Uwaga, PiSowcy! Tej siły już nie powstrzymacie! KO wciągnie na listy KOD i Stajk Kobiet? - zdjęcie
18.07.19, 20:45zdj. Twitter

Uwaga, PiSowcy! Tej siły już nie powstrzymacie! KO wciągnie na listy KOD i Stajk Kobiet?

16

Ogólnopolski Strajk Kobiet, Komitet Obrony Demokracji, Inicjatywa "Wolne Sądy"- według informacji polityków PO, działacze tych organizacji mogą zasilić listy Koalicji Obywatelskiej. Pod uwagę brani są również niektórzy politycy... SLD. Mowa o takich osobach, jak np. Katarzyna Piekarska. 

Lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił w czwartek start Platformy pod szyldem Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska), bez PSL i SLD. Zapowiedział przy tym, że 20 proc. miejsc na listach KO mają otrzymać kandydaci niepartyjni. Przewodniczący Platformy wskazał, że KO chciałaby otworzyć listy dla "ludzi aktywnych, społeczników, ekspertów, samorządowców, organizacji pozarządowych". 

Jak stwierdził w rozmowie z PAP poseł Mariusz Witczak, Schetyna miał na myśli m.in przedstawicieli tych organizacji czy ruchów i stowarzyszeń, które przez cały okres rządów PiS organizowały protesty przeciwko wprowadzanym zmianom w różnych dziedzinach funkcjonowania państwa. Polityk PO nie zdradził jednak na razie żadnych konkretów. 

Z rozmów PAP z politykami Platformy wynika, że chodzi m.in. o przedstawicieli Inicjatywy "Wolne sądy". W majowych eurowyborach z listy Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni) w Poznaniu startował jeden ze współtwórców tej organizacji, mec. Michał Wawrykiewicz (mandatu nie zdobył). Jak informuje PAP, Koalicja nie zapomni również o Komitecie Obrony Demokracji czy Ogólnopolskim Strajku Kobiet. KO myśli o wciągnięciu na listy również niektórych przedstawicieli lewicy, takich jak była wiceprzewodnicząca SLD, Katarzyna Piekarska, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek oraz jeden z obecnych wiceszefów Sojuszu Sebastian Wierzbicki. Współtworząca Koalicję Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej zamierza zabiegać o obecność na listach przedstawicieli lewicy. 

"Inicjatywa Polska proponuje, aby na listach KO, oprócz członków i sympatyków IP, znaleźli się także inni ludzie lewicy. KO to nie koalicja partii, ale porozumienie ludzi i wartości. Dlatego już wkrótce podejmiemy decyzje o kandydatkach i kandydatach z IP i osób popierających nasze wartości"-napisał w oświadczeniu dla PAP jeden z członków zarządu tej partii, Dariusz Joński 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (16):

Zbigniew 2019.07.20 11:35
Szalenie interesująca inicjatywa Pana Grzegorza Schetyny! Ciekaw jestem jakie to są wartości?
bea2019.07.20 16:09
jakie wartosci anty wartosci gender lgbt i masonskie
dżoana2019.07.20 8:56
A kobieta z brodą też będzie?
ktos2019.07.19 13:07
Dzieki Nowoczesnej, KODowcom i innym tym " czarnym parasolkom" dowiedzielismy sie jaki mamy odsetek idiotow w Polsce..
PO szuka dojnych krów2019.07.19 10:18
Uważam ze jeszcze brakuje Myszki Miki i kaczora Donalda
Leon zawodowiec2019.07.19 8:50
Stara Piekarska niech se zrobi operacje plastyczna bo wyglada jak żaba
dr n.med.faszysta2019.07.19 7:55
Zamiast partii "elit i europejczyków" przeobrażają się w partię zboczeńców,dewiantów,awanturników i anarchistów!!!!! Mam nadzieję, że rozumni wyborczy poza przestępcami i kryminalistami to dostrzegą!!!!!
JR2019.07.19 7:28
Na listy mogą być wciągnięci tylko kto będzie na tych głupków głosował? Jest ich za mało, są rozproszeni aby sami siebie mogli wybrać! Poza tym ci, którzy będą decydować o umieszczeniu takich osobników na listy też ryzykują, ale to ich sprawa. Polacy muszą się zjednoczyć bo to sprawa honoru, to być albo nie być i wykasować w wyborach tych, którym z naszą Ojczyzną jest nie po drodze!!! Skończyć raz na zawsze ze złodziejami i zdrajcami!
Leon zawodowiec2019.07.19 8:52
Tak ma byc!!!!złodzieje i zdrajcy won z Polski
widać że2019.07.19 6:44
to OTUA na całego
PiS=UWbis2019.07.19 6:22
Przecież to było do przewidzenia, że antypolscy prowokatorzy i bojówkarze i samorządowcy ze "swoim" planem rozbicia dzielnicowego Polski powinni z opozycja parlamentarną wspólną "społeczną listę" i znaleźć się na listach wyborczych - przecież te same centrale co politykom totalnej opozycji wydają im rozkazy. Antypolska opozycja pozaparlamentarna ma nawet większe zasługi wizerunkowe w ostatnim czasie niż zawodowi politycy, ale jeszcze nie ma immunitetów (formalnych, choć nieformalnie "dobra zmiana" nosi ich dosłownie na rękach). Hasło wyborcze dla tej bandy nasuwa się same "Razem przeciw Polsce". Jednak na pewno nie wszyscy z nich zostaną oddelegowani by zostać politykami - ktoś przecież musi udawać na ulicach i w sądach "oddolne obywatelskie ruchy"...
ASTOM2019.07.20 19:10
A co znaczy ten nick, bo treść do przyjęcia?
Denaturat artystyczny2019.07.18 23:34
Opozycja to istna wieża Babel. Ktoś pomieszał im języki.
Cogito ergo sum2019.07.18 23:25
O jakich wartościach oni mówią? Przejęli język ale nie treść.
PePe2019.07.18 22:45
Kasieńkę Piekarską wycmykał kiedyś Lesio Miller od UW. Można powiedzieć, że poniekąd wróci na stare pielesze. Małe to ma znaczenie dla czegokolwiek.
sasd2019.07.18 22:10
ale parodia