W III RP oprawcy ks. Jerzego Popiełuszki mieli jak w raju! - zdjęcie
19.10.20, 14:40fot. wikipedia.org/andrzej iwanski cc by sa 30/nikodem boncza tomaszewski cc by 40

W III RP oprawcy ks. Jerzego Popiełuszki mieli jak w raju!

12

Dzisiaj ponownie wspominamy dzień, w którym funkcjonariusze bezpieki uprowadzili 37-letniego ks. Jerzego Popiełuszkę, kapelana "Solidarności". 

Jak wykazała sekcja zwłok duchownego, przed śmiercią musiał przejść prawdziwą gehennę. Oprawcy wybili księdzu trzy zęby, połamali żebra, wyrwali trzy palce u rąk, ucho, połamali nos, wyrywali paznokcie, miażdżyli kolano, bili pałką. Kapelanowi "Solidarności", na końcu utopionemu w rzece, wyrwano nawet język. Czy jednak ponieśli odpowiedzialność? Wystarczającą, współmierną do winy, czy też może- jak wielu innych funkcjonariuszy komunistycznego aparatu represji, przez lata III RP żyli jak pączki w maśle?

Przypominamy, że oprawcy duchownego, który uczył nas "zło dobrem zwyciężać", nawet w wolnej Polsce nie ponieśli zbyt dotkliwej kary, co więcej, otrzymywali wysokie emerytury. Odpowiedzialności nie ponieśli i na ziemi już nie poniosą, również ci, którym wysługiwali się Pietruszka, Ciastoń, Pękala i Chmielewski, czyli gen.. Jaruzelski i Kiszczak. Ten pierwszy zażądał od drugiego- ówczesnego szefa MSW- aby wreszcie zrobił "porządek" z ks. Popiełuszką. 

Adam Pietruszka, oskarżony o sprawstwo kierownicze, otrzymywał co miesiąc 3,9 tys. zł. Jeszcze więcej, bo po 8 tys. zł miesięcznie, dostawał Władysław Ciastoń, oficjalnie oskarżony o podżeganie do tej zbrodni! Bezpośrednio, w porwaniu i morderstwie ks. Jerzego uczestniczyli trzej oficerowie MSW: kpt. Grzegorz Piotrowski (naczelnik wydziału osławionego Departamentu IV), por. Leszek Pękala i por. Waldemar Chmielewski. Ich przełożonym był natomiast płk Adam Pietruszka. Pietruszka został w 1985 r. skazany na 25 lat pozbawienia wolności za sprawstwo kierownicze. Rok później, po interwencji Czesława Kiszczaka, jednego z "architektów" stanu wojennego, wyrok- poprzez zastosowanie częściowej amnestii- karę zamieniono na 15 lat. Za rok doszło do kolejnego złagodzenia kary, tym razem do 10 lat. Ostatecznie Pietruszka wyszedł na wolność w roku 1995, a więc już w "wolnej" Polsce. 

Po nabyciu praw do emerytury Pietruszka otrzymywał od państwa świadczenie w wysokości prawie 4 tys. zł miesięcznie. Jeszcze bardziej sowitych emerytur doczekali się tacy, jak Władysław Ciastoń, który został oskarżony o podżeganie do tej odrażającej zbrodni. 

Zanim został zamordowany, ks. Jerzy Popiełuszko przeszedł prawdziwą gehennę. Oprawcy torturowali kapelana "Solidarności", potwornie zmasakrowali jego twarz. Duchowny miał nawet odcięty język. 

Mimo to kaci ks. Popiełuszki i oficerowie aparatu terroru przez lata żyli na bardzo przyzwoitym poziomie- w odróżnieniu od wielu ich ofiar. 


yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (12):

MACIEJ2020.10.20 8:17
Archiwa S.B. (U.B.) po 1989 r. - zostały spalone i nie było dowodów !!!!!!!!
Maciej2020.10.20 8:14
Towarzysz Stanisław M. był urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M. skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był - SEKRETARZEM PODSTAWOWEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ - PZPR !!!!!!!! Towarzysz Stanisław M. bierze emeryturze - CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!!! -Kto jest - BENEFICJENTEM ????????
H2SO42020.10.20 0:54
Wyciągnęly się łapy brudne By zgasić w nas iskrę nadziei To ludzie bez wiary, bez Boga Gorsi od zwierząt z kniei Wyciągnęły się łapy brudne By stłumić głos sprawiedliwy Niegroźny już ksiądz Popiełuszko Niegroźny już, bo nieżywy Za to,że prawdę głosił Jak Polak prawdziwy z ambony Sięgnęły po życie kapłana Bandyckie,rządowe szpony Triumfują czerwoni bandyci I duma im pierś rozpiera Nie pierwszy raz z ich przyczyny Człowiek niewinny umiera Pozostał nam ból głęboki Lecz łza tego bólu nie zmyje Dopóki ziemia polska Zdrajców, morderców kryje Lublin 20.X.1984r. T.F.
verizanus2020.10.19 20:01
Żyli czy żyją NADAL??? A czy żyją ci co za ten stan rzeczy byli odpowiedzialni?? Bo ci co są NADAL za ten stan rzeczy odpowiedzialni NADAL nie zamierzają tego zmienić ;)
astm.2020.10.19 16:14
Jeden z morderców żyje w Tarnowie i zmienił nazwisko. Nieraz mam ochotę policzyć kości i z dzioba zrobić baleron ale powiedzenie ks.J. Popiełuszki... zło dobrem zwyciężaj.... paraliżuje mnie. Niech Bóg tymi bandytami się zajmie. Pozostało nam się pomodlić , żeby się nawrócili.
verizanus2020.10.19 20:58
I żeby ich spadkobiercy nie zajęli się nami. W obronie zdobyczy. Bł. ks. Jerzy mówił nie daj się zwycięzyć złu. Obrona przed złem jest dobrem.
Jakub2020.10.19 15:04
Najpierw w Porozumieniu Centrum a teraz w PiS.
przybysz z przyszłości2020.10.19 15:00
A teraz macie III czy IV RP?
rebeliant2020.10.19 14:48
Nic straconego. Kto nie dostrzega tego, że rzeczywistość jest nadprzyrodzona sam siebie oszukuje, a zwłaszcza tym, że ukryje się przed, którym krzywdę wyrządzili. W ten czas jednak pokrzywdzeni nie będą już jak owieczki.
.:.2020.10.19 14:46
Wiecie, że on miał na imię Alfons?
Anonim2020.10.19 19:03
I co z tego?
anatol2020.10.20 6:16
twoje imię jest całkiem debilne, bo nawet go wstydzisz się ujawnić