USA wprowadziły sankcje przeciw Rosji. To odpowiedź na uwięzienie Nawalnego - zdjęcie
02.03.21, 18:12Fot. via: Pixabay

USA wprowadziły sankcje przeciw Rosji. To odpowiedź na uwięzienie Nawalnego

5

Podobnie do Unii Europejskiej, również Stany Zjednoczone odpowiedziały sankcjami na uwięzienie Aleksieja Nawalnego. Sankcje nałożono na siedmiu przedstawicieli rosyjskich władz.

Amerykańskie sankcje objęły szefa Komitetu Śledczego, prokuratora generalnego, dowódcę Gwardii Narodowej oraz szefa służby więzienne. Blokują one dostęp do aktywów finansowych w Stanach Zjednoczonych.

Argumentując nałożenie sankcji Amerykanie podkreślają, że decyzję podjęto na podstawie informacji wywiadowczych, które wskazują, iż za próbę otrucia opozycjonisty odpowiada Kreml. W ten sposób Stany Zjednoczone chcą wysłać Rosji sygnał, że użycie broni chemicznej zawsze będzie pociągało konsekwencje.

Administracja Joe Bidena nałożyła również ograniczenia na eksport artykułów, które mogą zostać użyte do produkcji broni chemicznej.

kak/PAP

Komentarze (5):

Albert2021.03.3 9:46
Z pewnością Rosjanie teraz nie będą mogli spać po nocach.
Anonim i banda jego klonów2021.03.2 19:52
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.
Joe!2021.03.2 19:43
Freeze these motherfuckers all assets in the US ! Cut them off from all American banks.
Byłem Maciej Płatov, jestem Piwowar2021.03.2 19:32
Jestem Teista, Cadykiem spod Trocin, jestem z "Wilkowice", jestem z "Podgórzyce", z jestem "Raciborza", jestem z "Katowic", jestem z "Cieszyna", jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Polityce", jestem zwykłą kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Piwowar2021.03.2 18:40
ILE TO JUŻ SANKCJI NAŁOŻONO NA ROSJIE? EFEKTÓW BRAK. Rosja SANKCJE MA W ODBYCIE.