba błogosławieństwo. Zaciagają grzech społeczny i kare przekleństwa swego zycia.
Hanna2020.02.25 22:56
A cwaniaczek zbiera melony i za nic nie odpowiada. Tylko go naśladować rodacy!
Glaudiusman2020.02.25 22:33
Po prostu brak słów na takiego kandydata, który dobiera sobie takich współpracowników. Tylko pogonić czymś ...
Stanislaw2020.02.25 22:19
Kłóćcie się o wybory, a ja tak po prostu zapytam Gdzie w Polsce produkuje się i gdzie można kupić maski lekarskie? Tak naprawdę! potrzebuję od dawna, jestem alergikiem!
Stanislaw2020.02.25 22:22
Ach, nazywają się raczej higieniczne lub sanitarne. Jak dotąd... podają, że w Allegro
Hit2020.02.25 22:02
Oglądaj Hit- Bad Boy (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
gumowa kaczka2020.02.25 21:10
niestety nie upilnuje się wszystkich wariatów ,morderca prezydenta Adamowicza nie miał nic wspólnego z WOSP Tytuł artykułu bardzo frondowy -dowalić Hołowni i WOŚP
aktorzyna z PGR2020.02.25 21:02
https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zachodniopomorska-solidarnosc-zawiesza-wspolprace-z-pis/