W Nigerii używa się dzieci do samobójczych zamachów - zdjęcie
12.07.19, 12:07

W Nigerii używa się dzieci do samobójczych zamachów

1

W Nigerii coraz więcej dzieci porywanych jest przez grupy terrorystyczne i potem wykorzystywanych w działaniach zbrojnych, niejednokrotnie jako zamachowcy-samobójcy. Często są także wykorzystywane seksualnie oraz poddawane fizycznym i psychicznym torturom.

Na te alarmujące dane wskazuje Unicef wzywając do zaprzestania tych działań i przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego.

Przedstawiciel tej organizacji w tym afrykańskim kraju podkreślił, że także ostatni atak zamachowców-samobójców w Kanduka, w stanie Borno, został przeprowadzony przez troje dzieci: dwie dziewczynki i jednego chłopca. W jego wyniku zginęło około 30 osób, a 40 zostało rannych.

Peter Hawkins przypomniał, że większość porwań nigeryjskich dzieci przez grupy terrorystyczne ma miejsce na północnym zachodzie kraju. Działa tam m.in. grupa dżihadystów z Boko Haram, którzy w głównej mierze odpowiedzialni są za te akty przemocy.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan
Źródło: VaticanNews.va

Komentarze (1):

violencja2019.07.12 22:10
Już to tutaj raz napisałam , ale powtarzam-używanie dzieci do gierek między dorosłymi jest KARYGODNE I PRYMITYWNE!Kolor skóry w tym temacie nie jest istotny.