Mając na uwadze wątek oczyszczania organizmu pomówmy o jelitach, bo to bardzo ważny punkt na tej mapie. Jest to organ, w którym zachodzą końcowe procesy trawienia i readsorpcji. To właśnie tu wchłaniana jest glukoza, witaminy i aminokwasy. Bakterie gnilne i fermentacyjne rozkładają pozostałe resztki pokarmu.

Dodatkowo w obszarze jelita grubego wchłaniana jest spora ilość wody. Co ważne wbrew potocznej opinii w jelicie grubym może zachodzić proces resorpcji (wchłaniania zwrotnego) treści jelitowych. A to oznacza, że może ono wchłaniać również substancje toksyczne. Taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny gdy treści jelitowe zalegają w nim przez wiele dni. Wszelkie procesy fermentacji i gnicia powodują przekształcanie flory bakteryjnej w agresywne mikroorganizmy. Te z kolei mogą atakować inne narządy, stając się przyczyną wielu chorób.

Dlatego tak ważne jest aby oczyścić jelita i unormować właściwe pH środowiska. Pozwoli to zlikwidować ognisko zanieczyszczenia organizmu.

Test na właściwe działanie jelit

Wypijmy 2 łyżki świeżego soku z buraków. Jeżeli po ok. 4 godzinach mocz (a także kał) będą zabarwione, to oznacza, że jelito grube nie spełnia swojej funkcji.

Objawy zanieczyszczenia organizmu:

wzdęcia brzucha
zaparcia
skórne egzemy
wągry
czarny nalot nazębny
alergie
szary nalot na języku
nieprzyjemny zapach skóry i potu.
Profilaktyka

pijmy 2 razy dziennie (rano i wieczorem) szklankę kefiru
ograniczmy: jaja, krowie mleko, mięso ,czekoladę , słodycze, białe pieczywo
nie należy popijać w trakcie jedzenia
pijmy mniej kawy i herbaty
dokładne żujmy pokarmy (każdy kęs 35-50 razy)

sięgajmy często po polski miód

Metody oczyszczania jelita grubego

Przejdźmy teraz do metod oczyszczania, bo przecież to jest najważniejsze. Musimy dokładnie wiedzieć co robić, żeby sobie pomóc. Zapraszam do zapoznania się z różnymi metodami. Wybierzcie tę, która będzie Wam najbardziej odpowiadać…

Metoda 1

Oczyszczanie miodem oraz suszonymi owocami.

Potrzebne będą:

suszone śliwki 40 dag
daktyle 20 dag
morele 20 dag
figi 20 dag
miód 20 dag

Wszystkie owoce należy zemleć w maszynce do mielenia. Do otrzymanej masy dodajmy miód i wymieszajmy razem. Przechowujmy w lodówce w szklanym naczyniu. Pijmy wieczorem przed snem 1 łyżkę stołową i tak do momentu aż wypijemy całą miksturę. Kurację należy stosować raz na 3 miesiące.

Metoda 2

Oczyszczanie kefirem.

Dzień 1

Pijemy 2,5 litra kefiru w 6 dozach razem z sucharkami z czarnego pieczywa. Nie jemy innych posiłków
Dzień 2

Pijemy 1,5-2 litrów soku z jabłek w dozach wraz z sucharkami jak wcześniej
Sok powinien być świeżo przygotowany, najlepiej gdyby jabłka były słodkie. Nie jemy innych posiłków
Dzień 3

W ciągu dnia jemy jedynie sałatki z gotowych warzyw (marchew,buraki,ziemniaki,jeżeli lubimy dodajmy kiszoną kapustę,ogórki, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa)
Stosować dwa razy w miesiącu.

Metoda 3

Oczyszczanie warzywami i owocami.

Pijmy po 0,5 szklanki soku z kwaszonej kapusty 3 razy dziennie. Stosować przez 14 dni .
Obierzmy dwie pomarańcze ze skórki tak aby pozostał na nich biały miąższ. Pomarańcze jeść rano i wieczorem. Stosować przez 14 dni.

Zalejmy wrzątkiem 10 suszonych śliwek, koniecznie wieczorem, ponieważ mieszanka musi odstać przez noc. Rano na czczo wypić wodę, zjeść śliwki. Następnie znowu zalewamy śliwki i odstawiamy do wieczora. Przed snem wypijamy wodę, śliwki zjadamy. Kuracja do stosowania przez 10 dni.


daug