Verhofstadt straci immunitet? Jest wniosek! - zdjęcie
24.01.18, 15:30Fot. Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Verhofstadt straci immunitet? Jest wniosek!

„Mamy nadzieję, że PE stanie na wysokości zadania i wyrazi zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Guya Verhofstadta. W przypadku kilku innych europosłów - jak pana Le Pen - tak właśnie się działo” - mówił mecenas Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris na temat złożenia wniosku do szefa Parlamenta Europejskiego o uchylenie immunitetu Guya Verhofstadta.

Wniosek złożyli prawnicy z Ordo Iuris. W rozmowie z serwisem niezalezna.pl mecenas Kwaśniewski przypomniał też:

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w imieniu doktora Bawera Aondo Akaa złożyliśmy prywatny akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia. Jako oskarżony wskazany został Guy Verhofstadt. Dotyczy to jego słów, którymi określił on uczestników Marszu Niepodległości - jako faszystów, białych suprematystów i neonazistów w liczbie 60 tysięcy”.

Podkreślił, że Bawer Aondo Akaa poczuł się pomówiony i znieważony słowami Verhofstadta, który stwierdził w listopadzie:

Na ulice Warszawy wyszło 60 tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów”.

Kwaśniewski dodaje, że złożenia wniosku o uchylenie immunitetu zażądał od Ordo Iuris polski sąd, przed którym toczy się postępowanie o znieważenie i zniesławienie za pomocą środków masowego komunikowania.

Mecenas podkreśla, że ma nadzieję, że Parlament Europejski stanie na wysokości zadania.

Brak zgody Parlamentu Europejskiego na osądzenie przez niezależny sąd polski autora słów, które dotyczą czarnoskórego obywatela polskiego byłoby całkowicie niezrozumiałe i nie do zaakceptowania. Pokazywałoby to, że tego rodzaju nieprawdziwe sformułowania, które są motywowane liberalno-lewicowym rozumieniem świata są przez PE akceptowane”

- dodał.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl