Na łamach „Gazety Wyborczej” prof. Magdalena Środa bezlitośnie podsumowała Platformę Obywatelską. W kontekście wczorajszego głosowania nad Funduszem Odbudowy prof. Środa przekonuje, że ugrupowanie Borysa Budki jest „uschniętym drzewem” i „już nie zakwitnie”.

Głosami 290 posłów Sejm przyjął wczoraj projekt ustawy ratyfikującej postanowienie o zwiększeniu zasobów własnych. To kolejny krok w stronę realizacji budżetu UE na najbliższe lata i unijnego Funduszu Odbudowy.

Europejskiego projektu nie poparła jednak Koalicja Obywatelska, której posłowie wstrzymali się od głosu. Do tej pory uznawana za najbardziej proeuropejskie ugrupowanie w Polsce Platforma nie wyraziła poparcia dla najważniejszego projektu Brukseli i ogromnych środków finansowych dla Polski. Jednocześnie rozbiła zjednoczenie opozycji, do którego wcześniej dążyła, agresywnie atakując Lewicę za porozumienie z rządem ws. KPO.

Do sprawy odniosła się na łamach „Gazety Wyborczej” prof. Magdalena Środa. Na co dzień krytykująca Prawo i Sprawiedliwość filozof tym razem postanowiła mocno skrytykować Platformę Obywatelską.

- „Platforma jest skostniałą formacją, trochę jak uschnięte drzewo, które wciąż mocno stoi, ale brak mu soków żywotnych. Już nie zakwitnie: ciągle ci sami ludzie, niewiele pomysłów, żadnego think tanku, żadnego tlenu”

- przekonuje prof. Środa.

kak/Gazeta Wyborcza