Tematyką konferencji są zagadnienia umocowania młodego człowieka w rodzinie i sposoby radzenia sobie z zagrożeniami duchowymi, które mogą go spotkać. W nauczaniu Jana Pawła II rodzina zajmowała zawsze wyjątkową pozycję. W różnych kontekstach kulturowych temat umacniania rodziny, pilnowania jej właściwego miejsca w życiu społecznym był przez papieża Polaka poruszany, a obecnie, kiedy rośnie liczba rozbitych rodzin, jest szczególnie ważny i potrzebny, bowiem tylko w rodzinie człowiek może dojść do pełni godności osoby.
O tę właśnie godność osoby i ochronę przed rozlicznymi zagrożeniami w kontekście ataku na rodzinę i postępujących procesów atomizacji społeczeństwa organizatorzy i zaproszeni paneliści chcą się w trakcie konferencji upomnieć.
Zaproszeni do udziału w konferencji zostali naukowcy i duchowni specjalizujący się w tematyce rodziny i zagrożeń, ale też praktycy: nauczyciele i rodzice, którzy podzielą się swoim doświadczeniem.
Ciekawym elementem tego wydarzenia będzie rozszerzenie przekazu poprzez wystąpienia w wybranych kościołach Gdańska w ostatnim dniu konferencji.
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa dedykowana pamięci ks. Janusza Witkowskiego pt. „Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku”.
GDAŃSK, 26-28 listopada 2010
Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Wita Stwosza 53
Gdańsk - Oliwa
roja
Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »

