W przyszłym roku powstanie Kompania Obrony Terytorialnej na wschodzie Polski - zdjęcie
21.11.15, 11:10

W przyszłym roku powstanie Kompania Obrony Terytorialnej na wschodzie Polski

8

- Pan minister Antoni Macierewicz podjął decyzję o tym, że zostaje powołany pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju. (...) Pan minister chciałby już w przyszłym roku rozpocząć tworzenie Kompanii Obrony Terytorialnej na wschodzie Polski – mówi telewizji "Gazeta Polska VD" Bartłomiej Misiewicz, dyrektor gabinetu politycznego MON.

Misiewicz podkreślił, że na razie nie ma decyzji o tym kto zostanie owym pełnomocnikiem.

- Jesteśmy w trakcie tworzenia jego biura. Myślę, że sama nominacja na to stanowisko zostanie ogłoszona na początku przyszłego tygodnia - wyjaśnił.

- We wtorek pan minister Antoni Macierewicz podjął decyzję, że nastąpi zmiana na stanowiska pełnomocnika Obrony Narodowej ds. organizacji proobronnych. Do tej pory tę funkcję pełnił pan gen. Pacek, ale został z niej odwołany - powiedział Misiewicz.

- W przyszłym tygodniu powinna być decyzja o nominacji nowego pełnomocnika. - dodał.

Zadeklarował także wsparcie nowego kierownictwa MON-u dla wszystkich organizacji, które "będą szerzyły postawę patriotyczną i zasady polskiego rycerza, na bazie których można budować zaplecze bezpieczeństwa kraju".

Jak podkreślił Misiewicz, w MON trwa audyt dotychczasowej działalności.

- Jest to audyt zarówno finansowy jak i dokumentacyjny wszystkich podejmowanych działań - powiedział.

Poinformował również, że społecznym doradcą szefa MON ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej został prof. Kazimierz Nowaczyk.

bg/niezalezna.pl

Komentarze (8):

anonim2015.11.21 11:49
Znakomita wiadomosc,jestem przekonana ze w tym momencie wiele bialo-czerwonych serc zabilo mocniej.Utworzenie tej kompani wschodzie to doskonaly pomysl,jak rowniez wspieranie wzorcow patriotycznych.O Boze ktorys jest na niebie,dzieki Ci ze dozylam odrodzenia Polski i Polskosci! Ps. tymczasem kopaczka pewnie dretwieje z rozpaczy ze nastepuje powrot do tego jak bylo 500 lat temu,czyli wedlug niej do sredniowiecza ha ha ha.
anonim2015.11.21 11:51
Tu trzeba kilka dywizji, a nie jedną kompanię.
anonim2015.11.21 11:55
Nareszcie chłopcy dostaną coś do roboty.
anonim2015.11.21 11:56
A urzędasów zwolnić, po uproszczeniu prawa.
anonim2015.11.21 13:22
A jaki związek ma ochrona wschodnich granic z zablokowaniem napływu muzułmańskich imigrantów którzy stanowią dla Polski największe zagrożenie a którzy dotrą do nas nie przez granicę wschodnią ale południową ??? Przecież należałoby zacząć najpierw od od przywrócenia kontroli granicznej od strony południowej. Przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach już teraz przygotowują się na przyjęcie imigrantów (oczywiście mieszkańców województwa śląskiego nikt nie pyta o zgodę). Najbardziej narażony jest leżący przy słowackiej granicy Zwardoń a następnie Żywiec. Na 164 gminy które podobny wzięły udział w sondażu (nie w referendum), 8 gmin wyraziło chęć przyjęcia uchodźców (czy gmina też z tego tytułu dostanie kasę?) czyli: Chorzów, Czerwionka-Leszczyny, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Jastrzębie Zdrój, Lyski, Mikołów, Racibórz. Znając wysoki przyrost naturalny w tych kręgach już wkrótce będzie ich znacznie więcej. Poszczególne gminy deklarują co prawda przyjęcie po jednej rodzinie (2 osoby dorosłe + 3 dzieci) zapominając iż w tej kulturze jest wielożeństwo i w ramach łączenia rodzin do takiego Ahmeda dołączą wkrótce kolejne żony ze swoimi dziećmi - przyszłymi bojownikami (niech każda z 8-miu żon ma po 8 dzieci to już mamy dodatkowo 64 osoby więcej na gminę)-. Wszyscy naturalnie otrzymają zasiłki znacznie powyżej naszej średniej krajowej bez przymusu szukania pracy ;) skoro po polsku ani be ani me. https://www.youtube.com/watch?v=vYwdrMB7Wlg
anonim2015.11.21 13:51
A co z referendum w sprawie powszechnego dostepu do broni jak przed 1939 rokiem ? Gajowy Marucha będzie stał na straży. W każdym wiekszym miasteczku powinna być grupa obrona uzbrojona w większy kaliber broń dostępna na komisarjacie lub w urzędzie.
anonim2015.11.21 14:01
Ciekawe, którego powiatu będzie broniła ta kompania.
anonim2015.11.21 18:46
A tysiącom strzelców sportowych, myśliwych ,kolekcjonerów, air-soft`owców odbierze się radość życia ustawą UE 91/477 EEC, na którą zgodził się pan min.Błaszczak. No, PiS - pokazujesz swoje prawdziwe lewicowe oblicze. Oj, naród się wqrwi.