05.06.20, 21:09Prezydent donald Trump zdecydował o przeniesieniu części wojska z Niemiec do Polski/media.defense.gov

USA przenoszą część wojsk z Niemiec do Polski

Jak poinformował dzisiaj dziennik „Wall Street Journal” prezydent USA Donald Trump zdecydował o wycofaniu 9.5 tys. amerykańskich żołnierzy z terytorium Niemiec.

Z koeli agencja Reutera poinformowała, że część z nich ma trafić do Polski oraz innych państw sprzymierzonych. Część natomiast ma wrócić do USA.

Natomiast na portalu TVP Info możemy przeczytać:

- Biały Dom zapewnia, że nie ma ona związku z niedawna odmową kanclerz Angeli Merkel udziału w szczycie G7, który prezydent Stanów Zjednoczonych chciał zorganizować w Waszyngtonie jeszcze w czerwcu.

 

mp/pap/iar/agencja reutera/portal tvp info

 

Komentarze

Polak2020.06.7 11:18
Kiedyś PZPR ściągała do Polski sołdatów ze Wschodu, dostając za to pieniądze. Teraz nowe pokolenie PZPR jest głupsze - przyjmuje bardziej zdziczałych sołdatów zza oceanu i jeszcze do tego za to płaci.
Niejestemrobotem2020.06.6 18:53
Co jest ogólnie wbrew pozorom nieszczególnie dla Polski korzystne. Obecność żołnierzy USA w Polsce ma znaczenie polityczne nie militarne. Pokazuje, że jesteśmy ich zdaniem częścią Europy, i czy będzie ich trochę mniej czy więcej to mała różnica. Skoro część ma trafić, to równie dobrze może być kompania logistyczna, albo coś w tym stylu. A zmniejszenie kontyngentu w Europie pokazuje, że USA nie zależy na realnej obecności w Europie, albo, że nie jest w stanie trzymać kontyngentu i w Europie i przy terytorium Chin. Ponadto, przenoszenie wojsk do Polski może służyć jedynie wywarciu na nas presji, abyśmy chcieli kupować sprzęt amerykański, zamiast własnego, czy Europejskiego, a w razie zagrożenia wojska te zostaną szybko ewakuowane.
MaxFiend2020.06.6 15:05
PiS może sobie tylko pomarzyć :-D
Foster2020.06.6 12:31
Wejść łatwo, trudniej wyjść.
Andy Semicki Rabin2020.06.7 1:42
Tak było u ruskich.
gumowa kaczka2020.06.6 11:16
powinni wysłać do siebie na wojnę domową
Maciej Łagodny.2020.06.6 9:13
NIE MA NA TO ZGODY.PREMIERZE REFERENDUM,i zapytać Naród czy się na to zgadza. Ja JESTEM PRZECIW.
ceramik2020.06.6 8:13
rząd Niemiec nie został wtajemniczony w plany Białego Domu? Przecież Niemcy to okupanci, którzy wywołali dwie hekatomby dla Świata i wymordowali dziesiątki mln ludzi. Armia Stanów jest tam, aby trzymać ich za ryj i bezczelnością jest, aby oczekiwać tłumaczenia USA.
Leszek2020.06.6 6:09
Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny potwierdził, że we współpracy z rządem przygotowywane jest rozporządzenie zgodnie z którym Ukraińcy i inni obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski musieliby wykazać, że są zaszczepieni.Sugeruje, że odpowiedzialność leżałaby po stronie pracodawcy zatrudniającego imigranta. Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas był pytany we wtorek na antenie radia RMF FM o obowiązkowe kontrole cudzoziemców ws. szczepień. Ma to związek z kolejnymi przypadkami odry w Polsce, który przynoszą imigranci z Ukrainy. Pinkas przyznał, że to temat „niezwykle skomplikowany temat”, bo żeby przekonać się, czy cudzoziemcy są uodpornieni na odrę, trzeba byłoby ich zbadać. To z kolei kosztuje, wymaga pobrania krwi i czasu. Pinkas potwierdził, że resort zdrowia prowadzi prace nad projektem rozporządzenia ws. obowiązku szczepień dla pracowników z zagranicy. Jest on przygotowywany wspólnie z MSW i GIS. Nie chciał zdradzać szczegółów, ale przyznał, że „w takim rozporządzeniu może być po pierwsze to, że rzeczywiście pracodawca, który przyjmuje cudzoziemca do pracy powinien zadbać o stan jego zdrowia Kresy.pl
Leszek2020.06.6 5:47
https://www.bitchute.com/video/AIQodmznSw01/ PREZYDENT
anonim2020.06.6 3:03
Natomiast Niemcy się cieszą, 27,5% wojsk okupacyjnych opuści ich kraj. Nareszcie po 75 latach, ale zostanie jeszcze niestety 25.000. Ami go home.
Kunefał Stary2020.06.6 10:25
Niestety to jest zła wiadomość.Amerykanie muszą stacjonować w Deutschlandzie,żeby trzymać germańców za gardło.W przeciwnym razie znów zaczną maszerować Drang nach Osten chyba,że może nam pomóc islamizacja Vaterlandu.
redio Ruska Buda z Chobielina nadaje2020.06.6 1:32
spassibo Amerykanie za niezwracanie na "chlabiego okswordczyka bakałamarza" za jego Murzyńskość i niestosowny dowcip że wasi przodkowie czarni zjedli przez przypadek białego misjonarza. Znany to rasista światowiec, ksenofob; ale mamy dla niego zajęcie w ramach pokuty - robienie Lasek we frontowym lazarecie
jesteśmy gotowi udzielenie gwarancji Germany2020.06.6 1:26
serdecznie witamy Amerykanie - dziekujemy Trumpowi, jednemu z największych Prezydentów USA, przyjacielowi Polaków i przyszłego Prezydenta Andrzeja Dudy - prosimy o kilkanaście bombek atomowych i wodorowych
nie błądzić dalej- z kim Budką2020.06.6 1:24
ruskie onuce w szale - POzamykali się w baniach i chleją ruską gorzałę - mówią po rusku, że zdobycie władzy przez POplatfę to priorytet i uruchomili wszystkie KRETY i Zorozy
oficer LWP2020.06.5 22:59
proces okupacji Polski przez bandytów z judeseja rozpoczęty pod przywództwem zażydzonego PIS
Tomasz L..2020.06.6 2:11
Dell, Poczytaj co ten"oficer LWP" pisze! Dokąd będziesz Lechu rżnął głupka? Przecież to są wszystkie twoje nicki! Jesteś Żydem, to tak się na swoj Naród pisze? Jesteś "...ateistą..dumnym gejem" ! Tak się sam nazywasz, każdy wie, co robiłeś dzieciom! A oprócz tego, wiemy, że jako Lech Keller-Krawczyk, byłeś SB-kiem! Jesteś ZAREJESTROWANY W IPN! Popatrz, jak on pisze o swoim Narodzie żydowskim, używając określenia: " bandyci z judeseja"! Czy to normalne?
Krzysztof 2020.06.5 22:25
Żydki rządzące w USA zawsze mieli łeb do interesów.Teraz Polska będzie im płaciła za stacjonowanie wojsk,rocznie ponad 50 milionów dolarów. Ochrona to dla Polski żadna,wręcz przeciwnie bo Putin będzie musiał kilka rakiet jądrowych nakierować na Polskę.
Dell2020.06.5 23:22
"Putin będzie musiał kilka rakiet jądrowych nakierować na Polskę". Uważasz, że nie zostały "nakierowane" zaraz po naszym wstąpieniu do NATO?
Polak2020.06.5 22:20
Nie część - a całość !!!
RHQQ22020.06.5 22:18
Oszczędności, w Niemczech USA płaci za dzierżawę baz, w Polsce nie tylko nie muszą płacić, ale sami jeszcze im będziemy za to płacić i budować na swój koszt. No kto by nie skorzystał.
Mirek2020.06.5 22:14
Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu . Polska dyplomacja i wojskowi powinni zrobić wszystko aby jak najwięcej wycofanych żołnierzy amerykańskich zostało przesuniętych do Polski . Bo to jest dla nas być albo nie być .
Leszek2020.06.5 21:51
Zapisy: Królowa idzie do Sejmu 2020 MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu.  Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ:NAZWISKO:MIEJSCOWOŚĆ:Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowychKRAJ:AustraliaAustriaBelgiaBiałoruśBrazyliaChileChinyCzechyDaniaFinlandiaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIzraelJaponiaKanadaLitwaLuksemburgMeksykNiemcyNorwegiaOrlandiaPolskaRosjaRPASłowacjaStany ZjednoczoneSzwajcariaSzwecjaUkrainaWatykanWęgryWielka BrytaniaWłochyInny... Ilość zapisanych osób: 848 (oczekujących: 2) (stan na: 2020-06-05, 21:42)
Tomasz L..2020.06.6 1:58
"LESZEK" , Lechu Keller, dumny geju...! OSZUŚCIE! NIECH CHOCIAŻ KTOŚ W TO NIE UWIERZY, CO ON PISZE! NIE MA ŻADNYCH ZAPISANYCH U NIEGO OSÓB! ALEŻ TY JESTEŚ NIENORMALNY? CO WZIĄLĘS? JAKIE PSYCHOTROPY? ODBIŁO CI? PRZECIEŻ JESTEŚ "..ATEISTĄ, DUMNYM GEJEM.."! O JAKIEJ KRÓLOWEJ PISZESZ? PRZECIEŻ TY NON-STOP LEJESZ JAD NA BOGA KOŚCIÓŁ...., NA NAS ! Ależ z ciebie DZWON do potęgi n-tej! Tak się nie pisze wyrażenia zgody na przetważanie danych osobowych...! Nawet tego nie wiesz!? Zrobiłeś 3 podstawowe błędy i wiele drobniejszych! Nie ułatwię ci.....! Ale głupek, o rety ! WSZYSTKO SMIECHU WARTE ! Myślałem, że już nic głupszego nie napiszesz! No dopisz jeszcze wiecej państw....Co tak mało???
Patrz PO i ucz się2020.06.5 21:47
Niemcy zlikwidowali swoją armię bo mieli amerykańską, a teraz to mogą mieć armię ale islamska.
SLAWOMIR2020.06.6 1:37
Patrz PO....! Tak mogą mieć armię islamską! Właśnie oni na to czekają! Czekają aby dostać tylko broń do ręki! Wtedy szybko obrócą ją przeciw Niemcom! Kiedyś to czytałem! Zajmą najważniejsze Urzędy, Policję, całe wojsko i Niemcy bedą u siebie niewolnikami! Do tego może dojść ! Muzułmanie, to nie Amerykanie! Oby się nie obudzili za późno.....
Michał Jan2020.06.5 21:45
Pani Marysia-Patysia pisze najwyraźniej dla niedowidzących. Takich, którzy tylko tytuł potrafią odczytać. Potem daje jakąś treść, od czapy, żeby niedowidzący mieli wrażenie, że to się potwierdza. Sprytne!
grajek fortepianowy2020.06.6 8:40
A Pan Michałek-Sandałek ma nadzwroczność pomroczą?
Michał Jan2020.06.6 21:07
Jak na świeżo upieczonego absolwenta zerówki używasz zbyt skomplikowanych dla siebie słów.
Artur2020.06.5 21:37
Donald Trump to wielki przyjaciel Polski i Andrzeja Dudy. Nie zniszczmy tych wyjątkowych w historii Polski chwil i szans bezrozumnym wyborem. Wyobraźmy sobie gdzie znajdzie się Polska z takim przywódcą jak Szymon Hołownia czy Rafał Trzaskowski. Wszyscy wiemy, że oni nie są w stanie podołać tak wymagającemu zadaniu. Być może chcą. Ale niestety zupełnie nie nadają się do tego.Naprawdę chcielibyśmy sobie to uczynić i wybrać na prezydenta naszego kochanego kraju Szymona lub Rafała? Erudycja, prezencja, obycie i wykształcenie a nade wszystko obycie polityczne w międzynarodowym środowisku - wszystkie te kryteria wskazują na Andrzeja Dudę i to stwierdzenie to nie jest wcale tania agitacja. Mam wrażenie, że wszyscy sobie zdajemy z tego sprawę.
Pet2020.06.5 22:13
Trampek to przede wszystkim biznesmen, a nie "przyjaciel" Polski. Kieruje się tylko i wyłącznie zyskiem. Polskę, a raczej Pi$owaty rząd traktuje jak Kalego, kali przynieść panu Trumpowi pinindze, ludzki pan poklepać Kalego, Kali postać przy biurku i Kali jest wolny...do czasu.
Niejestemrobotem2020.06.6 18:45
Dokładnie, wszyscy widzą, że tego rodzaju ruchy ze strony USA zaczęły się, kiedy Niemcy zrezygnowali z zakupu F35 albo F18 w stanach.
Polak2020.06.7 11:21
Straszna perspektywa, nie? Po WYPADzie nagle PZPR nie będzie mogła przez noc przepychać bubli prawnych pisanych na kolanie, kolesie z pisowskiej mafii nie będą mogli liczyć na automatyczne ułaskawienia, trudniej będzie skrajać wałki kosztem Polski... Dla PiSu prawdziwa tragedia. Rozumiem że dlatego wolisz żeby Adrian pozostał p.o. prezydenta.
Leszek2020.06.5 21:32
W Niemczech to Amerykanie płacili Niemcom, a w Polsce to Polacy zapłacą Amerykanom. Tak się robi interesy. Duda popychadło, wódz stojący przy biurku, kacze pióro to załatwił.
Czarek2020.06.5 21:39
czy możesz wreszcie zostawić na boku ten wulgarny styl bycia na forum publicznym? Naprawdę wszyscy mamy już tego dosyć.
oficer LWP2020.06.5 23:01
nie jestem wszyscy i jego komentarze mi się podobają, nie upoważniłem ciebie d wypowiedzi w moim imieniu
Monika2020.06.6 1:18
Oficerze LWP", Lechu Keller ! "DUMNY... GEJ..itd Tak! Nie jesteś "wszyscy":! DLA CIEBIE TO JUŻ SŁÓW SZKODA! JESTEŚ TU TYLKO JEDEN! TYLKO PRÓBUJESZ PISAĆ W WIELU OSOBACH I NICKACH! SĄDZIŁEŚ, ŻE NIE WIEMY, ŻE ZNÓW LECISZ W "GŁUPA"? "CZAREK" MA RACJĘ ! TYLKO TY TUTAJ SIEJESZ NIENAWIŚĆ! JESTEŚ JEDEN PRZECIW NAM WSZYSTKIM! ILE RAZY CI O TYM PISALIŚMY!? JESTEŚ JAK BETON! KTO TWOICH WIELU NICKÓW NIE ZNA ! UWAŻAJ "CZAREK" ! ODPISAŁ CI POD INNYM NICKIEM!
oficer LWP2020.06.6 8:25
kolejna cymbalistka
ardo2020.06.6 8:48
Gawnojed
MONIKA2020.06.6 22:14
oficerku LWP....! " Było cymbalistów wielu, lecz nikt nie zagrał na twoim Lechu K. Weselu........!" Bo go nie miałeś! Ani żony, ani dzieci, tylko swoje zboczenie...Smutne!
SLAWOMIR2020.06.6 1:27
"Leszek" ! LECHU kELLER.!.. WYLUZUJ ! WIESZ O TYM, ŻE JESTEŚ GŁUPSZY NIŻ USTAWA PRZEWIDUJE? NIE WROBISZ NAS W SWOJE SŁOWNE BAGNO! SIEDŹ SOBIE W NIM PO USZY STARY DZIADKU, SAMOTNY PE......!
Alekx72020.06.5 21:25
A może to ma związek z przyszłością... i "działaniami" Putina w stosunku do może najpierw w stosunku do Ukrainy a pózniej i Polski...
Tak bylo2020.06.5 21:22
A po co? Jedni wyszli, drudzy wchodza. Jedni nas bronili, teraz drudzy bronia. Mamy sie cieszyc, czy bac?
Zeus2020.06.6 6:41
Wygląda na to, że u nas uciecha była krótka, bo wschodnimi drzwiami Polacy wygnali jednych, a po niedługim czasie zachodnimi drzwiami wpuściliśmy innych. Teraz ‘Big Brother’ kręci swoje interesy na naszym terytorium i nie wiemy jak na tym wyjdziemy (ciekawe czy Jarek zaciągnął jakieś porady od jasnowidza Jackowskiego :-) Wroga wygnaliśmy z czystym sumieniem, i bez skrupułów, ale brat może się rozgościć na dużo dłużej i dyktować Polakom „poprawne” brzmienie ustaw, tak aż obrzezani będą zadowoleni.
KATON STARSZY2020.06.5 21:21
Formidable !!
arbiter elegantiarum2020.06.5 21:21
Trump poinformował o planach wycofania żołnierzy z Niemiec i ich powrocie do USA. > Z koeli agencja Reutera Pentagon do tej pory nie udzielił komentarza w tej sprawie i na tym proponuję poprzestać.
Rafau Fekalista -primo voto Trzaskoski2020.06.5 21:12
Ło Matko Bosko...przecież to Hyży Rój Tusk już miał był osiągnął onegdaj? hę?... .